Tour de Pologne 2018

W 1918 roku kolarze wyglądali tak samo jak w 1948?!? Plakat przecież nawiązuje do 100 lecia niepodległości więc jak rozumiem miał być na nim kolarz z roku 1918 i 2018, tak jak na podtytule wyścigu “wyścig niepodległości 1918-2018”. I ten z 1918 roku przypadkiem wygląda tak samo jak z plakatu TDF 1948. Pominę już kwestię, że sam pomysł na to, że kolarz z 1918 r ściga tego z 2018 jest dość banalny.

I nie chodzi tu o wygląd kolarza z z 1918, bo to jest pewien stereotyp i nie wymagam od artysty żeby dokładnie odwzorował wygląd kolarza z tego roku. Rzecz w tym, że plakat ma podobną kolorystykę, wyraźnie jest nieudolnie skopiowany styl malowania z grubymi pociągnięciami pędzla, podobna jest poza kolarza i tło.

Wg mnie ktoś sobie wklepał w google “tour de france posters” i po prostu zerżnął z jednego z pierwszych wyników.

edit: nie zauważyłem, że na plakacie jest 1928. Zasugerowałem się tą niepodległością, mój błąd. To w dalszym ciągu niewiele zmienia bo chodzi o styl malarski, a nie daty. No i oryginalny plakat jest po prostu dużo lepszy. Lepsza jest kompozycja, pełna dynamiki, lepsza jest technika, czcionka pasuje do całego plakatu… nie ma w ogóle co porównywać.

1 polubienie