Tour de Pologne

barszczu sorki że twój post był przykładem wybacz(ale mi chodzi o równe traktowanie forumowiczów)

Prosiłbym jednak, żeby nie ciągnćć dalej tego OT.

Wracając do tematu TdP do dochodzą słuchy z różnych regionów Polski, że trwają prace renowacyjne na drogach, gdzie pojedzie wyścig. Czy to jednak nie za późno zabrano się za łatanie dziur??

Jeśli chodzi o sprawozdawców to mam nadzieję, że dadzą im się wykazać a nie będą wrzucać co chwilę na antenę studio z Kurzajem.

Ps. brawo sebkaaa za poprawę jakości twoich postów :564:

Barszczu i tu się mylisz Sobczynski to taki nowy szaranowicz zna się na wszystkim i na niczym.
I tak jak wspomniałem w grach zespołowych stronniczego (takiego) komentatora nie widzialem i nie słyszałem.Sobczynski może nosic buty P. Jaronskiemu i Wyrzykowskiemu!!!

Sobri, ja tylko staram się nie dołować :wink: Wystarcza mi fakt, że nie mam eurospot 2 …;(

Wyscig napewno bedzie ciekawy, tylko zobaczymy jaka pogoda bedzie na orlinku :question: komentowac wyscig podobno ma P.Sobczynski i Z.Piatek :exclamation:

Po co od razu krytykujecie pana Sobczyńskiego(oby się sprawdził) najpierw posłuchajmy a po pierwszym etapie wszystko już będzie wiadome
Po drugie żeby nie przerywali transmisji tak jak rok temu i nie zapraszali gości nie mających nic wspólnego z kolarstwem tak jak Hołowczyca.Zamiast tego postarać się o ekspertów z prawdziwego zdarzenia.

to, że TdP jedzie do Karpacza a nie np. na podkarpacie nie jest tylko sprawą dobrych hoteli i szos. Cz. Lang ma podpisany kontrakt z burmistrzem Karpacza na ileś tam milionów PLN, że przez ileś tam lat wyścig sie będzie kończył w Karpaczu - i robił mu reklame

OK. To jest właśnie busines. Imprezę sportową się robi po to by firma organizatora zarobiła kasę, a ściganie się i promocja kolarstwa jest niejako przy okazji.
Karpacz jest dokonałym miejscem na taką imrezę.
Kibice nie muszą się szwendać po całej okolicy by móc oglądać wyścig, mogą się ślepić niemalże z tarasu ulubionej kawiarenki, siedząc przy stoliczku i drinkując. Bez wątpienia jest to bezpieczniejsze, łatwiej zabezpieczyć trasę wyścigu, nie ma przemieszczających się po trasie tłumów ludzi.
Hotelarze mają na kilka dni dobrą frekwencję, jadłodajnie zarabiają kasę zapełniając wygłodniałe brzuchy kibiców.
Organizator wyścigu nie musi ponosić kosztów przemieszczania się kolumny samochodów, poza miejscowość w której kończy się etap. Na kilka etapów nie ma potrzeby przemieszczania się, co potania koszty transportu. Ponadto rezygnacja z czasówki też poważnie zredukowała koszty organizacji wyścigu. Tak więc dla wszystkich, a zwłaszcza dla firmy organizatora chwała po wieki (czytaj zyski), a dla kibiców frajda tańszym kosztem.
Kolarzom zaś wszystko za jedno gdzie i po jakiej górce będą się ścigać. Wszak muszą przejechać na wyścigu określoną ilość kilometrów i górek, ot i cała prawda. Dla kolarzy może lepiej byłoby się wykłócać o termin, na bardziej letni niż jesienny, bowiem końcówka sezonu dla większości oznacza, że jadą już na rezerwie, z zapaloną czerwoną kontrolką.

Calkowicie zgadzam sie z Lucjanem :exclamation:

Polacy w tegorocznym TdP:

Dariusz Baranowski[Astana]
Wiek 34 lata
Starty na MŚ: 2001-76 miejsce ze startu wspólnego
Starty na IO: 1992-6 miejsce w TTT, 1996- 7 miejsce w ITT, startu wspólnego nie ukończył
Najwieksze sukcesy: Zwyciestwa w Tour de Pologne 1991,1992,1993, 12 miejsca w Tour de France[1998] i Giro d Italia[2003], drugie miejsca w Wyscigu Pokoju 1991, 1995.
Szanse i Cele: Sam Darek liczy na wysokie miejsce żeby podpisac kontrakt z grupą ProTour na przyszły sezon, ale bedzie bardzo ciężko.

