Tirreno Adriatico 2012

Dziś wyścig startuje a tematu nie ma :unamused: Trasę wszyscy widzieli, listę startową pewnie też, ale linki wrzucam:

lista startowa

trasa

źródło: gazzetta.it

Na początek TTT:

Porządek startu:

  1. TEAM SAXO BANK 14.50’00
  2. COLOMBIA-COLDEPORTES 14.53’00
  3. GARMIN - BARRACUDA 14.56’00
  4. COLNAGO - CSF INOX 14.59’00
  5. KATUSHA TEAM 15.02’00
  6. FARNESE VINI - SELLE ITALIA 15.05’00
  7. SKY PROCYCLING 15.08’00
  8. LOTTO BELISOL TEAM 15.11’00
  9. ACQUA & SAPONE 15.14’00
  10. RADIOSHACK NISSAN TREK 15.17’00
  11. AG2R LA MONDIALE 15.20’00
  12. ASTANA PRO TEAM 15.23’00
  13. GREENEDGE CYCLING TEAM 15.26’00
  14. LAMPRE - ISD 15.29’00
  15. VACANSOLEIL - DCM PRO C.TEAM 15.32’00
  16. EUSKALTEL - EUSKADI 15.35’00
  17. FDJ - BIG MAT 15.38’00
  18. LIQUIGAS - CANNONDALE 15.41’00
  19. MOVISTAR TEAM 15.44’00
  20. OMEGA PHARMA - QUICKSTEP 15.47’00
  21. RABOBANK CYCLING TEAM 15.50’00
  22. BMC RACING TEAM 15.53’00

Na trasie 3 Polaków: Rafał Majka (Team SaxoBank), Przemysław Niemiec (Lampre-ISD) i Maciek Bodnar (Liquigas Cannondale).

Maciek ma dziś urodziny. Życzymy wszystkiego najlepszego, sportowych sukcesów i powodzenia w dzisiejszych zawodach!

Wyscig ze wzgledu na selektywny profil mial praktycznie 3 faworytow: Scarponiego, Evansa i Nibalego. Troche dalej Kreuziger, troche nieobliczalny Garzelli i czarny kon - Horner.

Wielka “3” prawie na remis dzisiaj. Za to wzrastaja akcje Hornera. Kreuziger z kolei nie wiadomo w jakiej formie. Strade Bianche niby ładnie, ale nie wiem czy nie przyjmuje modelu 2011, kiedy to dopiero w drugiej polowie kwietnie miewal przeblyski, zeby wystrzelic na Giro.

Jesli wygra ktos spoza tego grona (nawet bez SG, czyli “5”), uznam to za ogromna niespodzianke.
Zreszta podobnie w P-N. 3 wielkich faworytow przed startem i na razie ta “3” zalapala sie do czolowki na wietrznym etapie, pozbywajac sie tym samym Kloedenow, Brajkoviciow, Taaramae i innych pomniejszych kandydatow. Zostali chyba tylko Monfort i van Garderen, dla ktorych moich zdaniem, samo podium bedzie sukcesem (nie takim znowu nierealnym).

Kreuzigera stawiałbym wyżej trochę. Evansa niżej trochę, on się chyba nie będzie szarpał, chociaż kto wie co u niego znaczy “sprawdzić nogę”. Nie znam taktyki ani planów lidera Astany, ale z tego co wiem to przyjechał tu zrobić dobry wynik, nie na trening (jak co niektórzy). W sumie nigdy nie lubiłem tego faceta, ale w tym roku mam dla niego jakąś sympatię.

Jutro jest ciekawa końcówka, nie powinienem tego chyba pisać jako typujący, ale jak zobaczycie na końcowe kilometry to widać że tam wcale nie jest łatwo. Obstawiam że Cava tego nie przejedzie w szpicy, a wygra weteran Freire.

A patrząc na całość trasy to mam nadzieję, że etapy 4,5 wygra jakiś drugi garnitur :smiley: Może Landa, Niemiec, Poels?

Po czasówce nieźle stoją też szanse Majki.

