Tour de France 2018

Groenewegen może mieć problemy z przejechaniem Alp w limicie czasu.

Pytanie, którego jako wielki znawca kolarstwa :wink: się wstydzę: czy zawsze w Tourze etapy były planowane z finiszem ok. 18.00?

Zazwyczaj chyba finisz był 17:00-17:30

1 polubienie

Mnie jedno zastanawia? Jak Movistar chce wygrać, jeżeli podobno mając tak mocny skład, pozwala dyktować tempo SKY? To jest woda na młyn dla Kenijczyka!

Movistar jedzie po drugie miejsce. Wszyscy znawcy wieszczą triumf Froome’a.
I tu moje pytanie - jak to jest możliwe, że jeden kolarz wygrywa wszystkie wielkie Toury, jeden po drugim, rach ciach ciach. W czasach gdy ‚teoretycznie’ dostęp do nowinek jest dla wszystkich podobny, metody treningowe i zaplecza naukowe też nie różnią się zbytnio dla Quintany, Nibalego, czy Froome’a.
W czasach US Postal też wszyscy mieli dostęp ale tylko jedna drużyna miała system.
Pytania? Złudzenia ‚ekspertow’ ktorzy typują Froome’a a jednocześnie nie jest to dla nich skandaliczne, że jeden człowiek może wygrać 4 tour z rzędu? Śmieszne.

Ósemka na przedzie: Molard, Taaramae, Gaudu, Gilbert, Pauwels, Van Avermaet, Postlberger i Moinard

Czekam na ten szutrowy odcinek.

a co, nie zdążysz sobie pojeździć po? :wink: Jak siedzisz w Finlandii, to na pewno zdążysz przed zmierzchem :slight_smile:

Niestety siedzę we Wrocławiu. Od dziś do czwartku przynajmniej będzie idealną pogodą do… oglądania Touru.

Po prostu z ciekawości pytałem. Z czego pamiętam, to bardziej w Vuelcie etapy kończą się późno. No i jeszcze później Tour de Pologne.

Oj, tak, pogoda jest epicka pod kątem oglądania.

Tak jak myślałem.

Nic tu się nie wydarzy. Tempo ślimacze. Dopiero Greipel odpada…

Co z tego, że etap na papierze ciekawy, dynamiczny a zapowiada się, że czeka nas nuda jak flaki z olejem. Najlepsze by było gdyby van Avermaet dojechał przed peletonem i powiększył przewagę :stuck_out_tongue:

Po zjezdzie z podjazdu HC Glieres jest kolejny nieoznakowany COL DES FLEURIES. To co udało mi sie znalezc w necie to ma ponad 10 km o srednim nachyleniu 4,8%. Ktos wie dlaczego on nie jest punktowany ?
Kiedys byl oznaczany jako 2 kat.

Na tych szutrach warto jechać środkiem…

Powaliło ich z tymi debilnymi racami.

Po szutrze fajnie to wygląda.

Van Avermet ladnie jedzie jeszcze jak dolozy z 2 min to juteo bedzie 10 min przewagi jutro w generalce .Jak tak dalej beda jechac zwawo na nastepnych dniach to Greg jeszcze wygra to Tour de France :slight_smile:

Froome defekt…

Frome miał defekt na szutrze.

I Kwiato coś mu znowu pomagał?

No to pierwsze dwie góry zmarnowane. Od czwartku będziemy odliczać ile zostało do końca, więc miejmy nadzieję, że jednak trochę się dzisiaj (i jutro i pojutrze) pościągają :slight_smile: