Tour de Pologne 2018

a teraz napisz rzeczowo- co cię tak w tych rundach boli? konkretnie, co jest w tym złego? dla kolarzy, widzów, organizatorów?
jestem ciekaw skąd się to bierze

No napisał. Kolarstwo to sport turystyczny. Jakby mnie interesowały tylko emocje sportowe to bym oglądał kolarstwo torowe a nie szosowe.

Sciana Harnas a co to za znowu nowe nazewnictwo jakiejs gory gdzie to jest ? Na podjezdzie Harnasie w puszcze rozdaja czy jak :slight_smile: ?

A mnie absolutnie rundy nie przeszkadzają. Świetne rozwiązanie dla kibiców na miejscu, dla miasta, w którym odbywa się etap, dla organizatorów, bo miasto wyłoży więcej kasy. Całodniowa atrakcja dla danego miejsca. Nie sądzę, aby przejeżdżanie jakimiś pustymi uliczkami przez las było ciekawsze.

nie pisałem do Ciebie, więc nie pisz w czyimś imieniu.
Sport turystyczny to może być jak sobie z dzieckiem jadę za miasto na rowerek, popatrzeć na widoczki.
Takie tłumaczenie do mnie nie trafia.

edit: i jeszcze taka refleksja- kryteria też są “be”?
rundy są i w Tourze w Paryżu, były na Giro, są w Binckbank Tour.
Sorry że się czepiam ale to właśnie czepianie się rund jest takim na siłe szukaniem dziury w całym (moim zdaniem)

Rundy są też na Tour de Suisse. Baaa! W oba weekendy wyścig zostaje na 2 dni w tym samym miejscu.

Jak po karpia w Lidlu:)

Ciacho: Ko9larstwo to przejazd z punktu A do punktu B

Czyli jako zawodnik czy kibic jeśli uciekam i zbliżam się do rogatek miast czy mety to czuje te emocje. Wiem na czym stoje, jak zbliiza się miasto to widze, czuje, slysze i ‘grzeje’

Rundy zabijają cala atmosferę i motywacje. Ulatuje ‘nowosc’ trasy, bez sensu oglada się mete kilka razy (i przejezdza) bo jeśli przejezdza się 4 razy mete to czemu nie 20. Zupelnie ulatuje atmosfera. Jeśli nie ma rund, to nigdy nie wiadomo ‘co się czai za zakretem’. I to jest piękne

Runda rundzie nierówna i nie ma co porównać TdP do innych wyścigów, bo u nas poszli w ekstremum: od lat (!) są na większości etapów, pod względem profili są zupełnie nieciekawe (wyłączając góry), a przejazdy przez Hanysowo i Zagłębie rażą w oczy. Z punktu widzenia kibica ciężko znaleźć plusy, ale dla Langa jest to bardziej opłacalne. Nie mam do niego o to pretensji, skoro to jego biznes.
Ps. Od kilku lat staram się nie śledzić tej szopki i oglądam dużo ciekawszy wyścig w Norwegii bez chyba jednej reklamy na poboczu, polecam. :smiley:

No i super! Wszyscy zadowoleni! Oby to utrzymał do końca!

No i Kwiato zrobil robote na luzie te gorke wjechal :slight_smile:

Jejku jaki ty niezalezny jesteś… Masz naprawdę silna psychikę.

Nikt nie broni, by inne miasta wydały kasę na etapy, jakoś chętnych nie ma. Coś hanysowo bogstsze niż ta wasza Polska B

Brawo Kwiatek

Dominacja grupy Sky jest nudna i zabija wyścigi. Poza tym jest bardzo podejrzana. Nie, zaraz… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jeszcze jakbyś zdradził nazwę tego wyścigu w Norwegii, bo nie widzę żadnego, a też chciałbym się poczuć hipstersko.

O matko. Od lat wiedziałem, że polskim kibicom przeszkadzają rundy i balony, bo marudzą na ten temat non-stop. Ale reklamy też?!

Z tą dominacją SKY trochę przesadzasz! Na tym podjeździe z kim Kwiatek miał przegrać? Nie było żadnego topowego wspinacza na takie ścianki!

Arctic Race of Norway :stuck_out_tongue:

Podpowiem ci, że Kwiato nawet nie był najlepszym kolarzem na tego typu podjazdy w swojej grupie. Henao bym ustawił znacznie wyżej. Już o takich kolarzach jak Teuns czy Yates to nie będę ci opowiadał. :wink:

Tyle to wiem, ale zaczyna się pod koniec przyszłego tygodnia, a ja chciałem być hipsterem już teraz i tu!
A tak poważniej, to oprócz hipsterzenia warto czasem przeczytać książkę wyścigu, jaka jest pula nagród chociażby, a potem zastanowić się czy to ma jakiś związek z reklamami. To nawet może się przydać w życiu, taka podstawowa wiedza o finansach.

Nie wiem dlaczego ale miałem wrażenie, że Alafilip wygrałby to jadąc tyłem :stuck_out_tongue:
A tak na poważnie to gratulacje dla Kwiatka. Miejmy nadzieje, że to początek bardzo udanej kampanii jesiennej.