Tour de Pologne 2018

Przepraszam, to rysunek wnuczki Langa czy plakat promujący wyścig bo nie wiem?

1 polubienie

Co w nim złego czy do czego pijesz bo nie kumam?

Jest po prostu koszmarny. Ja wiem, że w Polsce jesteśmy upośledzeni estetycznie, ale myślałem, że przy takich imprezach pracują jacyś wykształceni ludzie, którzy mają odrobinę gustu. Lepsze rysunki tworzą dzieci w podstawówce.

Bo to jest plakat w formie obrazu malarskiego :stuck_out_tongue:

Serio!?!?!? Myślałem, że to drzeworyt.

1 polubienie

Aaaa o to chodzi, no tak, fakt
Może to tylko wersja demo :wink:

1 polubienie

Plakat jest zresztą ordynarnym plagiatem z plakatu TDF 1948. Był to jeden z pierwszych wyników w google po wpisaniu “tour de france poster”. Autor się za bardzo nie natrudził. Szkoda, że nawet dobrze skopiować nie potrafił.

W tamtych latach wszyscy kolarze tak wyglądali: dwa bidony na kierownicy, czapeczka z daszkiem, oryginalne okulary i dętka założona na szyję. I co w tym niby “ordynarnego”???

Przecież ten z tyłu to ewidentnie plagiat… Nawet okulary na czapce i kolor czapki te same…wstyd

1 polubienie

W 1918 roku kolarze wyglądali tak samo jak w 1948?!? Plakat przecież nawiązuje do 100 lecia niepodległości więc jak rozumiem miał być na nim kolarz z roku 1918 i 2018, tak jak na podtytule wyścigu “wyścig niepodległości 1918-2018”. I ten z 1918 roku przypadkiem wygląda tak samo jak z plakatu TDF 1948. Pominę już kwestię, że sam pomysł na to, że kolarz z 1918 r ściga tego z 2018 jest dość banalny.

I nie chodzi tu o wygląd kolarza z z 1918, bo to jest pewien stereotyp i nie wymagam od artysty żeby dokładnie odwzorował wygląd kolarza z tego roku. Rzecz w tym, że plakat ma podobną kolorystykę, wyraźnie jest nieudolnie skopiowany styl malowania z grubymi pociągnięciami pędzla, podobna jest poza kolarza i tło.

Wg mnie ktoś sobie wklepał w google “tour de france posters” i po prostu zerżnął z jednego z pierwszych wyników.

edit: nie zauważyłem, że na plakacie jest 1928. Zasugerowałem się tą niepodległością, mój błąd. To w dalszym ciągu niewiele zmienia bo chodzi o styl malarski, a nie daty. No i oryginalny plakat jest po prostu dużo lepszy. Lepsza jest kompozycja, pełna dynamiki, lepsza jest technika, czcionka pasuje do całego plakatu… nie ma w ogóle co porównywać.

1 polubienie

Skład reprezentacji Polski na Tour de Pologne
Szalu nie ma

Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R)
Marek Rutkiewicz (Wibatech Merx 7R)
Michał Podlaski (Voster Uniwheels)
Adam Stachowiak (Voster Uniwheels)
Jakub Kaczmarek (Hurom)
Kamil Zieliński (Hurom)
Karol Domagalski (One Pro Cycling)

Rezerwowi:

Artur Detko (Domin Sport)
Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R)
Mateusz Komar (Voster Uniwheels)

Kwiatkowski zawiódł nas i siebie podczas klasyków i po trochę w Delfinacie ale trzeba przyznać że na Tourze powrócił do formy z zeszłego roku czyli bardzooo wysokiej.Mam nadzieję że udowodni to w czasówce i wystartuje w Tour de Pologne z jednym celem.Obsada zapowiada się na mocną i brak jazdy na czas nie pomoże ale liczę że w końcu wygra ten wyścig i podbuduje się przed końcówką sezonu.

Skąd info że jedzie Tdp?
Strzelam że wzorem z zeszłego roku jedzie San Sebastian.

Na procyclingstats jest na liscie startowej Tour de Pologne a na live na facbooku mowil ze byc moze wyatartuje ale decyzja zapadnie w 3 tygodniu TDF lub nawet w Paryzu zalezne od tego jak bedzie sie czul.

TDF TDP Vuelta i MS nie da rady objechac tego w formie ale jak zwykle to jego wybory

1 polubienie

Wyścig za tydzień a my jeszcze niewiele wiemy kto wystartuje.Na pierwszy rzut oka faworytem wydaje się być Simon Yates ale nie wiadomo w jakiej będzie formie.Kwiatkowski nie potwierdził ani nie zaprzeczył że wystartuje ale to chyba kwestia godzin.Na pewno większe szansę ma w Polsce na sukces niż na obronienie tytułu w San Sebastian.Ciekawi mnie też jak się zaprezentuje Teuns.Miał mocny początek ale potem zupełna klapa na klasykach.Cichym faworytem wyścigu może być Formolo który lepiej się czuje na takich podjazdach niż na Zoncolanie.

Na razie nie znamy połowy uczestników, więc ciężko coś wyrokować. Ostatnio bywało tak, że Ci z pozoru najwięksi faworyci przeważnie nabijali tylko kilometry, a o najlepsze miejsca w generalce walczyły drugie noże. Ja jestem ciekaw jaka będzie dokładna stawka sprinterów, bo po tym jak większość z tych najlepszych została wycofana z TdF, to niektórzy mogą przyjechać do nas. Już wiadomo, że będzie Greipel wśród nich.

I co ten Kwiatkowski jedzie nie jedzie brak zadnych informacji a wyscig rusza juz za 5 dni obrazil sie i cisza :smiley:
W tym roku brak czasowki ale trasa i tak idealna dla niego brak duzych gor i krotkie etapy . Ale to nie trasa czesto jest problemem Kwiatkowskiego a forma ktora u niego czesto jest zagadka . Tu po TdF powinno byc w porzadku ale kto wie . W kazdym razie jak w tym roku przyjedzie i bedzie slabo znowu zrobi sie hejt.

Nie wiem jak on to chce polaczyc z Vuelta i MS na moje to sie zajedzie ale na TDP by sciagnal kibicow i zrobil show wiec sam z mila checia bym go zobaczyl . Czesio sie nie chwali jeszcze przyjazdem Michala to jeszcze chyba nic nie wiadomo

W tamtym roku bylem na mecie w Szczyrku fajna stroma gora na mete, z przyjemnoscia sie to ogladalo na zywo.

Kwiatek oficjalnie jedzie na TdP, info z jego FB

Ktoś jeszcze z Polaków jedzie WTurowych drużyn?

Niemca nie będzie (chyba) bo teraz jedzie TdWallonie, Bora raczej też bez Polaków, a w Sky chyba Gołaś i Wiśniowski.
Skład będzie wiadomy tak naprawdę w piątek, bo wtedy jest prezentacja ekip.