Tirreno-Adriatico 2013

Kto wygra wyścig Tirreno-Adriatico 2013?

• Cadel Evans
  • Vincenzo Nibali
  • Alberto Contador
  • Samuel Sanchez
  • Joaquim Rodriguez
  • Chris Froome
  • Henao/Uran
  • któryś z Polaków
  • ktoś inny

0 głosujących

Firma RCS Sport, czyli największy włoski organizator wyścigów kolarskich, zaprezentowała dziś trasę marcowego wyścigu “dwóch mórz”, czyli Tirreno-Adriatico. Impreza zaliczana jest do cyklu World Tour, a w tym roku odbędzie się po raz 48, w dniach 6-12 marca.

Nazwa pochodzi od terenów, na których przychodziło i przychodzi zawodnikom rywalizować - na środkowych obszarach Półwyspu Apenińskiego pomiędzy Morzem Tyrreńskim i Adriatyckim.

Promo:

Wyścig rozpocznie jazda drużynowa na czas w mieście San Vincenzo. Potem kolarzy czekają dwa płaskie etapy, przy czym końcówka trzeciego odcinka wyścigu do płaskich jak stół nie należy.

Dwa kolejne odcinki zaliczane są do etapów górskich - czwarty etap zakończy się na Prato di Tivo - 14,6-kilometrowym podjeździe, na którym w poprzednim roku triumfował Vincenzo Nibali. Piąty etap poprowadzi przez Passo Lanciano, po pokonaniu którego zawodnikom pozostaną zjazdy i końcówka w Chieti, gdzie droga także prowadzi do góry.

Przedostatni etap rozpocznie się i zakończy nad Adriatykiem, w Porto Sant’Elpido, mieście, gdzie etap Giro d’Italia wygrał w 1992 roku Mario Cipollini, a w 2012 roku triumfował Migel Rubiano, wyprzedzając Adriano Maloriego i Michała Gołasia, który po tym odcinku został wiceliderem wyścigu.

Zakończeniem wyścigu będzie jazda indywidualna na czas, o długości nieco ponad 9 kilometrów.

Całkowita długość trasy wyniesie 1060,1 kilometra.

Trasa:

Etap 1 (TTT): San Vincenzo › San Vincenzo, 16,9 km

Etap 2: San Vincenzo › Indicatore (Arezzo), 230 km

Etap 3: Indicatore (Arezzo) › Narni Scalo, 198 km

Etap 4: Narni › Prati di Tivo, 165 km

Etap 5: Ortona › Chieti, 224 km

Etap 6: Porto Sant’Elpidio › Porto Sant’Elpidio, 208 km

Etap 7 (ITT): San Bendetto del Tronto, 9,2 km

Prezentacja jest stara, jutro postaram się uaktualnić.

Wyścig ciekawy, a do tego sporo polskich zawodników jedzie:

Michał Kwiatkowski (OPQS)
Bartosz Huzarski (NetApp-Endura)
Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM)
Maciej Bodnar (Cannondale)
Przemek Niemiec (Lampre-Merida)

Michał ponownie sprawdzi efekty treningów jazdy w górach, mówił, że jest dobrej myśli. Jak nie straci za dużo w górach to może być wysoko - na 10 kilometrach wiele nie nadrobi nad liderami (Martin też nie), ale może się zakręci gdzieś wysoko. Z drugiej strony Prato di Tivo nie jest aż tak straszne.

Przemek ma Cunego, ale też ma walczyć o generalkę.

powiedzieć o obsadzie wyścigu ze robi wrażenie to było by depresjonowaniem , masakra , P-N sie chowa daleko w polu ,liczymy na kawal dobrego ścigania

Marczyński jedzie treningowo.

Dziś na Wybrzeżu Etrusków ciągłe opady, w najbliższe dni jak nie deszcz, to scirocco. Trudno nie wspomnieć o wydarzeniach z 1998 r.

Kwiatek jutro pojedzie w koszulce dla najlepszego kolarza U25 :slight_smile:

Na Rybę zawsze można liczyć :slight_smile: Myślałem, że przebojem etapu będzie “Kanondal”, ale w ostatniej chwili przebił to “Marlej Harju Goss”.

Tak patrze, ze dzis oprocz tego podjazdu kilkanascie km przed meta jeszcze przed samym finiszem jest hopka - wiadomo cos o niej?

Moze jednak Kwiatek liderem :mrgreen:

dałem to w prezentacji na głównej :slight_smile:

to jest końcówka. No, Kwiatek mógłby koszul wziąć, bo potem to raczej będzie tracił, a nie zyskiwał, na 10 kilometrach Froome’a i Contadora raczej nie pokona.

800m, 4,8%

możliwe, że Kwiatek, sprinterzy raczej nie przetrzymają, a na pewno nie Cav. raczej dojedzie jakaś mała grupka, która oderwie się na zjeździe.

Patrząc na warunki pogodowe przypominałem sobie niedawno przeczytaną opinię, że kolarskie gwiazdy wolały tym razem włoskie słońce od francuskich chłodów. Ci co jednak pozostali przy P-N teraz pewnie się śmieją z niedoszłych amatorów opalenizny.

Sagan ma wszystko, żeby wygrać na mecie w San Remo.
(wczoraj się cieszyłem, że klasyczni sprinterzy go ograli, dziś powrócił koszmar z TdF :slight_smile: )

Chociaż podejrzewam, że nie będzie tak jak druid zalecał rok temu, a znowu spróbują dwójkowo, czyli: wysyłają Mosera w podobnym stylu co Nibalego rok temu i będzie to o tyle dobre rozwiązanie, że Moser jest w stanie ograć Cancellarę na finiszu. A potem Sagan kończy robotę. W sprincie po takiej przeprawie chyba tylko Boonen 2012 jest go w stanie ograć, ale mamy już 2013 i Boonen tak mocny chyba nie jest.

uwaga także na Gossa, który moim zdaniem jest obecnie bliski formy z najlepszych miesięcy w HTC.
Greipel słabszy niż w styczniu, ale to w sumie nic takiego znowu nowego.

A kibicowałem dziś Ciolkowi.

^^ druid ja tam dorzucę od siebie
DEGENKOLB i tradycyjnie EBH o

Marczyński w ucieczce, 5 minut przewagi.

Ja tam już zacieram ręce na dzisiaj.

Obsada tego wyścigu to absolutny kosmos, praktycznie wszystko co najlepsze peleton ma do zaoferowania.

Jakoś mi nie przychodzi do głowy etapówka w lepszej obsadzie.

No i ciekaw jestem ogromni jak w takim towarzystwie da radę Kwiatek. Zobaczymy czego się nauczył i da nam to pewien obraz jego możliwości bo forma jest na pewno wysoka. No i jeszcze Przemek który może jechać swoje

Macie może jakiś link do streamu ?

za chwilę powinni tu włączyć. sports-livez.com/

nie wiem czy pisałem, ale będzie coraz gorzej ze streamami. Przynajmniej przez jakiś czas, od wczoraj jest to chyba zabronione.

wszedzie jakies narazie skoki pokazuja

Jak ktoś będzie miał coś działającego dajcie znać

Tutaj macie streamy.
procyclinglive.com/livestream/#

Wiecie od której Tirreno będzie leciało na Rai sport?

nie dojadą, zbyt mało chętnych na tę ucieczkę, to jednak nie trzeci tydzień TdF.
ale może Niemiec poprawi z grupy faworytów :slight_smile: