Szosa do 11000zł

Hi,

Jako, że to moja pierwsza wiadomość na forum - Witam wszystkich Was bardzo gorąco i serdecznie!

Koledzy, z góry przepraszam za wątek z cyklu “jaki kupić rower” ale jestem w ogromnej rozterce bo nie mam z nikąd pomocy. W sklepie wiadomo z zasady pan za ladą chce sprzedać i czasami nie chce mu siędokładnie i z pełnym zaangażowaniem pomoć zbłąkanemu klientowi… a tu na tym rewelacyjnym forum na pewno koledzy pomogą i doradzą szczerze i fachowo.

Koledzy, chciałbym kupić szosówkę tak do około 10.000 max 11.000. Najlepiej na osprzęcie S. Ultegra / Ultegra SL.

Od 6 lat nie jeździełem w ogóle na rowerze, bo praca i praca itd. Trochę mi wstyd i żal, bo kiedyś przed 9 / 10 laty traski po 300km (sobota i niedziela) na weekend to była dla mnie normalka. Niestety życie wszystko zweryfikowało. Teraz wracam w wielkim stylu. :stuck_out_tongue:

Nie wiem kompletnie jakiej firmy wybrać rower, jest ich tak wiele… Trek, Bianchi, Cervelo, Giant, Look, Colnago, Merida - pomóżcie!

Moje dane: Wzrot 178cm, Waga 78kg, Noga wewn. 82cm.

W zasadzie moja znajomość jest bardzo mizerna. Gdybym miał np. skompletować rower “na części” to po za zakupem kompletnej grupy osprzętu nie wiedziałbym jak idealnie dopasować ramę, jakie kupić koła itd. W zasadzie bez czyjejś pomocy jestem jak błądzący bez celu…

We Wrocławiu gdzie mieszkam jest fajny sklep SCC gdzie mają Treka. Byłem tam, oglądałem, fajne sprzęty. Wczoraj byłem w sklepie Pro-Bike we Wrocławiu, dystrybutora Scotta. Pan zachwalał Scotta jak tylko mógł. Dziś byłem w sklepie Robex na ul. Kromera, gdzie natomiast Pan zachwalał firmę Giant jako główny dystrybutor… Na moje pytanie, o Treka, powiedział, że i owszem Trek to elita ale drogo, bo można mieć lepszy sprzęt innej firmy w cenie Treka. Ale mimo wszystko on poleca Gianta.

Szukałem dystrybutora Bianchi we Wrocławiu ale chyba nie ma z tego co się zdążyłem zauważyć.

I znowu pat… :frowning:

W poniedziałek podejdę jeszcze do sklepu Harfa-Harysson na ul. Ks. Witolda ale tam też z pewnością będą zachwalać swoje marki.

I co teraz? Jest ktoś z Wrocławia na forum, kto może pomóc i doradzić? Gdzie najlepiej iść aby nie zostać “naciągniętym” na swoją markę ale żeby ktoś szczerze doradził? Z tego co widzę, to bez konkretnej pomocy będzie ciężko samemu kupić dobrze dopasowany rower szosowy, nie mając pojęcia na co zwrócić uwage.

Najgorzej będzie jak widzę z wyborem właściwej “marki” rowerka, bo osprzęt wszędzie podobny.

Pomóżcie proszę. :frowning:

Myślę, że gdzie nie pójdziesz tam “sklepikarz” będzie zachwalał swoje.
Możesz jeszcze podejść do sklepu Berg - Sport. Jest to przy głównej drodze na Warszawę. Jadąc od Wałbrzycha przed Cmentarzem odbijasz delikatnie w prawo. Za jakieś 500 metrów jest ten sklep. Właściciel ma tam kilka marek rowerów i dość duży wybór.
Co prawda mieszkam w Tychach na Górnym Śląsku, ale firma, w której pracuję, współpracuje z Berg - sportem.
Byłem tam kiedyś i wybór rowerów i części był duży. Właściciel jest osobą bardzo otwartą i moim zdaniem rzetelną !

Po pierwsze - każdy zachwala swoje - to oczywiste.
Po drugie - kup tam, gdzie dadzą Ci przetestować rower - optymalnie, poskładają na miejscu, teoretycznie (bo to potem weryfikują jazdy) ułożą Cię na rowerze, wpłacisz jakąś tam zaliczkę i poprosisz o dzień na próbę - powinni się zgodzić - choć z tym to różnie… niestety. Powyżej pewnego pułapu cenowego, kupuje się tylko markę oraz ew. niuanse technologiczne - wewnętrzne prowadzenie linek, o tyle a o tyle tam większa sztywność główki, suportu - itp, itd; jeżeli jednak wracasz po dłuższej przerwie - obstawiaj miejsce gdzie będziesz mógł dopasować rower do siebie - a nie wizję marketingową do portfela :slight_smile: Powodzenia!

w polsce nie m oficjalnego dystrybutora Binachi z tego co wiem, mozn atylko kupic z prywtanego importu.
poszukaj na allegro czasem sa super oferty.
co od scotta i gianata, to scott na pewno będzie lżejszy, ale pewnie i drozszy. dobrą opcją jest orbea, czy canondale. Dystrybutorzy tych firm są w Polsce.