Tour de France 2018

Jeszcze Jungels sam jadacy tracacy i dochadzacy go na koniec zerwal. Nic z tego nie bedzie mozna sobie dac spokoj z Majka szkoda sie bylo napalac tylko i mowic do Probosza ze bedzie go ciezko zerwac bo jest super przygotowany.

Grupetto ma ok. 32’ minuty straty, a limit ok. 34’. Dadzą chyba radę.

1 polubienie

Zaryzykuje szaloną tezę że Majka nie skończy Touru w 10.Cieszy że Dumoulin wygląda nieźle ale większy egzamin będzie dla niego jutro.Sky za to ma wszystko pod kontrolą i 6 tryumf w ostatnich 7 latach wydaje się na wyciągnięcie ręki mimo że wyścig się tak naprawdę dopiero zaczął.

Majka dopiero 32 miejsce choć trzeba odjac z 10 uciekinierów co przyjechało przed nim, ale nadal to bardzo zły znakk

Poljański i Marczyński już 24’

Majka, Majką, ale strata Urana dość niespodziewana. Chyba jednak mocno odczuł ten upadek w niedzielę.
A co do Rafała, to według mnie nie ma powodów do niepokoju. Nawet w życiowej formie trudno było by mu walczyć o coś więcej niż TOP 6. A zakładając, że w takowej formie nie jest to przyjazd na metę z Zakarinem czy Mollemą nie jest tragicznym wynikiem. To kolarze zdecydowanie na poziomie Majki.

1 polubienie

Majka podobno nie miał siły. Ale jak ma mieć siły jak zostaje ponad 40 km przed metą sam?
Pisałem, że Sagan to nie kolarz, który poświęci sie dla kolegów z zespołu. Niektórzy temu zaprzeczali pisali wręcz, że Słowak bedzie tyrał na Rafała. Podawali nawet przykłady tour de Pologne… bez komentarza
I co? Sagan tak jak pisałem walczy sobie o swoje. Jutro pewnie tez ruszy po punkty a ten biedny Rafał jest sam jak palec. Ciekawe czy znowu znajdzie sie odważny na tym forum, pewnie tak, który napisze, że Poljanski to solidny pomocnik w górach…No nic trzymamy kciuki za Polaków i mam nadzieje, że jednak napisze pod koniec wyścigu, że mylę sie co do Poljanskiego.

Powodem niezwykle pasywnej jazdy liderów na Columbiere jest podobno silny wiatr który zniechęcił Bardeta czy Martina do wcześniejszych prób.

Żywiołowe reakcję producentów największych liczb postów i zmian zdań - ciekawe kto wezmie to do Siebie :smile: poprosiłbym zostawić a najlepiej by nie trzeba było ich już używać w negatywnym kontekscie podczas Touru, zgodze się z czysciochem czy kamilem to nie jest 1 raz gdzie Rafal ma ten problem z dniem przerwy… jednak jutro nie ma przebacz i wyjaśni się z jakim celem będzie jeździć od Czwartku. Spokojnie

1 polubienie

Z oceną Rafała poczekam do jutra, ale zadowolony nie jestem.

Nie taka znowu szalona :smiley:

A ty wyobrażasz sobie że Sagan bedzie ganiał po górach za Froomem i resztą po to aby ciągnąć majkę? Jakoś tak mi to wygląda na marzenie tak mroczne jak skacowany listopadowy poranek.

Sytuacja liderów na generalkę:

Thomas
Valverde +0:48
Fuglsang +0:50
Jungels +0:58
Froome, A.Yates, Landa +0:59
Nibali +1:05
Roglic +1:14
Dumoulin +1:20
Kruijswijk +1:23
Majka +1:40
Bardet +1:49
Mollema +2:06
Quintana +2:07
D.Martin +2:39
Zakarin +2:50
Uran +4:46

Cytat Majka, Majką, ale strata Urana dość niespodziewana.

Uran jakoś od początku wyścigu tu słabo wyglądał.
Na 5-tym etapie finiszował dopiero 26-ty i cały czas daleko, spokojnie mógł stracić sekundy na finiszu, na którym nie powinien.
Na 6-tym stracił sekundy na końcówce, na finiszu, na którym przyjechał 3-ci w 2011.
Na brukach zostawał z tyłu na każdym sektorze, jeszcze przed kraksą.

Z oceną Rafała poczekajmy do jutra. Ja bym go nie skreślał jeszcze ale jeśli był tak wypruty po etapie jak twierdzą Probosz z Huzarskim to nie wróży to najlepiej. To co dzisiaj widziałem utwierdza mnie w przekonaniu że jeśli któryś z naszych ma być na pudle TdF to jest to Kwiato.

Byl wywiad dzis Probosza z Majka lub Poljanskim po etapie ? Co tam mowili bo wylanczylem juz z nerwow po tej ich dzisiejszej jezdzie.

Rafała za metą pchał masażysta więc go nie męczyli.

mnie to zadziwia ten Roglić. 10 lat temu pałętał się po skoczniach a dziś potrafi przyjechać na metę z najlepszymi. Progres niesamowity. On trenował równolegle kolarstwo? Jakoś trudno mi to pojąć że tak szybko zbudował bazę

Jak trenował skoki to miał uraz i w ramach rehabilitacji zalecono mu jazdę na rowerze. Okazał się tak dobry, że odpuścił skoki i zaczął trenować kolarstwo już na poważnie. To było 7 czy 8 lat temu.

Trzeba się z tym pogodzić, że Rafał pewnego poziomu już nie przeskoczy, top10 przy takiej stawce to jest absolutny maks.

1 polubienie