Szlakiem Grodów Piastowskich 2011

Już jutro zaczyna się wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich. Wielu uważa ze to jest najważniejszy wyścig w Polsce po TDP. Faworytami są zawodnicy teamu CCC na czele z Tomkiem Miarczyńskim, Markiem Rutkiewiczem i Jackiem Morajko. Opcja rezerwową dla “cycków” będzie Portugalczyk Jose Mendes. Z pozostałych ekip do walki powinny się włączyć Karol Domagalski, Dariusz Baranowski oraż zawodnicy z zagranicznych teamów np.Michael Baer.

Kryterium w Legnicy 32km.
Wyścig rozpoczyna sie z kryterium które nie będzie zaliczanie do Klasyfikacji wyścigu, ale temn kto wygra kryterium będzie liderem na pierwszym etapie.

1 Etap Jawor-Legnica (191,3km)

Ten etap może mieć rożni przebieg, jeśli tempo od początku będzie wysokie to do mety najprawdopodobniej dojedzie grupa około 40 osobowa. Ale według mnie większe szanse są ze dojedzie praktyczne cały peleton i wygra któryś ze sprinterów. Według mnie etap dla Schulze.

2 etap Polkowice-Polkowice Jazda na czas 26,7 km
W sobotę na kolarzy czekają 2 etapy. Najpierw rano będą walczyć na czasówce w Polkowicach. Sponsorzy teamu CCC Polsat Polkowice na pewno będą sobie życzyć żeby ten etap wygrał ktoś z “cycków”. Najgroźniejszym rywalem dla CCC powinien być Alois Kankovsky.

3 etap. Lubin -Lubin 62,3km
Po porannej czasówce po południu na kolarzy będzie czekał jeszcze etap typowy dla sprinterów po Lubinie.

4.Etap Świdnica – Dzierżoniów(167.8 km)
Królewski etap w tym roku na Grodach. Kolarze będą mieli do pokonania 9 górskich premii w tym 5 pierwszej kategorii.

Ładne profile jak na polski wyścig :mrgreen:

Ten ostatni etap jest chyba nawet trudniejszy nić te na TDP.

Ja liczę ze wygra Morajko albo Domagalski.

Przełęcz Jugowska to bardzo długi podjazd liczy 18km ale tak naprawdę dopiero ostatnie 8 km można nazwać podjazdem.

Wyścig dość ciężki się zapowiada i w dobrej obsadzie. Do tego jeszcze dodać zimno, ostatni śnieg i deszcze jakie mają towarzyszyć kolumnie to będzie bardzo ciekawie. Cycki jednak powinni to ograć!

Z niecierpliwością czekam na czasówkę i niespodziankę ze strony Michela Kocha lub Kevina Predatscha :smiley:

Ja czekam na niespodziankę Kornelia Sójki :stuck_out_tongue:

[size=75][ Dodano: Pią 06 Maj, 2011 18:27 ][/size]
Hochmann wygrał 1 etap.

Pierwsza grupa liczyła 90 kolarzy.

Jakie to cięzsze niz na TDP jak to płaskie podjazdy co sie leci 30 km/h pod Bodnara bo specjalnie się szykował od paru miesięcy na to :smiley::stuck_out_tongue:

[size=75][ Dodano: Pią 06 Maj, 2011 23:12 ][/size]

pierwsze 6 km wogule mozna pominac jako pdjazd jakby tak liczyc to na niektorych wyscigach w alpach moznaby znalesc podjazdy po 60-70 km :smiley:

Bodnar an pewno nie wytrzyma tych gór.
5% na 8 km w Polsce to jest juz bardzo ciężki podjazd.
Na TDP te podjazdy w Zakopaniem to ile liczą 3 km i 4% nachylenia?

Relacja Live z czasówki:http://kolarstwo.s24.pl/szosowe/grody/na-zywo-czasowka-ulozy-wyscig,s88335/

. Robert Vrecer (Perutnina Ptuj) 33:26
2. Gregor Gazvoda (Perutnina Ptuj) 0.37
3. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 0.40
4. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) 0.44
5. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 0.59

Tompoz

Niestety Legia Felt już nie jedzie, ukradli im cały sprzęt.

prw.pl/articles/view/14029/k … iastowskie

Na jakich oni Feltach jeżdżą, skoro 6 rowerów i koła wyniosły im 40 tysięcy złotych? Jakiś błąd jest chyba w tym artykule. Nie sądzę, żeby jeździli na najwyższych modelach pod każdym względem, no ale też nie na rowerach z Sorą :wink:

Beznadziejna sprawa.

To chyba w cenach się nie orientujesz jakby wsdzystko było z gornej polki to 2 rowery by byly warte 40 a tu jest kilka rowerów i kolła w sumie to pewnie więcej jest to warte jak 40 tys , poszło dużó kół …oprocz rowerów

Tyle w temacie czytania.

Topowy Giant z elektrycznym DA, kołami Zipp itd. kosztuje niecałe 50.000 zł. Ile kosztują wysokie modele Felta nie mogłem znaleźć.

Może powiedzieli ile są po prostu warte 3 letnie rowery zuzyte :stuck_out_tongue:

Na około 30 km przed metą Sapa i Durasek maja ponad minutę przewagi.

Tak w ogóle to poprawcie nazwę tematu - piastowskich nie piastkowskich, no chyba że o czymś nie wiem :slight_smile:

a ja od siebie bym proponowal, zeby tematy o konkretnych edycjach danego wyscigu, byly wyroznione rokiem w nazwie.