Piotr Mazur[Saunier]
Wiek 24 lata
Starty na MŚ: 2005-33 miejsce w ITT i 130 ze startu wspólnego
Starty na IO: -
Najwieksze sukcesy: złoto na MŚJ 2000 w ITT, złoto na MP w ITT 2005,2006, 3 miejsce w Mazovia Tour 2005, start w Giro 2006.
Szanse i cele: Większych szans na walke w klasyfikacji nie ma może powalczyć na etapie

[size=75][ Dodano: Pią 01 Wrz, 2006 08:08 ][/size]
Hubert Kryś[Ceramica]
Wiek 23 lata
Starty na MŚ: -
Starty na IO:-
Najwieksze sukcesy: to jego pierwszy sezon wśród zawodowców
Szanse i cele: raczej nic wielkiego nie pokaże, będzie się starał pomagać Szczawiowi

Tomasz Marczyński[Ceramica]
Wiek 22 lata
Starty na MŚ: -
Starty na IO:-
Najwieksze sukcesy: srebro MP ze startu wspólnego 2006, 12 miejsce w Route du Sud 2006.
Szanse i cele: ogromny talent który może błysnąć podczas TdP, jego głównym celem są MS.

Krzysztof Szczawiński[Ceramica]
Wiek 27 lat
Starty na MŚ: -
Starty na IO: -
Najwieksze sukcesy: 5 miejsce w Giro di Toscana 2006, 6 w Coppa Bernocchi 2006, 3 w Giro del Lazio 2005.
Szanse i cele: Lider Ceramiki na TdP ma szanse na miejsce w dwudziestce, Może powalczyć głównie na 5 etapie.

[size=75][ Dodano: Pią 01 Wrz, 2006 08:31 ][/size]
Seweryn Kohut[Miche]
Wiek 30 lat
Starty na MŚ: -
Starty na IO:-
Najwieksze sukcesy: 13 w Tour de Suisse 2003, start w Giro 2003, 4 w Wyścigu Solidarnosci 2002
Szanse i cele: pomoc NIemcowi w górach

Sławomir Kohut[Miche]
Wiek 29 lat
Starty na MŚ: 2002-115 ze startu wspólnego
Starty na IO: 2004-37 w ITT, startu wspólnego nie ukończył
Najwieksze sukcesy: 2 w Wyscigu Pokoju 2004, 2 i 3 w Wyscigu Solidarnosci 2004,2002, 1 w Bałtyk-Karkonosze Tour 2004
Szanse i cele: może powalczy na etapie.

[size=75][ Dodano: Pią 01 Wrz, 2006 08:37 ][/size]
Arkadiusz Wojtas[Miche]
Wiek 29 lat
Starty na MŚ: 2001-17 ze startu wspólnego
Starty na IO: -
Najwieksze sukcesy: 1 w Wyscigu Solidarnosci 2000, 1 w Pucharze Karpat 2004, 25 w Hew Cyclassic 2001, wiele sukcesów w niemieckich wyścigach
Szanse i cele: pomoc Niemcowi

Przemysław Niemiec[MIche]
Wiek 26 lat
Starty na MŚ: 2004-16 w ITT, startu wspólnego nie ukończył
Starty na IO:-
Najwieksze sukcesy: 1 i 3 w TdSlovenia 2005,2006, 2 i 4 W Route du Sud 2005,2006, 1 w Giro di Toscana 2006. Wiele sukcesów we włoskich wyścigach
Szanse i cele: Pierwsza 10 jest możliwa.

[size=75][ Dodano: Pią 01 Wrz, 2006 08:42 ][/size]
Marcin Osiński[Intel]
Wiek 23 lata
Starty na MŚ:-
Starty na IO:-
Najwieksze sukcesy:-
Szanse i cele: dla niego sam start jest sukcesem

Jarosław Zarębski[Intel]
Wiek 27 lat
Starty na MŚ: 2005-95 miejsce ze startu wspólnego
Starty na IO:-
Najwieksze sukcesy:wiele wygranych etapów w polskich wyścigach
Szanse i cele: 4 płaskie etapy to są jego cele

Mariusz Witecki[Intel]
Wiek 25 lat
Starty na MŚ:-
Starty na IO:-
Najwieksze sukcesy: złoto na MP 2006
Szanse i cele: bardzo waleczny może powalczyć na którymś etapie

[size=75][ Dodano: Pią 01 Wrz, 2006 08:48 ][/size]
Cezary Zamana[Intel]
Wiek 39 lat
Starty na MŚ:m.in 2004-34, 2003-51.
Starty na IO:-
Najwieksze sukcesy: 1 w TdP2003, etap w Dauphine Libre 1993, 1 w Hessen Tour 2005 i wiele innych w Polsce.
Szanse i cele: pomoc Rutkiewiczowi i pierwsza 30.

