Tour de Pologne

Na onecie pojawiła się lista zespołów, które wezmą udział w tego rocznym TdP i jak dla mnie wszystko Ok, ale jest mały szczegół nie do końca rozumiem, dlaczego Dziką Kartę uzyskała Holenderska drużyna Vacansoleil Pro Cycling Team niemająca w składzie żadnego Polaka a nie na przykład Amica chips - KNAUF gdzie jeździ Michał GOŁAŚ nie dostała.
Może ktoś mi to wyjaśni, bo dla mnie to niezrozumiałe jak nie mamy zespołu, który może jechać w TdP to bierzmy zespoły, w których jeżdżą Polacy
:question:

sport.onet.pl/0,1272980,35306,ta … l?tab=8581

Amica zostala rozwiaznana.

Troszkę OT, ale jednak na temat :slight_smile:
sport.pl/sport/1,65025,67346 … gn=4606275

a faktycznie zgadza sie ale nimo wszysko zaprosił bym takie zespoły jak CERVELO TEST TEAM LPR BRAKES FARNESE VINI by któryś z wielkich mógł poojechac a szansa by Di Luca pojechał w naszym narodowym Wyścigu jest duża

moze zapraszali, ale te zespoly nie chcialy.

wczoraj w sportowym wieczorze p. Lang mówił, że i Petachci i DiLuca chcą przyjechać do Polski, i że niby LPR dostanie dziką kartę…

Peta miałby z 5 zwycięstw więcej :smiley:

Szkoda , że Przemek Niemiec nie może wystartować.

Może tylko PZKol musi go powołać do kadry!

i moze wygralby klasyfikacje koncowa dzieki bonifikatom :smiley:

Po MWG i MP zastanawiam się czy jest sens trzymać w szerokiej kadrze: Bodnara, Lisowicza, Rębiewskiego! Zamiast nich dodał bym Artura Detko!

Masz rację matti chociaż jeszcze miesiąc może to był wypadek przy pracy Bodnara zobaczymy , Detko tak rzeczywiście dobry jest ostatnio po mp do kadry na TDP optymalny skład z CCC: Jeżowski , Smoleń i Kiendyś myślałem że może Paterski ,ale Kiendysiowi się należy w zeszłym roku miał upadek źle mu się po tym jechało ,ale i tak wyciągał Jeżowskiego kilka razy Mróz : Mróz , Morajko i Taciak DHL : Detko , Rutkiewicz

Zobaczymy po Solidarce …
A kiedy ma być ten skład ogłoszony??

Pewnie niedługo po Solidarce.
Po tym wyścigu nie ma już startów w Polsce, poza Mazovia Tour, ale chyba nikt nie będzie oceniał wyników Rutka w tak płaskim starcie! Tam może nastąpić weryfikacja i ostateczny wybór sprintera/ów

co do LPR,
przeciez oni nie sa objeci programem paszportow biologicznych, zupelnie o tym zapomnialem, dlatego nie moga wystartowac w TdP.

A w Giro mogli?

Tak, bo Giro nie jest w Pro Tour.

Pozostała “12” w szerokiej kadrze:

1. Marek Rutkiewicz- DHL
  2. Dariusz Rudnicki- DHL
  3. Mateusz Komar- DHL (nie było go wcześniej)
  4. Artur Detko- DHL (nie było go wcześniej)
  5. Krzysztof Jeżowski- CCC
  6. Tomasz Smoleń- CCC
  7. Bartłomiej Matysiak- CCC
  8. Tomasz Kiendyś- CCC
  9. Błażej Janiaczyk- MRÓZ
  10. Jacek Morajko- MRÓZ
  11. Mateusz Taciak- MRÓZ
  12. Mateusz Mróz- MRÓZ

Wybrał najlepszych z polskich grup! Wg. mnie na dzień dzisiejszy powinni jechać: Rutkiewicz, Morajko, Mróz, Taciak, Detko, Smoleń, Rudnicki i Komar (lub Matysiak)

Detko na pewno.
Mowisz, ze Smolen lepszy niz Jezowski?
Widze, ze zrezygnowal z Witeckiego… Mimo wszystko zaluje Paterskiego, no ale trudno, nie wykorzystal szansy.

Ja nikogo nie skreślam! Będzie Pomerania Tour- płaska jak stół! Myśle, że tam, poznamy najlepszych sprinterów

Moim zdaniem Matysiak jest lepszy od Komara

[size=75][ Dodano: Pon 06 Lip, 2009 10:25 ][/size]

No rzeczywiście wybrał tych co zasługują i prezentowali dobrą formę ostatnią , Baranowskiego jakoś nie ma … A co sądzicie o Maryczu może jego by tak zabrać??
A z powyższej 12 każdy w jakiś sposób sobie zasługuje ,ale do 5 która musi według mnie ;pojechac : Smoleń i Jeżowski CCC , Rutkiewicz DHL , Taciak i Morajko Mróz wybrałbym zawodników którzy najbardziej na takiej trasie są potrzebni - mamy 5 ,ale kto oprócz Smolenia kto mógłby jeszcze Jeżowskiego wyprowadzić do finiszu - no nikt za bardzo ! więc z 3 pozostałyvh trzeba wziąść kogoś jeszcze do “wyciągania” oraz kogoś kto daje nadzieje na skuteczny finisz na jednym z pagórkowatych etapów , no niestety ktoś musi zostać poszkodowany ,ale wziąłbym jeszcze Marycza , Matysiaka i Mroza ewentualnie Detko Artura na góry zamiast Matysiaka ,ale nie wiem bo w sumie Rutkiewicz i Morajko są Taciak chyba po takich górkach też da radę , no nie wiem łatwy wybór to nie jest ktoś musi być poszkodowany…

[size=75][ Dodano: Pon 06 Lip, 2009 10:33 ][/size]
Rudnickiego by raczej nie wziął i Komara też - Komar na te nasze góry nie daje nadzieji a uciekać może na płaskim choćby Taciak czy Matysiak , Rudnickiego bym nie wziął mimo dobrych ostatnio wyników bo wyszło mu co jednak nie znaczy że jest szybszy od dwójki z CCC bo chyba nie jest… Liderami drużyny byliby Rutkiewicz i Morajko ,ale i reszty nie można skreślać w walce o generalce chyba nie są tacy słabi w górach a na finisze to oczywiście duet CCC by sobie pomagał - taki J.Marycz byłby niezłym ogniwem żeby wyciągnąć do sprintu trochę tą 2 z CCC ogólnie Marycz pokazał formę ostatnio