Tirreno - Adriatico 2019


#1

Czas założyć temat dotyczący wyścigu “dwóch mórz” czyli Tirreno - Adriatico.
Tegoroczna edycja zaczynająca się już w najbliższą środę tym razem pozbawiona górskiego etapu z jakimś dłuższym podjazdem nierzadko decydującym o wygranej w wyścigu. Zamiast takiego górskiego etapu mapy za to dwa ze ściankami. Więcej informacji na temat trasy na oficjalnej stronie wyścigu:
http://www.tirrenoadriatico.it/en/percorso/

Wobec tego że zabraknie górskiego etapu to widać po liście startowej że tym razem część dobrych górali wybrała start w konkurencyjnym Paryż - Nicea, mimo to nie zabraknie topowych zawodników dobrze czujących się na podjazdach jak i w jeździe na czas. Lista startowa:
https://www.procyclingstats.com/race/tirreno-adriatico/2019/startlist

Faworytem do wygrania wyścigu wydaję się Primož Roglič który już w Emiratach pokazał że jest w dobrej w formie i w dodatku Słoweniec podobnie jak we wcześniejszym wyścigu ma najlepszy skład na TTT (czyli min. Jos van Emden, Tony Martin czy Laurens De Plus).
Powalczyć z Rogliczem spróbuje pewnie Tom Dumoulin który teoretycznie powinien być już w lepszej formie niż w swoim pierwszym wyścigu, ale skład na TTT wydaję się jednak trochę słabszy (niepewny Kämna i Søren Kragh Andersen który niby jest w składzie ale nie wiadomo czy wyzdrowiał).
Groźny powinien być Alaphilippe pod warunkiem że DQS nie stracą zbyt wiele czasu w TTT.
O wygraną w wyścigu powalczyć powinni jeszcze Thomas, Fuglsang, Pinot i Adam Yates.

Zapraszam do dyskusji


#2

Tak.
Słoweniec wydaje się głównym faworytem dzięki czasówkom.
Takie górki, jakie się pojawiają też mu pasują, potrafi zafiniszować na takich podjazdach.

Główni rywale to ci, co jeżdżą dobrze na czas: Thomas (też niezły skład na TTT: sam Thomas, Castroviejo, Moscon), Dumoulin i być może Dennis.
Rohan też ma bardzo mocny skład do TTT (sam Australijczyk, Nibali, Tratnik), a na kończącej 10km czasówce jest jednym z bardzo nielicznych kolarzy zdolnych Słoweńca pokonać. No i z takimi pagórkami, jakie sa powinien sobie poradzić.
To nie to, co dwa lata temu, kiedy stracił ponad minute do Quintany, na Terminillo, a i tak zakończył wyścig na drugim miejscu.

Dla Alafilipa może za duże tych prób z czasem.


#3

Zapowiada się w sumie ciekawie. Zwłaszcza te jazdy na czas…


#4

Kurcze faktycznie jakaś wyjątkowo płaska ta edycja
na chwilę obecną faktycznie Roglic zdaje się głównym faworytem


#5

Myślę, że Wellens też powinien się liczyć. Tym bardziej, że Thomas, Roglić czy Dumoulin pewnie nie będą umierać za ten wyścig i ich grupy nie będą dyktować jakiegoś szaleńczego tempa.
No i jednak Alaphilippe. Ja bym go nie lekceważył w kontekście końcowego zwycięstwa.

Z innej beczki: Gazprom nie wystawiło Wlasowa. Wielka nadzieja Rosja, dobrze wszedł w sezon i to pewnie jedna z nielicznych dla niego okazji na poważną walkę w WT, no ale jak widać, pewnie mają ku temu jakieś powody.

No właśnie mi się kojarzy, że Dennis gorzej znosi taki interwałowy wysiłek niż pojedyncze podjazdy. Zobaczymy.


#6

Wie ktoś czemu Bevin nie jedzie w CCC? Jeszcze do wczoraj był w nieoficjalnych składach, a wydaje się, że bez niego maleją szansę na dobry występ w drużynowej czasówce. Zamiast niego jedzie van Keirslbuck, który na dobrą sprawę powinien walczyć w jednodniówkach w Beneluxie.


#7

Na liście startowej pewne zmiany. W Sunwebie zamiast Kamny jedzie Haga (pewniejszy na tą chwilę na TTT). Jest też już cały skład Sky i jedzie też świeżo upieczony MŚ z Pruszkowa Filippo Ganna, więc widać że nastawiają się na dobry rezultat w TTT. Sagan miał jakiegoś wirusa (problemy układu pokarmowego) i podobno nie trenował i w związku z tym ma czasówkę potraktować ulgowo, a więc to trochę dla Majki i Formolo i ich rezultatu w GC nie za dobrze, bo jednak ubywa im jeden dobry zawodnik na TTT.


#8

Lista startowa TTT


W Lido di Camaiore według prognoz może jutro być deszcz, wiatr 20 - 22 km/h z płd-zach.

W cyclingnews jest wywiad z Tomem przed T-A, gdzie mówi że strata 25 sekund czyli taka jaką mieli rok temu do BMC w przypadku Roglicza będzie nie do odrobienia. Trudno się z nim nie zgodzić. Oprócz Roglicza wymienił jeszcze Alaphilippa jako kandydata do wygranej w wyścigu.


#9

Pada deszcz na starcie w Lido di Camaiore.


#10

Czyli jak można zgadywać warunki będą zmienne.
Mnie to cieszy, jest szansa na jakieś niekonwencjonalne scenariusze…


#11

Dwóch kolarzy Bory zderzyło się z kibicem.
Niestety leżał chyba Majka.


#12

Majka i Gatto


#13

#15

Nie wyglądało to dobrze!!!


#16

Majka pechowiec szybko sie zalatwił .

tragedia ci ludzie zadowoleni jakby nic spacerujacy przez droge powoli co za gamonie…


#17

Dwa lata temu Sagan na czasówce w Tirreno też prawie wjechał w kobietę przechodzącą z psem przez przejście dla pieszych.

Jak widać nie wyciągnięto żadnych wniosków.


#18

Podnieśli się?


#19

Na półmetku CCC prowadzi, wyprzedzając Bora Hansgrohe o około 20 sekund.


#20

Jedzie Majka z Gatto do mety. Widać że to Gatto bardziej poszkodowany.


#21

Majka i tak na tej trasie nie miał szans nawet na top 10 więc tragedii nie ma. Oby więcej szczęścia miał w Katalonii. Co do samego zdarzenia to za dużo takich incydentów się przydarza właśnie na Tirreno. UCI powinno wyciągnąć konsekwencje jeżeli organizatorzy nie zaczną myśleć.