Tour de France 2018

A w włoskiej telewizji mówili wczoraj, że on na pewno jeździ Tour.

Wypowiedź Dumoulina o dublecie była w wywiadzie udzielonym przed prezentacją TdF.
Wczoraj tylko po prezentacji była wypowiedź DS Sunwebu Aike Visbeeka dla portalu NOS, który wyraźnie zaznaczył w wywiadzie że czekają na prezentacje Giro.
nos.nl/artikel/2198408-ploeglei … hoopt.html

True, umknęła mi ta Jerozolima.
No to myślę, że mogą więcej ITT nie zrobić. No chyba, że im zależy na Dumoulinie, po wczoraj nadarzyła się okazja, żeby go skusić. Nie jest to częste, by obrońca tytułu startował w Giro kolejnym roku. W ostatnim czasie “1” przypadała zazwyczaj… Pozzovivo.

Haha, Unzue wystawia na Tour całą trójkę. Chyba nie jest przekonany co do kary dla Frooma :wink:

Oto dokładne profile wszystkich etapów Wielkiej Pętli:https://www.la-flamme-rouge.eu/road-races/tdf-2018-official-profiles-t7118.html
Czasówka jest zdecydowanie za trudna.Powinna być płaska żeby Kelderman i Jungels mogli zrobić czas nad Quinataną czy Bardetem.Przy tej trasie to minutę będzie ciężko.

Aubisque z kategorią HC, hahahahaha

Bardet pewnie jeszcze trochę straci na drużynówce.
Jungels do momentu czasówki może mieć już z pół godziny straty.
O Keldermanie nie wiem co sądzić, bo jakiś czas temu mówił, że bardziej się nastawia na Vueltę.

Ja wierzę nieprzesadnie w Jungelsa że może się zakręcić nawet w top 6.Ma wytrzymałość na górskich etapach w 3 tygodniu ale za to słabiutko jeździ pojedyncze wzniesienia.Na pewno to jest większa nadzieja Lefevera na generalkę niż Julian.
Policzyłem teraz z ciekawości wszystkie HC i wychodzi że jest ich największa ilość od czasów Armstronga.Tyle tylko że to nie działa na plus klasyfikacji górskiej bo jeżeli Barguil się nie zagnie to wygra ją raczej ktoś pokroju De Gendta.

Ja tam czekam na to co zrobi w Dauphine, ale wierze w Jungelsa. Jungels to poprostu mocny, wytrzymały diesel, trochę mi go brakowało na tym giro. Za to tour powinien mu odpowiadać, jeśli SKY będzie robiło to co zwykle robi, no i jest dobry na bruki.

A niby dlaczego mają nadrabiać akurat nad nimi? Bardzo dobrze że czasówka jest mocno pofałdowana, najnudniejsze są właśnie te płaskie jak stół. Natomiast czasówka drużynowa jest za długa, jeśli już w ogóle jest, to powinna być symboliczna. To ona najbardziej wypacza wyniki. Wystarczy, że świetny kolarz jeździ w drużynie bez czasowców i od razu na starcie ma dużą stratę.

Chodzi o to żeby trasa nie faworyzowała górali.Zawodnicy których specjalnością jest jazda na czas ale potrafią ograniczać swoje straty w górach powinni mieć takie same szanse jak wspinacze i bez względu czy to psuje widowisko czy nie.Na taki przykład trasa z 2015 roku to była kpina z Tour de France.Prudhomme zaślepiony myślą o francuskim zwycięstwie zaczyna igrać z historią tego wyścigu.Od zawsze ideą wielkiej pętli było to żeby tryumfatorem został najwszechstronniejszy zawodnik.Klasyczny układ z długą czasówką przed pierwszym pasmem górskim a potem 3-4 finiszami na podjazdach i drugą krótszą ale trudniejszą próbą czasu był w porządku.To że zostały wprowadzone w dużym stopniu bruki doceniam ale to że Tour przegrywa ilością jazdy na czas z Giro to jest niedopuszczalne.

Dumoulin jedzie Tour, prawda?

Dumoulin stwierdził, że prawdopodobnie tak.

Oby tylko nie jechał Tour de Suisse bo to go dyskwalifikuje z walki we Francji.

Swoją drogą - piłkarski mundial jest zbawienny nie tylko dla Froome’a, ale też dla organizatorów Tour de Suisse. Na wstępnej liście startowej tego wyścigu znajdują się m.in. Landa, Valverde, Quintana, Porte, Uran, Kelderman, Kruijswijk.

Mam jednak nadzieje, że Sky oszczędzi Bernala i wyślą go na Vuelte. Wystarczająco jest komu pracować w Sky.

Lista faworytów Tour de France 2018 na 39 dni przed rozpoczęciem wyścigu:
**** Chris Froome
*** Mikel Landa,Nairo Quintana,Richie Porte,Romain Bardet,Vincenzo Nibali
** Jakob Fuglsang,Ilnur Zakarin,Rigoberto Uran,Adam Yates
*Primoz Roglic,Rafał Majka,Geraint Thomas,Wilco Kelderman,Ion Izagirre,Steven Kruijswijk,Thibaut Pinot,Bob Jungels
Oczywiście jest to prowizoryczna klasyfikacja bo nie wiadomo jeszcze kto na pewno pojedzie Tour.Froome jest głównym faworytem i to że ma w nogach ciężkie Giro nie powinno mieć wielkiego znaczenia.Jeżeli przegra wielką pętlę to raczej nie przez zmęczenie.Bardzo jestem ciekaw czy projekt Unzue wypali bo będzie dysponował w lipcu jedną z największych sił ognia od czasów La Vie Clarie.Może się skończyć na dublecie ale i potężnym konflikcie.Bardetowi daje także duże szanse co niektórych może dziwić bo przecież Francuz straci wiele minut w czasówkach ale już rok temu był w mojej ocenie w top 3 najlepszych wpinaczy a jego kariera cały czas idzie do przodu więc teraz czas na… :slight_smile: .No i Quick Step powinien dorzucić sporo skalpów do koszyka.

Od nikogo z głównych faworytów Bardet lepiej się nie wspina, dodatkowo potraci na czas. Nie wiem co by musiało się stać żeby mógł wygrać Tour.

Z tego co widzę co tam czasem wkleja na instagrama z treningów to i tak wszystko okaże się przez 3 tygodnie jak z formą. Już nie jeden wklejał cuda a potem kończyło się to bombą.

Wiadomo. Wyścig treningowi nie równy.

1na gwiazdka dla Roglica to wg mnie zdecydowanie zbyt mało. Pokazał w tym sezonie że będąc w formie jest groźny dla każdego, zarówno w górach jak i na czas.

Jeżeli będzie w stanie przygotować odrobinę lepszą formę niż tą zaprezentowaną w Romandii i utrzymać ją przez większość Touru jest dla mnie pretendentem do tytułu