Tour de Romandie

Trasa mniej selektywna niż w ubiegłych latach. Istotnym novum jest jazda drużynowa na czas w miejsce indywidualnej. Trudno wytypować faworytów. We Włoszech w ich gronie widzą również Sylwestra Szmyda - cicloweb.it/micro084.html

Wg mnie, nie sposób porównywać tegorocznej Romandii z tymi z poprzednich lat. W ostatnich latach ZAWSZE było tak, że finałowa czasówka ustawiała całą klasyfikację generalną. Dlatego tez zwykle zwycięzcami byli dobrzy czasowcy.

W tym roku jest inaczej. Czasówka tylko drużynowa i to stosunkowo krótka (18km). Dlatego Kloeden zrezygnował i wybrał Trentino. Pozostałe etapy to odcinki pagórkowate i górskie, ale podjazdy nie są zbyt strome i długie. Moim zdaniem to trasa w sam raz dla Valverde, tym bardziej że są bonifikaty. Dlatego też jego wybrałem w typerze :wink:

Równie dobrze może wygrać jednak jakiś fuks, ktoś z ucieczki, albo np. Jens Voigt.

Transmisja w telewizji szwajcarskiej TSR 2 rozpoczyna się dopiero o 19.00. Link ->
tsr.ch/tsr/index.html?siteSe … d=10614387
Okaże się w praniu, czy będzie u nas działał. Obawiam się, że raczej nie.
Transmisje w SI24 rozpoczynają się z godzinnym opóźnieniem w stosunku do tego, co podano w dziale TV.

heh he Prolog wygrał Rabon, 2 casar, 3 valverde, 4 farrar ,zawiódł evans i krueziger

  1. Sylwas, 0.15.

Rabon brawo :mrgreen: Columbia górą :mrgreen:

no jak juz Cancellara nie byl w czolowce prologu to musi byc rzeczywiscie w przecietnej formie :wink:

Dziś końcówka na Lorette we Fryburgu. Palce lizać! 18%! W dodatku przejadą ja 2razy. Szkoda, że nie ma mojego Rodrigueza! :wink:

youtube.com/watch?v=F_nIM3uFxy8

[size=75][ Dodano: Sro 29 Kwi, 2009 11:46 ][/size]
Etap skrócony z powodu padającego śniegu w górach

twitter.com/kmoerenhout/statuses/1647528152

Obrazek z najwyższej premii górskiej:

bildersammlung.ch/jaunpass-w … webcam.php

W tej chwili jest tam słońce

[size=75][ Dodano: Sro 29 Kwi, 2009 17:36 ][/size]
Serrano wygrał 2 etap , z ucieczki ,szmyd w grupce lidera

Do ilu km został skrócony etap?

Finisz był na Lorette? Patrząc po wynikach to chyba nie…

Finisz w Freibourgu,skrócony do 92 km.

Bardzo lubię takie etapy. Zawsze coś się dzieje. Imponujące było to co zrobił Evans z Gilbertem. Jednak to Freire zgarnął pulę. Rast zostaje w koszulce lider, choć mial problemy.

Sytuacja po TTT bardzo ciekawa. Valverde traci tylko 19 sek a przed nim górale przeciętni. Caisse pewnie jutro zaatakuje, a ma gdzie - 3 podjazdy 1 kat., w tym ostatni na 11 km przed metą. Końcówka też pod górę.

Valverde zatem w najlepszej sytuacji, acz blisko są także Kreuziger, Karpets i Evans.

Będzie ciekawie…

Kreuziger i cały Liquigas dzisiaj pozamiatał.

Zasłużone zwycięstwo Romana. Rosyjski niedźwiedź - Karpiec wreszcie rozbudzony z zimowego snu. Kessiakoff i Taarame na duży plus.

Szmyd 17 w generalnej,troszkę słabo jak na jego możliwości . Jest Trochę leszczy w generalnej przed nim np.martin,losada,frank,