Tour de Pologne 2018

Dobrze to podsumowałeś kamil7. Nie jest to obowiązek a i daleko jeszcze do tego. Dwa najcięższe etapy dopiero przed nami, a nie ma na koniec czasówki, która dawałaby Michałowi dodatkowy bonus.

Wiadomo chyba że TdP nie jest celem samym w sobie dla kolarzy pokroju Froome’a czy Avermaeta czy Kittela (celowo podaję asów różnych specjalizacji), ale z drugiej strony, czy się to komuś podoba czy nie, jest to impreza WT i punkty są takie jak za imprezę WT. Więc na pewno nie jest to do pogardzenia dla ekip i ich dyrektorów, jak i dla samych zawodników wysłanych na tą imprezę
No i patrząc na zwycięzców z ostatnich lat, to jakoś “placków” tam nie widzę…

Ciekawe czy dziś Kwiato znów na podium. Zdziwiony przesadnie nie będę, bo ostatnie 4 etapy to w sumie każdy jest pod niego (tak jak i całe TdP moim zdaniem)

Wczoraj to byla miazga, nikt mu z kola nie wyszedl po tak wczesnym rozpoczeciu finiszu. Ackermanna ladnie rozpracował…szkoda ze niektorzy umniejsza mu, pewnie jakies niespelnione marzenia sie odzywaja :wink:

Bardzo ładnie to nazwałeś, niespełnione marzenia. W podręczniku medycznym dla początkujących widziałem inne określenia. Ile razy zajrzę na forum, nie tylko to, na każde, to mi się ten podręcznik przypomina. :roll_eyes:

A co znacza punkty UCI. Powiesic sobie można certyfikat na scianie ze się je zdobylo, przecież nie ma relegacji i awansow do Worl Touru o wszystkim i tak decyduje kasa sponsora.

Czy klub jest 1 czy 20ty w rankingu nie ma to zadnego znaczenia licza się i tak Toury i klasyki plus kilka tygodniowek ASO i tej grupy od giro

O zwycięstwo ‘walczy’ 20 kolarzy bo etapy sa cienkie i nie ma selekcji, 60 przyjezdza razem

Ale żeby nie zrzedzic w dzisiejszej prasie brytyjskiej wszyscy trabia ze CCC złożyli propozycje Thomasowi i czekaja na odpowiedz.

Jak się chce to można od razu wskoczyć na szczyt a nie kisic się w sosie własnym jak pan disco polo Lang

Cos jest na rzeczy ewidentnie, Geraint tez chętnie odczepi się od Sky bo wie ze rzadzil tam nie będzie

Widzicie za kase można wszystko w kolarstwie bo jej tutaj brakuje, to nie pilka czy tenis czy golf

Fajnie byłoby gdybyś miał choć ciut elementarnego szacunku dla Langa. Jak mniemam nazwanie go “disco polo Langiem” to chyba nie komplement…
Ale widzę że zarejestrowałeś się niecały miesiąc temu a większość Twoich postów to narzekanie na TdP, więc w sumie nie mam pytań

A jednak zrzędzisz bykuwodzu. Skoro Lang robi disco polo to zorganizuj może koncert filharmoników skoro wystarczy chcieć. Pokaż wszystkim jakie to łatwe. Pokaż, że Langowi po prostu się nie chce. By była jasność. Sam dostrzegam i nie raz (sięgnij do moich wpisów już sprzed wielu lat) wytykałem mankamenty, czy słabości TdP. Ale mam szacunek do Langa, że podźwignął TdP z poziomu upadającego lokalnego wyścigu do takiej rangi.

1 polubienie

A może TdP to poprostu praca kolarzy za którą dostaję pensje? Nie wszyscy jadą tam wygrywać, a drużyny uczestniczą w takich wyścigach aby zarabiać i wywiązywać się z umów sponsorskich, sentymenty do wyścigów to inna sprawa, jaki stosunek ma mieć Polski kolarz do Binckbanktour czy Tour de Suisse? Żaden.

ciacho to ze tutaj jestem od miesiąca nie znaczy ze miesiąc temu się urodziłem

jestem jednym z większych znawcow i typerow kolarstwa, siedze w tym od 20tu lat. Wpisz sobie nick w google to zobaczysz

Niech wyścig się rozwija to nikt nie będzie narzekal a tu od 24 lat tłuczenie tego samego na potege

Owsiak przynajmniej robi cos pożytecznego, tutaj mamy tylko pieniazki do prywatnej kieszeni a wszyscy maja się skladac na ‘narodowy tour’ jako podatnicy w postaci sluzb porządkowych

Lang wystawia się na widok i komentarze publiczne, nie kazda musi być bezgranicznie pozytywna.

Nie widze nic zlego w konstruktywnej krytyce

Zobaczcie na pana Milka co kilka lat krok w przod a teraz wskakuje prawie na sam szczyt.

