To nasza wina

Po co ktoś kradnie rower?
Żeby go sprzedac (lub części z niego).
Dlaczego kradnie rower?
Bo wie, że znajdzie kupca (lub już kupca ma).

NIE KUPUJMY KRADZIONYCH ROWERÓW (CZĘŚCI)
nie będą kraść jeśli nie będą mogli sprzedać…

Okradziony.

A skąd ja mam wiedzieć czy kupuje kradziony czy nie kradziony? Jeśli ma już swoje lata to często nie ma żadnych papierów a co dopiero części. Może wystarczy więcej zabezpieczeń…

Andrsej ma sporo racji. Jeżeli jest zapotrzebowanie na tanie części/rowery, to zawsze znajdzie się ktos, kto je zaoferuje. Dlatego ja uważam kupowanie wsieci i od przypadkowych osób za nieco ryzykowne (pomijam tu powazne sklepy internetowe czy np. sprawdzonych allegrowiczów). Zwłaszcza, że paserstwo może byc zarówno umyslne (gdy wiemy, że rzecz pochodzi z przestęsptwa, tu kradzieży) jak i nieumyślne (gdy co prawda nie wiemy tego, ale z okolicznościmożemy sie tego domyślać)…

Dotyczy to nie tylko rowerow i części rowerowych, ale również innch rzeczy: obrań, rodioodbiorników samochodowych, sprzętu RTV, AGD. Jak ludzie nie będą kupować od złodziei to mniej będą kraść.

a ja podzielam zdanie Pawelak89 przeważnei nie da się poznać czy rower jest kradziony czy nie, myślę że nikt z obecnych na tych forum nie kupiłby roweru o którym wie że jest kradziony…

Niedawno w jakimś czasopiśmie komputerowym natknąłem się na ciekawą stronę www: bazarowerow.pl/

Myślę, że może to być w jakiś sposób przydatne w kwestiach, które zostały tu poruszone.

P.S. Temat przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.

Świetna strona, tylko niestety chyba za mało popularna…:/
Na szczęście mnie ukradziono tylko lampkę i to kilka lat temu, ale za to propozycji kupienia okazyjnie roweru nie brakowało…A skąd mamy wiedzieć czy kradziony…? Tego nie przewidzisz,ale podam przykład - moja znajoma kupiła sobie na rynku różowy rower miejski, śliczny, za 150zł…no i się pytam - komuś w domu zawadzał czy co?

Nasza wina? Mów za siebie, ja nigdy niczego nie kupiłem z lewego źródła.

Zastanawia mnie sens takich wykopów…

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka