Szosówka do 1500 zł

Witam!

Od dawna myślałem nad zakupem kolarzówki i chyba własnie nadszedł ten czas. Obecnie śmigam na tym oto rowerze:

123klik.pl/kupic_img3/18/600 … -800-m.jpg
(bez bagażnika, lamp, błotników oraz inne siodło.)

Jeżdżę na nim często a ostatnio nawet zacząłem pokonywać dystansy 100km+ (mój rekord to 130 km). Nie znam się na rowerach i chciałbym prosić was o pomoc w wyborze kolarzówki.

1. Szukałem troche w internecie i częsc osób doradza zakup używanej. Wydaje mi sie ze to dobry pomysł bo za cene nowego roweru moge miec uzywany, ale o klase lepszy. Czy to dobre rozumowanie?

2. allegro.pl/n3-raleigh-kolarzowka … 29895.html
    Ten oto rower znalazłem na allegro w kategorii uzywane do 1500 zł. Prosiłbym o sprawdzenie parametrów tego roweru i doradzenie czy zakupic czy nie.

3. Przeglądajac forum natknąłem sie na rowery z decathlonu decathlon.pl/rower-szosowy-t … 39800.html Czy lepiej zakupic ten czy szukac lepszego w podobnej cenie czy moze lepiej szukac w uzywkach?

Prosze o porady i pozdrawiam oraz witam serdecznie bo to pierwszy post na tym forum.

PS
Waze 60kg i mierze około 175 cm.

3 zebatki na korbie, zadko spotykana rzecz, w tym przedziale cenowym mozna fajną uzywana szosówkę kupić z klamkomanetkami chociaz ten btwin tez jest. ogólne za tą cene wszystko jest na podobnym osprzecie i tej samej klasy takze jak chcesz coś lepszego to uzywane na pewno znajdziesz.

Jeśli chcesz, kupić nowy, to ten btwin jest bezkonkurencyjny, tego linka co zapodałeś, trochę nie warto za tą cenę kupisz coś już na klamkomanetkach, poza tym licz, że będzie trzeba trochę włożyć z niego, opony, klocki, owijka, koszyki może pedały, a to tylko początek.

Ja osobiście posiadam ten:
decathlon.pl/rower-szosowy-t … 39801.html (tylko udało mi się go wyrwać, za 1,5 tys)

Najlżejszy na świecie on nie jest, najlepszy z pewnością też nie. Lecz w tym przedziale cenowym nic lepszego raczej nie znajdziesz (a już na pewno nic nowego).

Także ogólnie rzecz ujmując, wybierz się do Decathlonu, obejrzyj, przejedź się na nim i zobacz czy by Ci pasował. Mam ten sam wzrost, więc chyba powinieneś celować w rame 54 cm.

Wydaje mi się że w tej półce cenowej spokojnie warto przymierzyć się do Decathlonu. Wbrew pozorom nie musi to być zupełny poziom hipermarketu a zawsze to sprzęt nowy na gwarancji i oko pocieszy :slight_smile:.

Sam posiadam szosówke z Deca - SPORT 3 kupioną 5 lat temu z troche innej półki cenowej bo dałem za nią coś 2700zł. Co prawda z widelcem przód i tył carbon, osprzętem CAMPA MIRAGE 10speed. Ale reszta a szczegolnie piasty - koła B’Twin dają radę. W sklepowym wyposażeniu wymieniłem odrazu siodło, pedały i z czasem oczywiście opony a reszta daje rade.

Jednak bym szperał na allegro w poszukiwaniu używanego roweru.
Do 1500zł to spokojnie przy odrobinie cierpliwości wygrzebiesz starą shimano 105/600 czy Campagnolo Xenon/Veloce a i nawet Centaur.
Jedyny problem to taki, że musisz szukać i być cierpliwy no i trochę poczytać co każdy komponent znaczy.
Plus jest taki, że jak poczekasz troszkę, to może stówka czy dwie wpadną i kupisz ciutkę lepszy sprzęt :wink:

Powodzenia.

Tutaj masz ciekawą pozycję, możesz licytować, nie wiem tylko czy rama nie będzie troszkę za duża.

http://allegro.pl/rower-szosowy-girardengo-55cm-ultegra-aksium-i3473889985.html

Rozejrzałem się i znalazłem dwie takie pozycje:
tablica.pl/oferta/rower-szosowy- … 3hWxx.html —> jak za 1000 to wydaje mi się dobra okazja :slight_smile:
allegro.pl/trek-1000-60cm-sora-i … 56010.html —> jest w lepszym stanie niż ten powyżej, ma też inne opony, ale tak naprawdę ciężko powiedzieć, czy ten “lepszy” stan jest wart 250 zł więcej.

Drugi trek, na pewno za duży jak dla Ciebie. Pierwszy w cenie przyzwoitej, choć szału nie ma.