Tour de France 2018

https://pbs.twimg.com/media/DhmSwzKXkAASwsl.jpg:large

Ten układ Touru z zupełnie płaskim początkiem mi się absolutnie nie podoba.

Natomiast wygląda na to, że wszystko ułożyło się tak, że może to być bardzo ciekawy Tour. O ile nie urodzi nam się jakiś nowy dominator.

Według wszelkich znaków na ziemi i niebie. Jutro:

  1. Sky (Thomas liderem)
  2. BMC
  3. Sunweb
  4. Mitchelton
  5. Quick Step
  6. Bora
  7. Movistar
  8. Lotto-Soudl
  9. Bahrajn
  10. Trek
  11. Katiusza
  12. FDJ
  13. Ag2r
  14. EF
  15. Astana

Założę się, że Micheltony jutro nie dadzą rady. Będą za Bora. BMC też spokojnie ogra SKY​:wink::thinking:

Tez mi sie wydaje ze BMC to powinno ogarnac. Na Dauphine sporo stracili ale tam nie bylo glownego motoru czyli Kunga.
Ale fakt te dwie druzyny maja najlepsze sklady i do reszty sa raczej poza zasiegiem i te 2 miejsca powinny byc bez niespodzianek
A wczesna kolejnosc startu raczej powinna byc bez znaczenia na ich wyniki.

Dlaczego Sagan nie jechał w zielonej koszulce?

1 polubienie

Bo koszulka mistrza świata ma pierwszeństwo nad pobocznymi klasyfikacjami.W dodatku Sagan nie był prawowitym właścicielem zielonej koszulki więc nie było żadnych przeciw skazań żeby jechał w tęczowej.

Dodaj nad czym to pierwszeństwo :wink:

Jeśli chodzi o ekipę Mitchelton-Scott to po tych dwóch etapach można by się zapytać kto od nich nie leżał jeszcze? Jutro może to mieć wpływ na wynik.
Widać za to w Bora dobrą atmosferę, wydaję mi się że jutro mogą bardzo dobrze pojechać.
Układ na liście startowej nie powinien mieć dużego znaczenia, pogoda raczej dla wszystkich jednakowa czyli słońce i dość silny wiatr.

Nie chciał. Wolał w tęczowej.

1 polubienie

Jutro jeden z ważniejszych etapów tego Touru. Jak to mówią ładnie - nie wygra się tu wyścigu ale można przegrać.
Jest już jakaś lista startowa z kolejnością na jutro?
Ciekaw jestem na co stać realnie Borę…Bodnar i Oss jako motory napędowe może być trochę za mało by zmieścić się w pierwszej piątce.

juz wczesniej kolega Grzdylu wrzucal
https://pbs.twimg.com/media/DhmSwzKXkAASwsl.jpg:large

Trochę dziwne skoro o nią walczy. Z drugiej strony…
Pewnie chce się jeszcze nacieszyć tęczą przed Insbruckiem :slightly_smiling_face:

Wiesz, nie posiadał jej, więc dziwne by było, gdyby za wszelką cenę chciał w niej jechać :wink:

Na dzisiaj Sky i BMC z lekkim wskazaniem na Sky. Ciekawe w jakiej czwórce dojadą. Froome, Thomas, Kwiato i ? Bernal zapewne, ale to może być ryzykowne, więc pewnie spróbują jechać w 5-6 jak najdłużej.

Dalej ja bym postawił jednak QS przed Sunwebem. QS ma ekstra paczkę, może nie mają wybitnego czasowca, ale ogólnie skład świetny. Ich jedyna wadą jest fakt, że pewnie spróbują dowieźć Gavirię w czubie.

Nie przekreślałbym szans Movistaru i Bory w starciu z Mitcheltonem.

Bora będzie zmotywowana ze względu na żółtą koszulkę, w której pewnie chciałby się zaprezentować Sagan. Jeśli nie stracą dużo to będzie okazja ją odzyskać.

Ja Movistar nie widzę wysoko, szczególnie jeżeli Landę będą chcieli dowieźć.

Tom w wywiadzie po dzisiejszym rekonesansie ocenił że będzie to trudna od strony technicznej czasówka, przez boczny wiatr. Wygląda na to że ekipy dobrze jeżdżące na czas w wietrznych warunkach mogą sporo zyskać.

A ja zdecydowanie wieksze szanse widze w AG2R niz Movistar. Latour jest bardzo dobrym czasowcem, Gallopin, Naesen, Dillier to tez ogolnie bardzo dobrzy kolarze, ktorzy sprawdza sie w takiej rozgrywce. Bardet i Vuillermoz w TTT tez sie powinni niezle spisac tym bardziej ze trasa jest techniczna. Zreszta pokazali juz na Dauphine, ze potrafia niezle sie zaprezentowac zajmujac 7 miejsce.

Inna sprawa ze SKY i BMC sa tak mocarne w skladzie na ten etap ze jak Movistar i AG2R straca do 1:30 do nich to bedzie naprawde wielki sukces. Mysle ze realnie cos kolo tego powinno byc.

Ło ale ktoś miał brzucha na poboczu jak pokazywali Michelton