Tour de Pologne 2011

Tym bardziej, że są odbywają się konkurencyjne wyścigi, na których zależy niektórym ekipom: Prócz San Sebastian, Burgos w Hiszpanii (Euskaltel i Movistar), Dania (Saxo Bank, Leopard, czy Rabobank). I stąd teoretycznie gorsze składy tych ekip.

Liczę na efektowną walkę młodych sprinterów-Freirerów: Matthewsa, Sagana i Degenkolba.

Nie zapominałbym o Kittelu, w kontekście młodych :slight_smile:

Co do Polskich zawodników , to chyba cel minimum , to wygranie etapu. Byłby , to jakiś krok Polskiego kolarstwa , bo w erze PT jeszcze takiego sukcesu nie mamy.

Pojedynek sprinterski rzeczywiście zapowiada się bardzo ciekawie. To chyba najpoważniejszy dotychczas start w tym sezonie dla Kittela i druga okazja (po Bawarii) do sprawdzenia się w walce ze światową czołówką sprintu. W Bawarii nie szło mu najlepiej, ale tam codziennie były górki, które pewnie skutecznie Niemca wymęczały. Co prawda najlepszych zabraknie, ale z młodych wilczków brakuje właściwie tylko Guardiniego.

Na pierwszych trzech etapach oraz w Krakowie poza wcześniej wspomnianymi mogą powalczyć jeszcze Kristoff (przed kilkoma dniami wygrał etap w Walonii), Feillu (chociaż on zbierał regularnie baty od Kittela na Dunkierce), Nizzolo (podobna sytuacja jak z Feillu, chociaż w Bawarii wygrał etap) albo Blythe, chociaż w tym sezonie niezbyt dobrze mu idzie. No i “stara” gwardia: Boonen, Haussler, JJ Haedo. Forma każdego z nich pozostaje niewiadomą, ale jakiś etap mogą ugrać.

W Cieszynie faworyta upatruje w kimś z trójki Sagan, Degenkolb, Matthews. Zamieszać może jeszcze Haussler, reszta sprinterów raczej nie da rady. W Zakopanem to dzień dla Sagana, który może sie włączyć do walki o zwycięstwo generalce. Jeśli Grega Bole dawał radę to tym bardziej może Sagan, szczególnie, że w Liquigasie nie ma innych kandydatów, bo Nibalego walczącego o zwycięstwo raczej nie widzę.

Szmyd już wygrał etap w PT na Deuphine.

Wiem , ale chodziło mi o TDP. Moim zdaniem wygranie etapu na TDP odbiło by się większym echem niż zwycięstwo Sylwka.

Chwalicie jakis młodych Niemców a Kwiatka i Marycza pochwalić nie możecie.A dla mnie Kwiatek to lepszy talent Od Degenkolba i Kitella.Według mnie Kwiatek będzie przed tymi “gwiazdorami” z Niemiec w sprinterskich końcówkach .Kwiatek może wygrać etap do Cieszyna.

Ja liczę na Majkę , bo taki sukces w Polsce mógłby podnieś jego notowania w grupie . W Saxo Banku poza Contadorem i Sorensenem niema kolarzy na KG

Masz rację, ale ja bym nie liczył na Kwiatka juz w tym roku. Prędzej liczę ze Marycz dojedzie z ucieczki.
W ogóle to mamy bardzo dużo Polaków którzy mogą coś ugrać.
Dla takiego Gawrońskiego, Podlaskiego czy Kurka aktywna jazda może zaowocować kontraktem zawodowym.

Na TdF Paterski jeden z etapow ukonczyl na 7 miejscu.
I to taki z calkiem wysokimi gorami.

Fajnie by go bylo zobaczyc tez w ucieczce na TdP - i z takimi gorami sobie powinien poradzic. Tylko, czy nie jest zbyt wypompowany po Tourze?

myślę że Paterski może powalczył w naszym Tourze nawet o miejsce w pierwszej ósemce. Wiem że to ciągle młody kolarz i rzeczywiście może być trochę wypompowany ale prezentuje się w tym sezonie na prawdę dobrze.

Warto też zwrócić uwagę na Mauro Santambrogio, który w tak nieprzewidywalnym wyścigu byłby wstanie nawet wygrać.

Juz się nie mogę doczekać 6 etapu naszego Touru to będzie piękny królewski etap .Etap bardzo ciężki. Moraj mówił że na jednej rundzie jest 1500 m przewyższenia . Mam nadzieję że Polacy na tym będą odgrywać pierwszoplanowe role mam na myśli Niemca,Majkę ,Rutka,Marczyńskiego…

kolarstwo.s24.pl/szosowe/tour-de … dp,s92203/

żenada

Dziwna sprawa z Kwiatkiem. Mam nadzieje ,że nic nieprzyjemnego sie za tym nie kryje…

Kolejny pro tourowy polak poza składem drużyny… Przykre…

Mnie już wzrosło ciśnienie. Mam nadzieję, że powodem nie jest… Kurde nie chcę tego nawet pisać.

Dwa słowa - Johan Bruyneel. I chyba nie ma czego się bać :wink:

IMO wręcz przeciwnie :confused:
A Kwiatkowskiego faktycznie szkoda, bo mógł powalczyć o pierwszą 10…

A ta wiadomość z Kwiatkowskim to potwierdzonia informacja?? Bo na oficjalniej stronie teamu Polaka nie ma o tym informacji.

Faktycznie ,RAdiowcy podają Kwiatka w składzie na TDP.

livestrong.com/teamradioshac … -n-poland/

Na stronie TdP też jeszcze widnieje w składzie. Pewnie jutro przed startem do pierwszego etapu dowiemy się jak z nim jest.

EDIT Na stronie TdP Kwiatkowskiego nie ma już w składzie, więc plotka się potwierdziła. Zastąpił go Jarosław Popowycz.