Tour de France 2009.

Dosyc fajny, choc bardzo generalizujacy podzial przedstawil kiedys Michele Ferrari. Dokonuje klasyfikacji kolarzy pod wzgledem proporcji wlokien szybkich i wolnych. Dzieli kolarzy na ‘aerobow’ i ‘anaerobow’. Aeroby to typowi dobrzy gorale, zwyciezcy wyscigow wieloetpaowych, a anaeroby to kolarze sprinterzy, badz zwyciezcy jednodniowek, z tym zastrzezeniem, ze zdarzaja sie zaciskajacy zeby anaeroby, ktorzy wygrali grand toury (nie podaje nazwisk).

Wg tej klasyfikacji, Cancellara wydaje mi sie typowym anaerobem, i gdy przychodzi do roznego rodzaju przyspieszen, gorek, to jego system mleczanowy siada. Na plaskim jest dobry, bo trzyma rytm i jedzie jak rozpedzona lokomotywa, ale walce o TDF trzeba miec w sobie tez cos z dobrego motocyklu :wink:

Ale kto wie, moze za 2, 3 lata powalczy…

cyclingnews.com/news/garmin- … r-the-tour

Skład Garmin na Tdf

Astana na nowych trekach:



Coraz brzydsze, teraz wygląda jak coś nieudane, podobne do Cervelo…

Co sądzicie o sprinterach w kontekście zielonej koszuliki

Bo Cavendish pewnie całego Touru nie przejedzie, więc kto Freire, Hushovd może jakiś czarny koń :stuck_out_tongue:

Czemu sądzisz, że Cavendisz nie przejedzie Touru? Były jakieś informacje o tym? Pytam, bo zwyczajnie nie wiem. Osobiście wydawało mi się, że w tym roku powalczy wreszczcie o jakiś trykot najlpeszego sprintera.

No pewnie że powalczy o koszulkę najlepszego sprintera i przejedzie cały tour nie ma takiej opcji by się wycofał

W zeszlym roku ukonczyl Giro i wycofal sie TdF. Pewnie w tym roku bedzie odwrotnie.

Giro nie ukończył może szykuje siły na Tour będzie miał kolegów, ale chętnie widziałbym na starcie Andre Greipela :mrgreen: , ale nie ma jeszcze drcyzji Columbii. To ciekawie byłoby wtedy na finiszach :wink:

Będzie ciekawie. Hushovd, Haussler, Freire, Benatti, Cavendish, może i Bonnen. Cała śmietanka sprinterska…

Ciekawe, co pokaże Freire. Bo z tym Panem, to nigdy nic nie wiadomo :wink:

Cava ma duże szanse na zielony trykot i pewnie o niego powalczy.
Mam nadzieję, że pojedzie Boonen, który w 100 % będzie skupiony na zdobyciu zielonej koszulki.
Na pewno brak jego udziału byłby dużą starta dla Touru.
Juz widzę te pasjonujace finisze :slight_smile:
pzdr

Ostateczny skład Astany. Bardzo efektowna i spektakularna prezentacja:

astana-cyclingteam.com/

Łał ale prezentacja.

Murayew jedzie w Tdf , hehheheh.
Pewnie sponsorzy nacisnęli na to żeby Kazach jechał w tourze.Lepiej by było gdyby wystawili Zeitsa
Rasta powinien zastąpić Horner

Na stronie cyclingnews.com/ jest napisane:

Contador i Armstrong Liderami!

Contador i Armstrong poprowadzą (lead- główna rola, liderzy!) team Astana w Tour de France który rozpocznie się…

Contador który wygrał tour w 2007 roku i Armstrong ktory wygrywał w latach 99-05 stana w pierwszym rzędzie zespołu, których wspierać bedzie Andreas Klöden, który skończył drugi w Tour w 2004 i 2006 i Levi Leipheimer, który był trzeci w 2007.

Contador bardzo ciężko pracował. Zasłużył sobie na rolę kapitana w Tourze. Lance Armstrong również ciężko trenował. Wiem, jak bardzo jest on zmotywowany - powiedział Bruyneel.

Astana:
Alberto Contador, Lance Armstrong, Andreas Klöden, Levi Leipheimer, Yaroslav Popovych, Haimar Zubeldia, Sergio Paulinho, Gregory Rast, Dimitri Muravjev.

Nie wierzcie tej stronie, która pisze że Armstrong jest pomocnikiem. Nie wierzcie onetowi, interii itp które kompromitują sie w sposób wybitny bo nie znają języka i nie potrafią poprawnie przetłumaczyć newsa przez co manipulują wszystkich fanów kolarstwa.

Zrozumcie jedno!

Armstrong nie wrócił by robić za frajera i leszcza! On wrócił by wygrac po raz 8. I zrobi wszystko co w jego mocy…

Lubię Armstronga i chce żeby skończył wysoko , ale czy przypadkiem miejsce w “5” może i tak być już dobrym wynikiem :wink: dla niego przecież mają Contadora :mrgreen:

Armstrong ich pocisnie wszystkich mam taka nadzieje.Wygral wyscig Nevada City odjezdzajac bez problemu swoim rywalom wiec forme napewno zlapal boje sie tylko tych czasowek bo niby dobrze jezdzi ale jakos mam zle mysli odnosnie tego :frowning: Ale i tak jest najlepszy !!! Tribute to Lance !!!

Rywali to on tam nie miał trudnych, za to cała ekipa harowała na niego, biedny Levi(!)…

Johan Bruyneel o Armstrongu, moje tłumaczenie:
‘‘Po trzech latach przerwy, jestem bardzo szczęśliwy, że razem z Lancem pokierujemy teamem podczas tego Touru. Myślę, że ściganie w Giro było bardzo inteligentną decyzją i naprawdę przygotowało go do lipcowego touru. On bardzo cięzko pracował podczas tego sezonu I wiem, że jest niezmiernie zmotywowany do tegorocznego tour de france!!!’’

PS: Pozdrawiam ekipę redaktorów, którzy razem z onetem, interią popełnili największą gafę tego roku pisząc, że to contador bedzie liderem a armstrong pomocnikiem…Jedynie inny polski portal kolarski opublikował poprawną informację, którą ja tutaj próbuje wbić niektórym do głowy…

troche mnie dziwi ze czacu rubiera nie jedzie … szkoda gregario 1 klasa

Tak sobie myślę, że gdyby udało się Amerykaninowi wygrac Tour to, by znaczyło, że w peletonie coraz czyściej. Armstrong ma przecież prywatnego konrolera, po za tym nie ryzykowałby swojego imienia (możliwa przyszła kariera polityczna). Ciekawe czy Lance będzie się scigał w 2010 r. jeżeli tak to dla kogo?