Tour de France 2012

Mam teraz chwilke wolnego czasu, to sobie pogwiazdkuje, a co mi tam :mrgreen:

***** - Bradley Wiggins
**** - Denis Mienszow, Samuel Sanchez, Robert Gesink, Jurgen van den Broeck
*** - Cadel Evans, Andreas Kloden, Frank Schleck, Peter Velits, Vincenzo Nibali, Jean-Christoph Peraud, Pierre Rolland, Alejandro Valverde
** - Janez Brajkovic, Levi Leipheimer, Ryder Hesjedal, Rein Taaramae, Jerome Coppel, Chris Froome, Bauke Mollema, Steven Kruijswijk, Fredrik Kessiakoff, Nicolas Roche, Wouter Poels

    • Cala reszta ciekawych zawodnikow - Cobo, Rogers, Albasini, Danielson, Vanendert czy Sorensen

Jest to prawie identyczna trasa. Różnica polega na tym, że w tym roku jeden z nawrotów jest o jedną przecznicę dalej, czyli akurat te 300 metrów więcej.

W drugim poście tematu wrzuciłem moją prezentację. Troszkę na szybko, nie udało mi się napisać o regionach Francji więcej, ale powinniście mieć przegląd.

mogą być literówki albo jakieś usterki, nie chce mi się tego czytać 100 raz :stuck_out_tongue:

Włosi podają, że jednak Paterski nie pojedzie Touru, na co się od pewnego czasu zanosiło. Czekamy na oficjałkę.

edit:

Już jest:

teamliquigascannondale.com/2012/ita/main.php

Beznadzieja , był szykowany na TDF a nie pojedzie w tym wyścigu. Mam nadzieję że dobrze zaprezentuje się na TDP.

Ostateczna lista startowa Touru (oczywiście jeszcze bez numerów startowych):

cyclingfever.com/editie.html … d=MjI5MTU=

Czyli powrót do starych czasów, tylko nasz niestrudzony weteran Sylwas na starcie wielkiego touru.

To chyba 21 wielki tour Sylwasa i o ile się nie mylę to wszystkie do tej pory ukończył, ani razu się nie wycofał. Ciekawe czy wielu jest zawodników z tak długą stu procentową passą dojazdów do mety w wielkich tourach ?

Trudno coś takiego z pamięci odtworzyć bo na 20 wielkich tourów potrzeba dobrych 10 lat ścigania, ale myślę że wielu takich jak Szmyd nie ma.

Zamieszczam link do ciekawego programu, który został wyemitowany na antenie NBC Sports na temat tegorocznego Tour de France:

Tour De France 2012 Preview

mnie jedno nawizsko do glowy przychodzi;
Carlos Sastre.
W 2001 nie ukonczyl Vuelty, ale pozniej kazdy wielki tour konczyl,a startowal w conajmniej dwoch rocznie, a w 2006 w trzech zaliczajac odlegle miejsce na Giro, a na TdF i VaE mieszczac sie w top 5.
Takze w 2010 wystartowal we wszystkich - miejsca 8, 20, 8.
QW sumie 25startow, 24 GT ukonczone, 22 wielkie toury ukonczone z rzedu.

Wczoraj kombinowałem z różnymi nazwiskami i żadnego takiego zawodnika mi się nie udało znaleźć. O Sastre nie pomyślałem akurat, pewnie dlatego że szukałem wśród "czynnych"kolarzy :blush:

Według włoskiej wiki ma nawet 26 startów . Szkoda tego jednego wycofania, bo miałby stu procentowy “rekord”

Trzeba przyznać, że powszechnie niezauważany, ale naprawdę fajny “rekordzik statystyczny” Sylwasa.

2 dni do Touru, czas zacząć badania zawodników. Dziś rano wszyscy do badania krwi.

Prezentacja drużyn dzisiaj o 18:30 --> tutaj

“co oni dziś drukują…”

cos mi sie wydaje ze powyzszy ‘Dziadek’ obejrzy wiekszosc wyscigu w telewizji (po klapie na ktoryms z etapow wycofa sie i zwali wszystko na przeziebienie) ale to tylko przeczucie :mrgreen:

Jakos do mnie nie dociera, ze Carlos zakonczyl kariere z koncem zeszlego roku… :stuck_out_tongue:

Przeszukuje jeszcze wiadomosci o paru starszych kolarzach (jeszcze czynnych) - Bruseghin mial jedno wycofanie niestety (Giro 2010) i wtedy gdyby ukonczyl to mialby tyle GT co Sylwek.
Gustov - 20GT, ale jeden z nich w 2003 nie ukonczony

Voigt - zaliczyl mniej GT niz Sylwas, a polowy nie ukonczyl.
Levi Leipheimer - Mniej tourow niz Sylwek na koncie.
Evans tak samo.

Rozumiem, ze nie ma bonifikat ?

niestety ni ma
choć dla harcowników raczej stety

Jak tam Sagan zdoła w sobotę ograć Wigginsa i Cancellarę? :stuck_out_tongue:

Ja myślę, że Sagan w samym pierwszym tygodniu ustrzeli z 3-4 etapy, łącznie z prologiem, choć konkurencja duża, a Wiggo jako jedyny z faworytów zaprezentuje się w trójce. Wyścig chciałbym aby wygrał Menchov.

blog.evanscycles.com/road_cyclin … id-harmon/

krotki wywiad z Harmonem o jego karierze komentatora. Zwróćcie uwagę na ostatnie pytanie :wink:

Lista startowa z przyznanymi numerami:

wielerland.nl/index.php?opti … Itemid=242

Voeckler jednak jedzie, a co z kontuzją.