Tour de France 2018

No narazie tak wstępnie napisałem ale rzeczywiście Niemiec gdzieś mi umknął.
Dobry tak jak pisał druid. Może nieprecyzyjnie sie wyraziłem. Chodziło o kolarza, który debiutował w GT i był to debiut w tdf i zajął miejsce w 5.

Wyraziłeś się precyzyjnie, to ja o Vuelcie nie wiedziałem, a nie sprawdziłem :slight_smile:

Przejechał 2 tygodnie :slight_smile:

Co by nie mówić to patrząc na listę startową można naliczyć spokojnie 15 kandydatów do podium i to nie uwzględniając takich zawodników jak Mollema, Jungels czy Bernal.Czyli zapowiada się super wyrównany poziom chociaż doświadczenia z przeszłości powinny przestrzegać przed takimi poglądami zwłaszcza mając w pamięci rok 2015 gdzie zapowiadało się na Tour stulecia a skończyło kolejną dominacją Brytyjczyków.

W teorii zgoda. W praktyce pewnie będzie to zderzenie wszystkich ze ścianą czyli ze Sky i próbującym coś ugrać Movistarem.

1 polubienie

Swoją drogą ciekawe czy wobec długiej drużynowej czasówki smaczkiem i języczkiem uwagi mającym decydujące o zwycięstwie znaczenie nie będzie transfer Castroviejo z Movistaru do Sky :open_mouth: Dziwiłem się że go nie zatrzymują, nie dość że świetny czasowiec to i w górach pomoże dużo więcej niż Martin czy Kirilenko

No i mamy pierwszą niespodziankę na liście startowej. Caleb Ewan wybrał czwarty wielki tour i zamiast w Tour de France powalczy w Świątyni Sprintu w Katowicach, tak zgaduję :wink:

Wygląda na to, że Lotto udało się go wykupić i Orica w ramach rewanżu zostawiła go na ławce rezerwowych przed najważniejszym wyścigiem sezonu.

Chyba tak to trzeba odczytać. Cóż, najwyżej się zgłoszę po autografik w Bielsku :wink:

Patrząc na skład Scott, to w porównaniu do Giro wygląda marnie😉

Ewan do Lotto, czyli Greipel gdzieś się wybiera? Jedzie na tour, ale może zmieni ekipe za rok.

Obsada sprinterska jest taka, że mogłoby nie starczyć po jednym etapie dla każdego.
6 murowanych faworytów + kolejnych 8 z drugiej linii.

Miła niespodzianka z debiutem Marczyńskiego.

Co do Ewana to powiedziałbym, że sensacja. Ale bardziej bym się skłaniał za jakąś “dyscyplinarką” za rozmowy z Lotto i ich publiczne ujawnienie niż, że niby cały zespół pod Yatesa. Tym bardziej, że nie mają takiej paki jak na Giro (bo i też nie mają takich zasobów ludzkich).
Z drugiej jednak strony, duży komfort dla Yatesa. Tak sobie myślę, że postawiłbym go w rzędzie z Fuglsangiem za Movistarem, Sky i Nibalim. Przed Bardet czy Porte’em.

@BlackCruzer

Tak z ciekawości - to kogo do tych murowanych zaliczasz?
Ewan nie jedzie, więc najlpesi w tym roku byli Gaviria i Groenewegen. Pewnie Sagan, który nie jest najszybszy, ale jakoś zawsze coś dla siebie znajdzie.

A poza tym, kto jeszcze jest wg Ciebie w tej 6?
Kittel, Greipel, Degenkolb, Kristoff, Cavendish, Demare, Matthews, Bouhanni?

Po wypadnieciu Ewana:Gaviria, Groenewegen, Sagan, Matthews I Demare . Greipel I Kittel raczej też coś wygrają, bo nie wierzę że tacy sprinterzy nie wykorzystają choćby jednej okazji. Nie mają formy, ale na TdF wszystko się zmieni.

Buchmann nie jedzie na Tour de France … Hmm dziwne wydawal sie pewniak jako ze to Niemiec a dwa to dobrze pojechal Dauphine gdzie byl 6 w generalce…
Wydaje sie ze to jedyny zawodnik z Bory ktory w gorach moglby cos z Majka pojezdzic
A tu za niego w miejsce Postelberger

Dzięki!

Z Greipelem mam kłopot:
Facet przez lata co startował w GT to wygrywał etap (często na jednym się kończyło, ale zawsze jakis swój “skalp” zdobył.
Przez 9 lat to trwało. Na zeszłorocznym Giro się jednak skończyło. Podczas Touru nie wygrał nic, mimo, że Sagana mu z drogi usunięto.

Niby spoko skład Bory Peter Sagan, Rafał Majka, Marcus Burghardt, Maciej Bodnar, Gregor Mühlberger, Daniel Oss, Lukas Pöstlberger i Paweł Poljański, ale jednak może znów “troszkę” wkurzać brak mocnego górala obok Rafała, jakim by był z pewnością Buchmann, Sagan ma Burghardta, Ossa, Bodnara i Postlbergera, za to Rafał zostaje z Poljanem i Muhlbergerem, czyli średniakami, a mam wątpliwości czy pomogą mu oni na 11 i 12 etapie, czy cała Bora w ogóle pomoże. No cóż zobaczymy, oby Polacy dali nam wiele powodów do radości, niech ta piątka się spisze na piąteczkę z plusem :stuck_out_tongue:

Ej,coś podupadło to nasze forum.

Ani słowa o ciekawych wyścigach (Adriatica-ionian na przykład).

Ani słowa o składach na Tour.

Może to kwestia MŚ w piłce kopanej. _

W sumie rzecz podobna.

Wobec Majki podobne oczekiwania jak wobec piłkarzy.

Przynajmniej czytając powyższe posty.

Prawda jest taka, że gwiazdą Bory jest i był i będzie Peter Sagan. Jeśli wygra dwa, trzy etap, Majka może nawet wycofać się z wyścigu przed górami, a i tak właściciele odtrąbią zwycięstwo.

Wracam do merytoryki.

Skład Movistaru “poraża”.

Chyba jedyny w ostatnich latach zespół, który może grupie SKY postawić warunki.

Skład Bory rzeczywiście nie powala. (pod kątem gór) Ciekawostka, że zabrakło Buchmanna. Poljański, Muhlberger ok… ale brakuje takiego trzeciego muszkietera by choć dowoził bidony dla Rafała.

Jeśli mówimy o składach to dziwi mnie, że AG2R nie bierze Franka i Gougarda. Szczególnie Szwajcar przydałby się w górach.
No i Mitchelton bez Ewana, mówią, że niby wszyscy jadą na Yatesa, ale z Ewanem, Kluge i Mezgecem nadal mogliby skończyć w top 10 (wątpie, że stać Brytyjczyka na więcej), a powalczyliby w sprintach, których jakby nie było jest sporo. Szkoda kolarza i jego przygotowań.
Nastawiałem się trochę na pojedynki młodych (Gaviria, Ewan i Groenwagen) ze starą gwardią, ale też między sobą.

Buchman ma być liderem na Vueltę, dlatego odpuszcza Tour.