Lang to jak Boniek wydaje się ze idzie nowe a tu pol komuna - pod względem mentalności. Efekty ‘zmysłu marketingowego’ Bonka zobaczyliśmy na ostatnim mundialu, gdzie zatrudnil kolesia który nie panowal nad grupa ‘trzymajaca kadre’ dla której najważniejsze było picie, imprezki, lans i instagramy zamiast solidnie się przylozyc do przygotowan

Lang na szczęście nie bierze się za druzyne bo efekty bylyby pewnie jeszcze gorsze ale tez co i rusz sa kompromitacje. No ludzie bedac od 25 lat w tym samym i pracując de facto na pelnych obrotach tydzień w roku można uniknąć takich kompromitacji.

Ten wyścig powinien przejąć menadżer z prawdziwego zdarzenia, taki człowiek do wynajęcia, a nie były kolar bo sportowcy to na ogol proste umysly

http://forum.gazeta.pl/forum/w,45,120635405,120635405,Konczyc_nie_konczyc.html

Zdecydowanie warto było wpisać Twój nick w Google, ekspercie od 20 lat xd

3 polubienia

Chyba robicie błąd odpowiadając rzeczowo i z sensem, bo naszemu przyjacielowi nie o to chodzi, tylko żeby grzebać kijkiem w nocniku. Coś mu zrobił Lang, albo nie lubi jak komuś w życiu coś wychodzi, więc zrzędzi jak emeryt w poczekalni u lekarza. Weźcie na przykład taki argument - o zwycięstwo walczy 20 kolarzy i to jest niedobrze. Ja się nie znam i jestem na pewno sporo głupszy do naszego indiańsko brzmiącego rozmówcy, ale nigdy nie widziałem wyścigu, w którym by o zwycięstwo walczyło więcej kolarzy, zwykle walczy mniej. I tak dalej, weź dowolne zdanie, sensu nie ma. Może by to przemilczeć, to się znudzi?

Ale jaja. A już myślałem, że to uczeń podstawówki się nudzi na wakacjach. :rofl:

Haha, po wpisach wielu użytkowników łapie się tylko za głowę, ale z twojej twórczości to się mogę przynajmniej pośmiać. :grin: Dzięki!

Rzeczywiście niezły z ciebie informator, wtyki w klubach piłkarskich, rodzinie królewskiej. A najbardziej mi się podobała ta pewność, że jest ustawiony mecz w lidze angielskiej i Fulham nie może awansować, po czym dokładnie to zrobili. :grinning:

I przepraszam bardzo, że nie na temat. To był pierwszy i ostatni raz.

Ekspert z Czerskiej😂 Szanuję Pana Owsiaka, ale mówienie, że on nie korzysta za darmo ze służby publicznej to już lekka przesada!!!

Dajmy spokój, bo mi oczy krwawią jak słyszę na forum od 15 lat to samo.

Jaki to niefajny jest wyścig TdP.

Ja tam patrzę na ten “cyrk” Langa od kiedy przejął go w 1993 roku i naprawdę, mimo wad, zakrętów na drodze swojej historii, różnych perypetii z terminem rozgrywania, popełnionych błędów, balonów i rund, to chyba idzie w coraz lepszą stronę, zarówno organizacyjnie jak i czysto sportowo, choć tu mam często wątpliwości.

Tygodniówki nie przebiją określonego statusu, co najwyżej nowe, na dorobku. Baskowie pozostaną Baskami, a Romandia Romandią. Niewielu zawodników skupia się na wygranej w tych wyścigach, poza Lokalsami jak właśnie Kwiatek na TdP czy Albasini w Szwajcarii.
Wyjątkiem od tej zasady jest może jedynie Tirreno-Adriatico, które kiedyś było wyścigiem typowo przygotowującym do San Remo, teraz jest na pewno w top 5 tygodniówek na świecie.

2 polubienia

Znawco wodzu jakie typy na dzisiaj?

Dzisiaj typuję:

Kwiatek
Dani Moreno
Yates
Pinot
Konrad
Carapaz
Teuns

ewentualnie
Bennett, Oomen, Buchmann, Felline, Formolo, Aru albo Gasparotto, Bataglin, Brambilla jak przeżyją.

Czarny Koń: Alberto Bettiol

Taka kolejność na mecie?

Dzięki organizacji wyścigu miasta bogacą się dzięki przyjezdnym, którzy zostawiają pieniądze w restauracjach, barach, na parkingach, korzystają z komunikacji miejskiej, tankują, więc zyskują przedsiębiorcy a miastu zwraca się wszystko w podatkach.
Nic nie organizować w Polsce, bo można dać Owsiakowi, tego to nawet psychiczny nie wymyślił.
Każdy ma prawo organizować imprezy i policja ma obowiązek je obstawić, czy to TdP, Woodstock czy przyjazd Obamy albo Papieża.

Jeśli chodzi o Kwiatka, to tak.

Z tej 15, którą podałem na pewno będzie top10 etapu.

Co do zabawę w kolejność, poza Kwiatkiem, nie mam czasu na szczegółowe analizowanie.

1 polubienie