Tour de l'Ain 2020

Mógłby ktoś przenieść post Zbiga z tematu “inne wyścigi” do tego tematu? Albo sam Zbig?

Temat zakładam, bo wyścigów coraz więcej i przyda się większy porządek.

Od siebie dodam, że etap nr 3 to oczywiście b.ważny sprawdzian przed 15 etapem TdF z identycznym rozkładem gór.

Transmisja 2 i 3 etapu na France3 od 13:35 do 15:15

Z tego co widzę, 1 i 2 etap na żywo w ES (1e w ES1 a 2e w ES2) od 14 a trzeci niedzielny etap z odtworzenia dopiero :confused:

1 polubienie

Ok to odnowa, z tematu Inne Wyścigi przeniesione.
Wyścig za wyścigiem i komentarz za komentarzem z profilami i listami :wink:
Jutro Tour de l’Ain czyli bitwa czy mecz nr 1. między Ineos i Jumbo. Tomek Dumoulin jutro pierwszy wyścig od zeszłorocznego Delfinatu, Roglic po za mistrzostwami Słowenii to właściwie debiut w tym sezonie podobnie Kruijswijk. W Ineos po raz pierwszy w tym sezonie razem trio Thomas, Froome, Bernal.
Profile trzech etapów (kolejno):

Strona wyścigu:


Zapowiedź wyścigu:

Lista startowa:
https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-l-ain/2020/gc/startlist
2 polubienia

Liczba wysokiej klasy zawodników, którzy jutro mogą tu wygrać z dużej grupy jest niewielka. Będę więc śledził z ciekawością, co tam na zapleczu wielkiego sprinterskiego ścigania słychać :wink:
Chociaż ta końcówka i tak ciężka dla sprinterów.
Kibicuję Edwardowi Planckaertowi za wybitnie zasłużone kolarskie nazwisko.

Jutro może zabłysnąć młodzież, zwróciłbym uwagę na Bisseggera i Champoussina

Może Delaplace z ucieczki? :wink:

To ja postawię na A.Vivianiego :smiley:

Ale składy Jumbo i INEOS na ten wyścig to jakiś kosmos po prostu jest. Galcticos.

W INEOS walka o miejsca na Tourze, pewnie najciekawsza od Astany 2009.
Jest 8 miejsc, a pretenduje “10”:
Froome, Bernal, Thomas, Castroviejo, Siwakow, Amador, Rowe, Kwiatkowski, van Baarle i Geoghegan Hart.

Wydaje mi się, że przynajmniej o jednego “lidera” za dużo.

1 polubienie

Pewnie pojadą Froome, Thomas, Bernal, Sivakov, Tao, Rowe, Amador i Castroviejo

Albo Kwiatkowski zamiast Amadora

Liderami będą pewnie Bernal i Thomas a supergregariami Froome i Sivakov

Czyli Kwiato będzie ciągnąć na płaskim? To się nazywa postęp.

Albo nie pojedzie zmęczony po klasykach albo będzie pracował na początku podjazdów

Albo może w sumie to oznacza że wychodzi z gór? Wraca na trasy klasyków? Nie wierzę…

1 polubienie

No właśnie, fajnie by było

To w jakim czasie są w końcu trzy wielkie toury?


Ostatni Tao czy Froome? Na Oksytanii Tao ciągnął po Krzyśku i nie chcę mi się wierzyć, że na TdF Froome też taki chętny do pomocy był.

A może jednak Amador jako 4 kolarz Giro z doświadczeniem :joy:

Kierując się tylko nazwiskami, ja bym wziął: Froome, Bernal, Thomas, Siwakow, Castroviejo, Amador, Kwiatkowski i Van Baarle. Przerażająco mocny pociąg do którego jakoś Hart i Rowe trochę mniej mi pasują. Rowe dobry pomocnik na płaskie etapy ale myślę, że Castroviejo, Amador, Kwiatkowski i Van Baarle spokojnie by ogarnęli, a w górach by to dużo mocniej wyglądało, niż z Rowe.

A kto ciekawy się w 2009 do Astany nie załapał?

1 polubienie

Np Benjen Noval albo Dani Navarro

Dumoulin rozprowadzający Roglica w prawie sprinterskiej końcówce, tego jeszcze nie grali :wink: Roglic mimo że ograny przez Bagiolego to parę sekund przewagi nad Bernalem już ma.

Horner, Vaitkus, Noval, Iglinski i chyba też Brajkovic, który jednak miał już za sobą Giro a raczej nie zwykł jechać 2 GT w roku.
Navarro, Hernandez czy Diaczenko nie byli brani pod uwagę.

Roglić chyba chciał tu wygrać wszystkie etapy.
Paskudna ta jego mistrzowska koszulka.
Poza tym, nie dopuściłbym jej do TdF, za bardzo podobna do maillot jaune.

Dopiero parę dni temu bardzo dobrze pokazał się starszy o 4 lata brat Nicola Bagioli, siódmy w znacznym towarzystwie w Grande Trittico Lombardo.