Tirreno-Adriatico 2011

Ponieważ od czegoś trzeba zacząć, na początek wiadomość z okolic mety. Zalepiono dziurę, w którą wpadł podczas treningu Greipel i się dotkliwie potłukł. Ma jednak wystartować w czasówce z resztą drużyny.

To bardzo cieszy gdyby wyścig odbywał się w naszym kraju dziurę być może by zalepiono przed edycją 2014 :slight_smile:

Z powodu ulewnych deszczy, prawdopodobnie trasa jednego z najważniejszych etapów, czyli odcinka nr 6 do Maceraty będzie zmieniona. Niektóre drogi są nieprzejezdne.

jednak Gilbert. ale etap. najlepsza rzecz, jaka w tym roku widzialem.

Gesink troche cienias po tym Omanie :wink:

Niemiec drugi Szmyd tylko że tu kolarze Lampre się prezentują znacznie lepiej.

no Scarponi z Cunego sa chyba najlepiej dysponowani z calej stawki na tych wloskich hillsach.
o odzyskaniu wigoru przez Cunego niech swiadczy fakt, ze “zabawil sie” w sprint i mu to niezle wyszlo.

e: juz widze jak tak razem z usmiechem na twarzy wspolpracuja na Giro di Lombardia :wink:

Grzdylu wiadomo coś więcej o tym etapie do Maceraty?

Tak, wiadomo. Została nieznacznie zmieniona trasa końcowych rund z podjazdem w Maceracie. Wskutek tego, zawodnicy nie 3 ale 4 razy podjadą finałowy podjazd.

Profil odcinka, który pierwotnie miał wyglądać tak (jeszcze tkwi np. na steephill.tv):

grassyknolltv.com/2011/tirre … 6-prof.PNG

wygląda tak:

gazzetta.it/Speciali/Tirreno … LT_big.jpg

Końcowe kilometry, zamiast tak:

img.server86.nl/sport/wielrennen … 11_6_F.jpg

będą wyglądać tak:

gazzetta.it/Speciali/Tirreno … ta_ukm.jpg

Nieznaczne zmiany, ale jednak mimo wszystko kolejny podjazd w Maceracie może dla niektórych być tym o jeden za dużo :wink:

Dzieki

Będzie ciekawie

Moze Velits sprawi kolejny raz niespodziankę i wskoczy do pierwszej 5 w KG.

1.30 minuty do 5 miejsca to chyba nie do obrobienia na 9.3 km,Prędzej Gilbert wskoczy do 5 niż Słowak .Ciekawe jak Bodnar jutro pojedzie dziś oszczędzał siły to może jutro zaszaleje.

liczyłem na słabsza postawe kilku zawodników. W sumie to ciekawe jak sie spisze Gilbert na tak krótkim odcinku

pytanie rzucam w eter… moze troche spoznione, ale…
jak myslicie, dlaczego na P-N z mocnych sprinterow przyjechali tylko Goss, Henderson i Haussler, a na T-A: Renshaw, EBH, Farrar, Cavendish, JJ.Haedo, Petacchi, Bennati, Greipel, McEwen + rozgrzewajace nogi uznane firmy, jak: Hushovd, Boonen, Freire ??
We Francji byly 4 etapy dla sprinterow, a tu tylko 2, w dodatku P-N uchodzi za wyscig bardziej prestizowy.
A we Wloszech mamy jeszcze Pozzato, Cancellare i Gilberta… Powiem tak, w zasadzie oprocz Hausslera, Leukemansa i powiedzmy, ze Devoldera, wszyscy pretendenci do wysokich lokat w pierwszych 3 monumentach wybrali T-A. dlaczego?

trasa? klimat ? a moze te 3 dni przesuniecia robia roznice?

3 dni przesunięcia no i nie zapomnij że cipressa i poggio przypominają pagórki z T-A no i włoskie klimaty.

Druid, statystyki nie kłamią :wink: . W ostatnich 15. latach wszyscy zwycięzcy Mediolan - San Remo, wcześniej startowali w Tirreno, a nie w Paryż - Nicea. Jedynym wyjątkiem jest Czmil z 1999. Czasów wcześniejszych nie chciało mi się sprawdzać.

Co do samej końcówki mam wrazenie ze gdyby koncówka była tak stroma jak poczatek koncowego podjazdu to Scarponi wygrał by w cuglach, a tak jak się “wypłaszczył” podjazd to znalazł sie i Visconti i Evans.

Jako największy fan Evansa w Polsce jestem niezmiernie dumny, że udało mu się obronić pozycję lidera w tak piękny sposób. Dobrze wiecie, że w takich sytuacjach najczęściej zostawał sam i musiał walczyć sam przeciwko wszystkim. Hincapie i Ballan pojechali jednak dobry wyścig, chyba pierwszy raz widziałem tylu zawodników BMC na czele w ciągu ostatnich 20 km etapu.

Mocno zaczął sezon!

fakt. Zwyciestwo kolarza w koszulce lidera to rzadki ostatnio widok.
Hincapie i Ballan niby ok, ale mam wrazenie, ze Niemiec dal z siebie 6 razy wiecej dla duetu z Lampre.

No tak, ale Niemiec to Niemiec. Hincapie moim zdaniem “leci” na nazwisku, to już nie ten sam kolarz jakim był, gdy złamała mu się kierownica podczas Piekła Północy. A Ballan? Jest coraz lepiej, ale profil trasy mu nie sprzyjał. Stąd moje zdziwienie.

Jeśli miałbym typować zmiany w generalce, to widzę Nibaliego na 3 miejscu, awans Lövkvista i Pinottiego; Evans powinien wygrać.

Będzie można gdzieś śledzić wyniki na żywo z dzisiejszego etapu??

Szukałem wcześniej listy startowej ale nigdzie nie znalazłem jakby ktoś mi mógł pomóc to byłbym wdzięczny.