Tour de Romandie

Dziś rozpoczyna się Tour de Romandie. Ciekawe jak pojedzie Sylwek liczę że będzie w 5 czyli lepiej niż przed rokiem gdzie był 10.

Ja stawiam na Evansa, myślę że powtórzy sukces z przed roku.
Sylwek może się pokazać jak rok temu, ale chyba pierwsza piątka to za wysoko dla Niego, bo przecież Giro przed nim :mrgreen:

link do historii cyklopedia.rowery.org/Tour_de_Romandie

Szkoda że Dsf-u już nie mam, akurat by się przydał :cry:
Warto oczywiście zwrócić uwagę na formę liderów z Giro, bo to dla nich ostatni sprawdzian przed ITALIĄ :stuck_out_tongue:

Również gram na Evansa. Ponadto może Beltran, może Brajkovic. Z uwagą będę obserwował też Pereiro Sio. Nie zdziwi mnie ani jego miejsce w czołówce, ani też zupełnie bezbarwna jazda.
Osobiście nie sądzę, żeby o ‘generalkę’ walczyli za wszelką cenę zawodnicy nastawiający się na Giro. Chociaż jeśli nadarzy się okazja wygrania czegoś w Romandii to pewnie z niej “Sokół” skorzysta.

Suma sumarum, moja piątka to:

  1. Evans
  2. Savoldelli
  3. Beltran
  4. Brajkovic
  5. Pereiro

Sylwas w ‘10’, ale wyżej niż przed rokiem:)

@Sobri,
Sport Italia z Hot Birda też transmituje Romandię. W tym roku mają jeszcze w planie wyścigi dookoła Szwajcarii i Niemiec.

Dodałbym do piątki Barszcza jeszcze może Garate i M. Rogersa.

Viator nie mam satki :blush: , z kablówki odbierałem DSF :mrgreen:

No, Sylwas b. obiecująco.
@Sobri, w innym miejscu wspomniałeś coś o n-ce; nie chwyciłem kontekstu, przepraszam. Co do DSF, to niedługo wszyscy możemy go stracić. Ma wejść do kodowanej platformy Entavio we wrześniu.

Komentarz po prologu - Fribourg (3,5 km)

No tak, znowu Savoldelli pasuje taki techniczny prolog, jednak nie będzie on chyba wiódł
prymu w Romandii - będzie się oszczędzał przed Giro.
Cieszy dobra postawa Sylwka - 25 pozycja / + 16" :slight_smile:

Na razie wielka niewiadoma co do faworytów, ale stawiałbym na Kashechkina, Marchante lub Pereiro.

Na pewno wygra Kashechkin!!!
Nie da nikomu szans na tym wyscigu!!!
Ogolnie sadze ze w tym roku panowac bedzie ASTANA!!!
Ciekawe kto sie ze mna zgadza!!!
Sylwek bedzie w 7!!!
Mialem proroczy sen!!! :smiley: :mrgreen: :smiling_imp:

Z wymienionych przez Was faworytów jakoś nie liczę ani na Savo, ani na Pereiro Sio (z Cd’E to może raczej Joaquin Rodriguez), ponadto nic też nie zdziała Garate (bo po prostu nie uczestniczy w TdR’07 :wink: ). Co do reszty to w zasadzie podzielam Wasze zdanie, z tym że dorzuciłbym jeszcze T. Dekkera (za niego zaciskam prawy kciuk :wink: ). Poza tym ciekawi mnie postawa Julicha, Antona i Kohla. A co do Szmyda (za niego zaciskam lewy kciuk :wink: ) to jeśli tylko “przełożeni” pozwolą to będzie lepiej niż przed rokiem.

Pozdrawiam

EDIT: Marchante jednak jedzie

Po prologu widać, że Savo ma forme i może być groźny na Giro (z tego bardzo się cieszę :stuck_out_tongue: ). Górzyste Etapy Romandii wskażą nam tych, którzy są w formie i mają szanse wygrać pierwszy w tym roku wielki tour. Myślę, że duże szanse na wygraną w TdR ma Evans. Trasa wydaje się być pod niego no i jest w formie.

porównanie faworytów:
Horner 7
Kaszeczkin 9 sekund do Savoldellego
Casar 10
Evans 14
Dekker 16
Szmyd 16
Pereiro 16
Rodriguez 17 Mienchov 22
Valjavec 18 Moreau 24
Kohl 18 Beltran 33
Anton 19 Piepoli 38
Sastre 20
Rogers 20
Gadret 21

Kashechkin to wątpie by był w formie na zwycięstwo, bo on ma mieć szczyt formy na vuelte i dobrą na tour, więc to raczej za wcześnie. Savo pewnie nie będzie się wysilał na zwycięstwo, chociaż nigdy nie wiadomo. Tak naprawdę to ten wyścig nie ma faworytów, bo nikt się do niego nie przygotowuje. Zawodnicy stratujący w giro tu nie startują, a ci przygotowujący się do touru są w różnej formie.

Startujący w Giro tu nie startują? Savoldelli, Szmyd, Cunego, tyle pamiętam… Znaczy co do Cunego nie jestem pewny, ale w poprzednich latach startował :stuck_out_tongue:. No i jeszcze paru by się znalazło.

Startują, ale nie będą walczyli na 100 %. A Cunego startuje? Bo miał nie

Nie, Cunego nie startuje. Lista startowa TdR

No właśnie - Simoni, Cunego nie stratują a są to główni faworyci giro

Komentarz po 1 etapie - Granges-Paccot - La Chaux-de-Fonds (157,8 km)

Etap remisowy :mrgreen:

[size=75][ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 22:42 ][/size]

[size=75][ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 22:43 ][/size]
Komentarz po 2 etapie - La Chaux-de-fonds - Lucens (166,9 km)

Pięć minut dla sprinterów, któż tego nie mógł wykorzystać jak nie McEwen, który
zafundował sobie rozgrzewkę przed GdI :mrgreen:

Jutro pierwszy sprawdzian dla faworytów.

[size=75][ Dodano: Pią 04 Maj, 2007 20:18 ][/size]
Komentarz po 3 etapie - Moudon - Charmey en Gruyere (162,6 km)

Ciekawy przebieg etapu, niewiele brakowało a mielibyśmy dziś nowego lidera.
Brawa dla Marco Pinottiego, a z tego Bono chyba rodzi się w Lampre coś a la Cunego :wink:

No, jutro to musi być już prawdziwy sprawdzian dla faworytów, nie ma sił.
Profil etapu mówi sam za siebie.

Współczuję kolarzom. Dzisiaj tylko 11 stopni i mocno pada. Mogą być kłopoty z odróżnieniem zawodników.

Świetna jazda Sylwka udowodnił że może jechać jak równy z najlepszymi.W generalce powinien być w 10 a dokładniej 8 albo 9.

Sylwek jest siódmy. Świetna jazda na etapie, ładnie się pokazał, gdyby nie ten atak Antona, to może przy odrobinie szczęścia wygrałby. Tak czy siak, świetnie :slight_smile:.