Tor w Pruszkowie

Czy ktoś z forumowiczów wie może co się dzieje z welodromem budowanym w Pruszkowie :question: Termin oddania toru do użytku wciąż jest odsuwany, ostatni oficjalny o którym słyszałem to była jesień 2006. Mamy już grudzień, a o torze ani widu, ani słychu…

Podobno na dniach PZKol. ma podpisać umowę z rządem na dofinansowanie toru i roboty znów ruszą, miejmy nadzieję że do zamknięcia tej budowy.

Ale wciąż nie wiadomo kiedy będą tam mogli rozpocząć treningi nasi torowcy :question:

Ciekawe czy w ogóle będą mogli, bo z tego co słyszałem cena za wynajem toru będzie tak wysoka, że bardziej będzie się opłacać tak jak to się odbywa teraz, że będą wyjeżdzać na zgrupowania do np. Frankfurtu.

Nie rozumiem tu czegoś… Kto komu ma tor wynajmować :question: PZKol polskim kolarzom :question: :exclamation: :question: To chyba jakieś nieporozumienie…

Nasi raczej na torze będą mało jeździć bo Czesi, Niemcy, Ukraińcy wykupią czas, a administrator toru nie będzie się zastanawiał czy sprzedać czas komuś z zagranicy czy udostępnić tor polakom za friko. :neutral:

Pegos ty się zastanów co ty piszesz. Czesi i Niemcy mają już tory kolarskie kryte drewniane (Czechy - Brno, Praga, Niemcy - jest ich dużo), nie wiem jak z Ukrainą, ale Eddy Borysewicz i PZKol. nie powinni pozwolić na wykupienie całego czasu na torze. Po to on jest budowany, żeby Polacy na nim trenowali. Mamy już kilku dobrych torowców, ale rosną nam następni np. Teklińśki, Dąbkowski.

A czy ja napisałem, o całym czasie? Chodziło mi oto że jeśli Polacy będą jeździć za darmo(Koszty będzie pokrywał PzKol=właściciel toru) to jeśli przyjedzie ktoś z gotówką potrenować to udostępnią jemu tor a nasi sobie poczekają. Takie jest moje zdanie, mam nadzieje że się mylę i że tor będzie służył przede wszystkim naszym.

Edit:15-12-2006(Mały błąd się wkradł, polski trudny język :smiley: )

ja też się myślę :stuck_out_tongue: i obawiam się że tak może być że ktoś go wykupi zamiast być dla naszych , jedynie kadra będzie miała pierszeństwo i kluby z osiągnięciami torowymi.

Kluby z osiągnięciami torowymi :smiley: Pawelak89 pewnie wiesz o jaki mi klub chodzi :wink:

ja mam info, że po podpisaniu umowy data zakończenie robót i oddania toru to 31 marca 2008, także powinni zdązyć na ME. Zwłaszcza, że nawet tor w Atenach podczas igrzysk nie był skończony w 100%.

Na moje urodziny :smiley: heh… Super prezent, czyżby to coś mialo znaczyć? Może jestem torowcem? :stuck_out_tongue: Pojade na uroczyste otwarcie i zdam relacje ;]

To tak samo jak zaczynasie TDF w moje urodziny.