Bartosz Huzarski[Intel]
Wiek 26 lat
Starty na MŚ:2004-nie ukończył, 2005-96
Starty na IO:-
Najwieksze sukcesy:srebro na MP ITT 2005, wygrana klasyfikacja górska TdP 2005
Szanse i cele: pomoc Rutkiewiczowi i walka o klasyfikacje górską

[size=75][ Dodano: Pią 01 Wrz, 2006 08:51 ][/size]
Marek Rutkiewicz[Intel]
Wiek 25 lat
Starty na MŚ:2003-nie ukończył, 2004-nie ukończył, 2005-45
Starty na IO:-
Najwieksze sukcesy: 3,4,8 w TdP 2002,2004,2005, 5 Sachsen Tour 2005, etap Tour de L’Ain 2002.
Szanse i cele: miejsce w 10 jest możliwe

Freire ma przyjechać do Polski :slight_smile: Przynajmniej mój tata mówi, że rano w RMFie mówili :slight_smile: Sprinterskie etapy wydają się być coraz ciekawsze :slight_smile:

W niezłym składzie przyjeżdża Liquigas; Garzelli, Quinziato, Nibali. Mogą być groźni.

[size=75][ Dodano: Pią 01 Wrz, 2006 12:52 ][/size]
Podobno ma też przyjechać Jose Rujano :smiley: Ciekawe w jakiej bedzie formie :question:

Freire mimo że jest sprinterem może powalczyć i w polskich orlinkach Czesia Langa.

Zwycięzcy etapów do miast etapowych 63. Tour de Pologne.

[code]Dotychczasowi zwycięzcy etapów do Olsztyna :
1948 Olle Persson (Szwecja)
1949 Wacław Wójcik
1952 Wacław Wrzesiński
1954 Wacław Wójcik
1958 Richard Evaererts (Belgia)
1982 Stefan Piasecki
1989 Zbigniew Spruch
2003 Fabio Baldato (Włochy)
2004 Marcin Sapa
2005 Daniele Bennati (Ita)

Dotychczasowi zwycięzcy etapów do Elbląga :
1964 Jan Magiera
1977 Lechosław Michalak
1999 Gianpaolo Mondini (Włochy)
2000 Piotr Wadecki
2005 Baden Cooke (Aus)

Dotychczasowi zwycięzcy etapów do Torunia:
1933 Stanisław Wasilewski
1949 Wacław Wrzesiński
1956 Stanisław Bedyński
1957 Grzegorz Chwiendacz
1958 Bogusław Fornalczyk
1959 Henryk Kowalski
1968 Ryszard Gac
1989 Czesław Rajch
1999 Massimo Strazzer (Ita)
2000 Jaan Kirsipuu (Est)

Dotychczasowi zwycięzcy etapów do Poznania:
1928 Feliks Więcek
1929 Eugeniusz Michalak
1937 Zygmunt Wiśniewski
1948 Wacław Wrzesiński
1949 Ulisse Spalazzi (Włochy)
1952 Wacław Wrzesiński
1953 Henryk Hadasik
1954 Edward Próba
1955 Wacław Wójcik
1956 Mieczysław Ulik
1957 Stanisław Osiak
1958 Adam Wiśniewski
1993 Marek Wrona

Dotychczasowi zwycięzcy etapów do Jeleniej Góry:
1952 Wacław Wrzesiński
1953 Marian Więckowski
1954 Jerzy Jarząbek
1955 Józef Czarnecki
1956 Stanisław Bugalski
1979 Massime Manzotti (Włochy)
1999 Artur Krasiński
2000 Jaan Kirsipuu (Estonia)

Dotychczasowi zwycięzcy etapów do Karpacza :
1986 Mirosław Uryga
1996 Wiaczesław Dżawanian (Rosja)
1996 Valentino Fois (Włochy)
1999 Raimondas Rumsas (Litwa)
1999 Raimondas Rumsas (Litwa)
2000 Siergiej Iwanow (Rosja)
2000 Siergiej Iwanow (Rosja)
2001 Jens Voigt (Niemcy)
2001 Władisław Borisow (Rosja)
2001 Ondrej Sosenka (Czechy)
2002 Cezary Zamana
2002 Laurent Brochard (Francja)
2002 Ondrej Sosenka (Czechy)
2003 Cezary Zamana
2003 Hayden Roulston (Nowa Zelandia)
2003 Alberto Contador (Hiszpania)
2004 Marek Rutkiewicz
2004 Hugo Sabido (Portugalia)
2004 Ondrej Sosenka (Czechy)
2005 Pieter Weening (NED)
2005 Kim Kirchen (LUX)
2005 Thomas Dekker (NED) [/code]

Żródła: Lang Team, www.kolarstwo.org.pl

Komentarz po 1 etapie Pułtusk - Olsztyn (214,0 km) :

