Tour de France

Wyścig zbliża się wielkimi krokami, przyda się trochę ciekawostek:
Rekordy Wielkiej Pętli
Polscy kolarze startujący w TdF
Afery dopingowe w tle
Etapy i najtrudniejsze odcinki
Co nieco było już na forum, niektóre rzeczy znamy wręcz na pamięć, ale niech bedzie do poczytania, poczujmy magię Touru.
…że na wp.pl tyle informacji jest, więcej niż na szosie :smiley:

To ja podłącze jeszcze Wikipedię, dość obszerny artykuł :arrow_right: link

“Przeciętny” kolarz Touru 2005 miał 1.79 m wzrostu, ważył 71 kg, a jego tętno w spoczynku wynosiło 50 uderzeń na minutę. :slight_smile:

EPO
Hormon wzrostu
Testosteron
Kortyzon
Salbutamol
Poczujmy magię tego Touru!

Macie jakies informacje o pogodzie w Londynie , cały tydzien tam pada na Wimbledonie nie moga grać w tenisa , a czy kolarzom pogoda dopisze :question: :smiley:

Czy pogoda dopisze???
Lepiej zadać pytanie czy będzie bezpiecznie :exclamation:
OBY było bez żadnych ataków terrorystycznych!!!

OBYŚ nie wykrakał… :wink:

Pogodą to mogą się przejmować w Austrii. 11-go podjazd pod Grossglockner, a od wczoraj samochody jadące przez tę górę muszą mieć łańcuchy na kołach, bo strasznie śnieg pada.

bbc.co.uk/weather/5day.shtml?world=0008
Tak wygląda sprawa pogody w Londynie. O niebo lepiej niż u nas :frowning:

No, widziałem dzisiaj treningi przed GP Wielkiej Brytanii Formuły 1, to jest na północny zachód od Londynu (jakieś 150 km) niezbyt ciepło, ale sucho.

Pogoda dla Londynu na najbliższe dni :arrow_right:
link
Sobota - 20% prawdopodobieństwo deszczu
Niedziela - 30%
Poniedziałek - 60%

Na prezentacji zespołów pogoda była całkiem ładna. Nad białymi chmurami w dużej mierze przebijało niebieskie i czyste niebo.

A Jaroński zamiast dać posłuchać co mówią kolarze, to czytał składy zespołów :neutral_face:. Ehh.

dokladnie chcialem posluchac co maja kolarza znajacy angielski do powiedzenia a Jaronskiemu sie akurat wtedy gadac zachcialo no ale prezentacja calkiem udana, dobra miala mine ta prezenterka jak z Vinokourowem rozmawiala:)

Ja sobie włączyłem angielski ES i problemu nie miałem :stuck_out_tongue:

Nie wszyscy mają takie luksusy. :stuck_out_tongue:

Ale już np. nie wiedziała, który kolarz Astany to Kashechkin…

Nie zapominaj o tym facecie… gdzie jest Frank Schleck :open_mouth:

no to zaczelo sie brawo cancellara :slight_smile:

Szwajcar pięknie pojechał, brawa dla niego. Teraz czas na sprinterów… :stuck_out_tongue:

No to Cancellara sobie chyba pare etapów pojedzie w żółci. Sprinterzy stracili bardzo dużo i mimo bonifikat raczej prowadzenia żaden z nich nie zdobędzie.
Brawo dla Fabiana, pokazał reszcie miejsce w szeregu. Szkoda trochę Wigginsa, pudło przegrał o setne sekundy. Ale taki jest sport, a kolarstwo w szczególności :wink:

Kloeden super, tylko żeby nie było z nim tak jak z Savoldellim na Giro rok temu. Ale forma jest, bo w prologach nigdy tak nie błyszczał.