Tour de l'Avenir


#1

Od dziś do 9. września we Francji rozgrywać się będzie wyścig Tour de l’Avenir, będący czymś w rodzaju furtki do wyścigów dla elity (ew. zawodowców). W przeszłości Tdl’A wygrywały takie sławy jak :arrow_right: Joop Zoetemelk, Greg Lemond, Olaf Ludwig, Miguel Indurian, Laurent Fignon, czy Johan Bruyneel, zas w ostatnich latach Denis Mienszow, Jewgienij Pietrow, Egoi Martinez, Sylvain Calzati, a przed rokiem Duńczyk Lars Ytting Bak, startujący obecnie na Vuelcie, członek ekipy Catalunya-Euskadi :mrgreen:

Oto czołowa ‘10’ sprzed roku :arrow_right:

1. Lars Ytting Bak (Dania) 34:54:51 2. Christophe Riblon (Francja) 00:59 3. Assan Bazajew (Kazachstan) 01:06 4. Maxime Monfort (Belgia) 01:13 5. Denis Kostiuk (Ukraina) 01:14 6. Eric Berthou (Francja) 01:17 7. William Walker (Australia) 01:18 8. Matija Kvasina (Chorwacja) 01:27 9. Leonardo Duque (Kolumbia) 01:32 10.Pieter Mertens (Belgia) 01:33

Moi faworyci tegorocznej edycji to :arrow_right:
Ci lubiani :wink: :arrow_right: Tyler Farrar, Dominique Cornu, Stef Clement, Matija Kvasina…
i neutralni :stuck_out_tongue: :arrow_right: Carl Naibo, Nicholas Roche, Moises Duenas i Matthieu Sprick.

Jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza, odsyłam na oficjalną stronę wyścigu, wraz z listą startową :arrow_right: letour.fr/2006/TDA/RIDERS/fr/partants.html . Na stronie poza tym trasa wyścigu i wszyscy archiwalni zwycięzcy.


#2

A to wyniki dzisiejszego etapu:


#3

Już po Cornu i Farrarze… Dominique 10 minut, Tyler prawie 13… Na szczęście bardzo dobrze wypadł aktualny mistrz Holandii w jeździe na czas, czyli Stef Clement :slight_smile:


#4

2 etap wyścigu wygrał Norweg Edvald Hagen (Norwegian National Team), a liderem jest Francuz Cyrille Monnerais (Française des Jeux).

2.etap - 1.09.2006: Charleroi - Mont-Saint-Martin, 180.5 km 

1 Edvald Hagen (Nor) Norwegian National Team                         4.25.50
2 Wesley Van Der Linden (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen         
3 Bruno Neves (Por) Portuguese National Team                                
4 Moises Duenas Nevado (Spa) Agritubel                                      
5 Matija Kvasina (Cro) Perutnina Ptuj                                   0.04
6 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux                                
7 Sven Renders (Bel) Landbouwkrediet-Colnago                                
8 Andrey Klyuev (Rus) Omnibike Dynamo Moscow                                
9 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Rabobank Continental                             
10 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom      

Klasyfikacja generalna:         
1 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux                         7.38.30
2 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone                  0.05
3 Mickaël Delage (Fra) Française des Jeux                               0.07
4 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom                                0.10
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank Continental                                  
6 Serge Pauwels (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen                 
7 Moises Duenas Nevado (Spa) Agritubel                                  0.14
8 Tom Stubbe (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen                0.19
9 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom                                   0.30
10 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance                                     1.14