Ależ wstyd, powtórka sprzed roku, co ten Jarek z Intel wyczynia, nie uczy się na błędach i nie wyciąga pochopnych wniosków. Rok temu również na 1 etapie z metą w Elblągu na podobnym zakręcie spowodował upadek Bennatiego, a co w tym roku, to samo widać było po zachowaniu Bennatiego (sylwetka) jaki musiał być wściekły, tyle pracy Lampre zrójnował J.Zarębski. A tak liczyłem na Benne :frowning:

Ale chyba wygra przynajmniej jeden etap na tegorocznym TdP :slight_smile:

pierwszy etap za nami, niespodziewane zwycięstwo van Heswijka, ale czy na pewno to taka niespodzianka jak to mówili komentatorzy tvp (skazany na tvp :frowning: ), dobra postawa Osińskiego, pokazał się na etapie ale nieudało się może spróbuje jutro albo pojutrze jeszcze raz, co do Zarębskiego to cóż zwykły pech tak też się zdarza

Ten zakręt przed meta jednak spowodował duży chaos i nerwowość w peletnie w wyniku czego widzieliśmy dość nierówny i szarpany finisz (część kolarzy wyraźnie za wcześnie ruszyla a kolarz Rabobanku to finiszował na raty).

Ogólnie jednak etap dość ciekawy a to głównie za sprawą Nibaliego, który odważnie zaatakował daleko przed metą :slight_smile:

Piękna i malownicza runda. Rozumiem, gdyby runda była wokół starego miasta, zabytków itd, ale wokół blokowiska? Idiotyzm moim zdaniem. Ale rozumiem, że Lang Team na czymś kasę zbijać musi. A realizacja TVP - ludzie, dajcie spokój, ja jutro włączam Vueltę i choćby tam się czołgali do mety, to twardo oglądam Vueltę, bo to co wyczynia TVP jest ponad moje zdrowie. Komentator, który mówi, że na rundach pracuje lider (Bennati). Pan Kurzajewski, który odczuwa dziwną radość przed każdym TdP… Ach no i reklamy.

Ja wysiadam, to nie na moje zdrowie. Woją spokojną Vueltę i Sylwka.

Osobiście uważam, że Van Heeswijk jest bardzoi dobrym sprinterem i należało go brać pod uwagę przy typowaniu zwycięzcy.
Etap rzeczywiście ciekawy, choć ciągle upieram się, że te “patelnie” na rundach to głupota. To bardzo niebezpieczne i wprowadza dużo nerwowości przed sprintem.

Co do komentatorów, to potwierdzili dziś, że TVP powinna zatrudnić dziennikarzy znających się na kolarstwie, lub też zrezygnować z pokazywania tej dyscyupliny i prawa do transmisji przekazać Ojcu Dyrektorowi z TV Trwam :wink: :smiley:

Najlepiej świadczy o tym, że na finiszu nie mieli zielonego pojęcia co to za kolarze są na czele, a w trakcie całej relacji, wymieniając niby dobrych sprinterów ani słowa nie wspominali o Heeswijku.
Dobrym sprinterem był dla nich za to Chavanel ;|
A pan Piątek typował Auga, który w tegorocznym TdP nie jedzie …
No chyba, że chodziło mu o Stephane Auge. Ale czy to jest sprinter i czy jego francuskie nazwisko czyta się AUG? :/

Mrukliwy redaktor Saternus był natomiast przekonany, że Osiński jedzie ciągle przed peletonem, podczas gdy kamera pokazywała jak dzielny kolarz Intelu odstaje właśnie od zasadniczje grupy.

Panowie! Jeżeli nie znacie się na sporcie, który z przymusu przyszło Wam komentować, to przynajmniej dajcie widzom to minimum i patrzcie z czego żyjecie!

[size=75][ Dodano: Pon 04 Wrz, 2006 20:15 ][/size]
Kuba mnie WKurzajewski ujął niepohamowaną radością z tego, że przejechał trasę całego etapu samochodem, godzinę przed kolarzami. :wink:

Mój tata czasem spojrzy sobie na kolarstwo jak sobie leżę i się gapię, więc jakieś tam małe pojęcie o nazwiskach, zasadach i całej reszcie ma (ostatnio mnie spytał czy mi noga podaje :mrgreen:), a jak dzisiaj się dosiadł to powiedział, że Ci komentatorzy nie mają pojęcia o tym co mówią! On, niewiele więcej niż laik wiedział, że oni bredzą od rzeczy… Ci panowie są straszni. Na końcu peletonu jechał kolarz Astany, wielki jak czołg, a oni się zastanawiają czy to jest Ryba. A już sikałem z radości jak mówili o wymianie siodełka :laughing:
Może załóżmy oddzielny temat wpadki komentatorów TVP, bo temat o panach z Eurosportu jest związany z humorem bardziej wyszukanym :wink:, i tam wpisujmy to co zanotujemy (spamiętać się chyba tego nie da) podczas relacji :wink: