Tour de Pologne 2015

Jako dziecko, byłem na mecie na stadionie z ojcem - w loży honorowej , więc na pewno za darmo. Potem już zawsze chodziłem na stadion, kiedy tylko etap kończył się w moim mieście, 5 razy. Czasem były mecze piłkarskie, czasem jakieś pokazy / np. tresury psów /. Nie pamiętam, żebym kiedykowiek płacił. Parę razy meta była też na ulicy: Krynica 79, Bielsko 85 czy Zakopane x2 - 88. Oczywiście gratis. Raz byłem na zakończeniu Giro, w 86 roku. Były pętle w Meran, każdy kto chciał mógł wejść na rundę. Gdyby etap kończył się na stadionie Narodowym to Lang pewnie chciałby wstępu za darmo, ale wynajęcie stadionu jest wyjątkowo drogie i właściciel się raczej nie zgodzi.

Po kolei TdP zawita do wszystkich krajów…

Masz rację, bo niebawem z Tour de Pologne zostanie utworzone Tour de Europa. Niedawno pojawiła się wiadomość, że Chorwacja jest zainteresowana zorganizowaniem kilku etapów naszego wyścigu. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, aby Tour de Pologne zaglądał do innych krajów, ale niech to będą przygraniczne Czechy lub Słowacja i tamtejsze góry i niech te etapy zaczynają się lub kończą w Polsce. Wtedy wyścig będzie dla nas. W przeciwnym razie nie dosyć, że mamy tylko jeden wyścig na tak wysokim poziomie, to i tak oglądać będziemy go co najwyżej w telewizji…

Niestety zdanie kibiców coraz mniej obchodzi organizatorów i nie dotyczy to tylko TdP.

Rysuje się wyraźna tendencja zamiany wyścigów i grup kolarskich w maszynki do tłuczenia kasy na wzór futbolowej Ligi Mistrzów czy amerykańskich lig zawodowych. Dojdzie kiedyś do tego, że narodowy polski tour obejrzysz sobie po opłaceniu ppv.

najbardziej zależy mi na tym, żeby w przyszłości nie trzeba było opłacać i ppv i biletu lotniczego do włoch i chorwacji po to, żeby zobaczyc jakis etap :p niech organizują wyścig u nas!

W kwestii tegorocznego TdP pojawiło się kilka dodatkowych faktów, które myślę że warto przytoczyć.
Czesław Lang zapowiedział start w Warszawie i metę w Krakowie. Tradycyjnie nie zabraknie Katowic oraz “etapów górskich”, z których jeden ma się kończyć na… Gubałówce. Nie mam pojęcia od której strony kolarze mają na nią podjeżdżać, ale ta wspinaczka wygląda dość ciekawie:

Z innych rzeczy: temat Chorwacji upadł, Lang zapowiedział, że takowy będzie w kolejnej edycji.

Można wjeżdżać od Zębu i na górze w lewo, ale tam wąska droga grzbietem. Jeśli meta będzie na Gubałówce, to zapewne trasa prowadzić będzie z rejonu Szymoszkowej i Butorowego / tamj est ze 2-3 miżłiwości /, są fragmenty kostki.

Boże jedyny kto za tym stoi, kto to zaakceptował, kto za to zapłacił!!

Co to jest ?

Plakat Wyścigu Pokoju?

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa! :wink:

Plakat nowego filmu o King Kongu

Grafik płakał jak to projektował :slight_smile:

Ok. Plakat (?) jest, ale kiedy poznamy trasę ?

Mamy szczegóły trasy:
http://eurosport.onet.pl/kolarstwo/tour-de-pologne/72-tour-de-pologne-lwia-czesc-wyscigu-znow-w-malopolsce-znamy-szczegolowa-trase/pg7xte :smiley:

Jeszcze możemy śmiać się z trzech palców Langa, ale już niedługo może się to zmienić :smiley:

Tour de Pologne 5. najczęściej oglądanym wyścigiem na świata naszosie.pl/2015/03/tour-de-polo … ow-swiata/

TdP ma taki sam % oglądalności jak Paryż-Roubaix…co się tutaj dzieje :astonished:

P-R to jeden dzień a TdP 7 :slight_smile:

Zaskakujący przynajmniej dla mnie jest dystans pomiędzy TdF a resztą, całkowita deklasacja.

Wynik TdP pewnie mocno naciągany bo jak wiadomo my Polacy lubimy bić rekordy oglądalności, skoki czy piłkarzy potrafimy oglądać w 10 milionowym gronie. Inna sprawa, że skoro TdP jest medialnie coraz mocniejszy to liczę na to że zaczną znikać z ulic te cholerne balony.

@dywyn

Panie, ale przynajmniej dla mnie to : Paryż-Roubaix, Tour de France i Mistrzostwa Świata to trzy wyścigi które oglądam z największym zaangażowaniem i nawet ten 1 dzień w P-R powinien dać większą oglądalność niż 7 dni w TdP :slight_smile:
Co nie zmienia faktu że jazda Majki na pewno sprawiła,że oglądalność podniosła się do maxa aktualnie możliwej oglądalności.