Kreuziger bedzie liny napewno Strade Bianche niezłe, bardziej bym sie obawiał o forme Nibalego cos niemrawo to wyglada, a Evans,Scarponi, Chorner to zagatki

na moim profilu jest mega-plasko, wiec zostawiam Cavendisha z Greipelem :wink:

wlasnie tez bym nie mial nic przeciwko 2-mu garniturowi. w erze Herasa, Ullricha, Armstronga, Tonkowa Belokiego czy Simoniego do tego wlasnie sluzyly tygodniowki (zwlaszcza te wczesne). zeby 2-gi garnitur mogl sie pokazac (trasa tez jednak byla inna, T-A bylo wrecz dla mocniejszych sprinterow; na P-N tez sie liczyl raczej 1. etap, a nie 3.).
ja bym np. sie nie obrazil na Kessiakoffa (niezle Haut Var). tak w ramach rekompensaty za Vuelte, gdzie wg mnie ewidentnie jechal po (+/-) 4. miejsce.

szanse Evansa chyba troche zmalaly po dzisiaj. mial prawo liczyc, ze nadrobi tu troche nad Włochami. Kreuziger rzeczywiscie moze byc dobry, w koncu jednak dobre to Strade Bianche i moze to kiepski odnosnik, ale był tam mocniejszy niz Nibali, ktory juz w tym sezonie prawie wygral na pustynii i mozna bylo wczesniej odniesc wrazenie, ze T-A jest dla niego jakims tam celem.

Co do jutra, to Cava dał już radę przejechać przyzwoicie Poggio :wink: Wszystko zależy od tego w jakiej jest obecnie formie i czy komuś bardzo będzie się chciało tam rwać peleton.

Kreuzi ładnie pojechał MSB, ale jeden dzień ścigania, to co innego niż tydzień. Fajnie jakby więcej chłopaków włączyło się do walki.

I muszę to napisać: nienawidzę oglądać wyścigów we Włoszech o tej porze roku, kiedy tu tyłek na rowerze odmarza, a tam rękawki są zbędne! :stuck_out_tongue:

Zapomnielismy o Velitsie chłopak w Omedzie niezle sobie radzi, nie tyra na Cave i jego dałbym na czarnego konia, zreszta jak popatrzycie nie moja ekipe na velonews z T_A to niezle to wyglada :smiley:

[size=75][ Dodano: Sro 07 Mar, 2012 23:29 ][/size]

Trenażer kuba trenażer :slight_smile:

Nie wiem, jak Ty ale ja wolę jeździć na słońcu :wink:
EOT

wszystko w swoim czasie, od przyszłego tygodnia ma być ponad 10 stopni szczególnie na południu :slight_smile:

Skąd Ty masz profile? :wink:

Gdynia twojapogoda.pl/polska/pomors … a/16dniowa
Wieluń twojapogoda.pl/polska/lodzki … n/16dniowa
Kraków twojapogoda.pl/polska/malopo … w/16dniowa

proszę kuba, mozesz szykować spodenki ja jeszcze nie :neutral:

Dziś się chyba nikomu nie chce uciekać, fason trzyma Pirazzi i Diego Caccia, ich przewaga to jakieś 6 minut.

Ale ze mnie gapa, dziś finiszują w mieście rodzinnym Bennatiego. Cały RadioShack jest zmotywowany, chcą zrobić koledze prezent.

Ot, taka norma na etapówkach…

Cavendish byl glownym faworytem, ale nie postawilem na niego w typerze, bo rzadko kiedy wygrywa 1. sprinty na wyscigach (ostatnio TdF 2009 ? jesli sie pomylilem to pewnie nieznacznie). Ale wygral, jest swietny.
A Freire wcale nie gorszy, ze go prawe objechal… przedsmak San Remo.

Tuft dziś przez 220 km jechał w szpicy peletonu. Spalił 6500 kalorii (dużo jak na płaski etap chyba) co wywołało poruszenie wśród kolarzy :smiley:

gazzetta.it/Speciali/Tirreno … lt_04.html

Profil jutrzejszego etapu…Usunięto Passo Lanciano ponieważ było tam 10 cm śniegu.

cdn0.media.cyclingnews.futurecdn … fj_600.jpg

profil jutrzejszego ‘nowego’ etapu.

Najwyższy czas oglądać 5 km do mety

sportlemon.tv/v-2/16/170/v-377192.html - po włosku
sportlemon.tv/v-2/16/170/v-377167.html - po angielsku

Sagan jest kolarzem na Ardeny

Tompoz

dla mnie jednak niespodzianka.
Sagana atakujacego na tak stromym terenie jeszcze nie widzialem.

no jest. Bettini+prologi, ale to wiadomo nie od dzisiaj.