Tour de France 2018

Czyli z GC contender lepsi od Rafała w generalnej będą tylko Thomas, Dumoulin i Uran

Jeszcze Yates…(20 znaków)

Yates jest za Rafałem. Ale jeszcze Jungels.

Nie Yates jest 20, a Rafał 11

Bora mniej więcej tak jak myślałem czyli ponizej minuty straty. Pewnie było by z 10 sekund mniej gdyby Sagan szybciej odpadł.

Generalnie straty nie są jakieś wielkie. Najgorzej w GC z tych głównych faworytów Dan Martin + 1:38.

Nairo jeszcze dalej 2 z czymś

jaki procent czasu zwyciezcy jest limit ?

2 zawodnikow Cofidisu stracilo 7:37

11’37’’ dwadzieścia znaków

1 polubienie

Bernal to moim zdaniem teraz to ma autostradę do zwycięstwa w młodzieżówce. Jedynie Sky mu może przeszkodzić.
Chciałbym także zobaczyc pomoc Sagana Majce o której kilka osób na forum wspominało ( powoływali sie nawet na tour de Pologne…) bo na chwile obecną to mam wrażenie, że w Borze Majka to jest taki dodatek nic więcej niestety… zobaczymy jak na brukowym etapie sie Sagan zachowa bedzie ciągnął po etap czy asekurował Majkę. Jestem pewny, że quick step poświęci sie dla jungelsa a np Van avermaet dla porta.

No ale tak chyba właśnie jest. Sagan jest liderem grupy, a dobre miejsce Majki w generalce to będzie tylko bardzo miły dodatek. Zresztą to sugeruje skład Bory na góry. Poljański i Muhlberger? No bez żartów… Gdybym ja był dyrektorem grupy i miał trzykrotnego mistrza świata, to też chciałbym, aby wygrywał jak najwięcej etapów. I odpuszczenie zwycięstwa etapowego w Roubaix na rzecz holowania Majki byłoby głupotą. Niech Rafał trzyma się jak najbliżej Sagana, albo niech mu oddelegują jakiegoś Bodnara i Postlbergera i tyle. Na pewno nie wyobrażam sobie Sagana ciągnącego Majkę na 9. etapie. Będę bardzo zaskoczony, jeśli coś takiego się wydarzy.

Co innego, gdyby miał realną szansę na wygranie wyścigu, ale jednak wygrane etapowe + zielona koszulka Sagana są ważniejsze niż jakieś dziewiąte miejsce w klasyfikacji końcowej.

Niż dziewiąte miejsce tak ale z ust co poniektórych pompujących balonik słychać, że Majkę stać na dużo więcej.

Sagan zieloną koszulkę ma na wyciągnięcie ręki. Pytanie czy Gaviria sie na nią połakomi czy zadowoli sie etapami. Raczej to drugie. Wydaje mi sie, że nie ma znaczenia dla Sagana gdzie wygrał etap a na brukach mógłby realnie wspomóc doświadczeniem Majkę.
Tak jak i za Sagana jak i za Majkę trzymam mocno kciuki ale uważam tez, że jeśli Rafał myśli o liderowaniu na GT tak na poważnie to czas zmienić team bo w borze tak jak piszesz maja inne priorytety nie pokrywające sie z priorytetami Rafała.

Tylko Rafał musi sobie jeszcze trochę zapracować na to, żeby na TdF mieć mocną ekipę pod siebie, Jak spojrzeć na składy, to chyba tylko Sky, Movistar, Education-First, BMC, Bahrain, AG2R i Mitchelton ustawiły się stricte pod lidera. Czyli dla Froome’a, Quintany/Valverde/Landy, Urana, Porte’a, Nibalego, Bardeta i Yates’a. Nazwisko Majki trochę tu jednak nie pasuje. Choć zgadzam się z tym, że przy Saganie Rafał nigdy nie będzie główną gwiazdą.

Marudzicie. Problem jest tylko z TdF. Gdyby Majka chciał jechać Giro i Vueltę to miałby zespół dla siebie. Bora jest dobrym wyborem dla Rafała gdyż Sagan jeździ zupełnie co innego. Dodatkowo Sagan sprawia że szefowie zespołu są szczęśliwi i pewnie Majka ma tam dobrą atmosferę i mniejsze ciśnienie. Tylko od niego zależy co osiągnie.

1 polubienie

W zasadzie można powiedzieć, że "drużynówka do zapomnienia.

Było o wiele ciaśniej, czyli o wiele mniejsze różnice, niż zapowiadano.

Duże zaskoczenie - EF. No naprawdę bardzo dobra próba.

Astana, też lepiej niż się spodziewano.

Jeśli chodzi o GC to po czasówce nie wygląda najgorzej jeśli chodzi o prawdopodobne emocje w nadchodzących etapach. GVA niby bardzo mocny w takim terenie jaki będzie na 5 i 6 etapie, ale te 3 s Thomasa, i 5 Gilberta, Alaphilippa powoduje że będą atakować a i Matthews wiele też nie traci. Wydaję się że dla Thomasa i szczególnie Alaphilippa najlepiej wygląda 6 etap a dla Matthewsa czy Gilberta 5 etap. Oczywiście Sagan też nie odpuści (5 etap), także mam nadzieje będziemy mieli cały czas walkę i o etap i o koszulkę lidera.

GvA przydałoby się, żeby utrzymał maillot jaune do poniedziałku po tej bezbarwnej w wyniki wiośnie.

Mam dziwne - niczym nie poparte - przeczucie, że TvG może pojechać ten wyścig dobrze na generalkę.

Pozycja Majki na tym etapie wyścigu myślę całkiem ok. Przed rozpoczęciem wyścigu byśmy ją wszyscy brali w ciemno. Trudno było oczekiwać, że Bora pojedzie jakąś super czasówkę a i tak pojechali lepiej przecież od Movistaru, Bahrajnu, Lotto Jumbo także niewielkie zyski są.

Takimi zaskoczeniami drużynówki są “słabe wyniki” mocnych sprinterów. Szczególnie Sagan zaskoczył - kojarzyłem go zwykle z nadawaniem tonu w drużynówkach. Może specem od tt nie jest Colbrelli, ale na hopce nie spodziewałem się, że strzeli (zresztą w tym samym punkcie co Sagan). dpo pisał, że Gaviria to leszcz :wink: i już się chciałem na to nie zgadzać, ale się okazało, że jednak ta próba nie była jego dobrą. Dla mnie, mimo wszystko, niespodzianka - w końcu na torze swoje wyścigał.
Słabo pojechał też “zwierzak” drużynówek - Greipel - ten gość zawsze był czołowym motorem Lotto, a wiatr nie powinien był go tak zmóc.
Jeden słaby moment mieli zawodnicy QS - podzielili się i musieli czekać na dwójeczkę. To kosztowało parę sekund, wybiło z rytmu, a dwóch mniej odpoczęło. A właśnie paru sekund brakło.
Co nie zmienia faktu, że żeby wygrać, trzeba było na metę (na ostatni kilometr) wjechać w szóstkę - jak BMC i Sky. QS brakło tego jednego zawodnika.

Apropo TvG gdyby jechal na siebie swoim tempem jak no nie wiem Geniez podczas Giro czy do pewnego momentu Rohan Dennis to faktycznie przy dobrym ukladzie by sie zakrecil kolo top 10 ale on bedzie w trupa pomagal Richiemu wiec nie ma szans. Tym bardziej, ze teraz na etapie plaskim widze ze z Bevinem i Scharem prowadza peleton takze jego pozycja jest jaka jest w BMC na TdF