Tour de Slovenie 2018

Może źle się wyraziłem, nie chodziło mi o to że Uran odpuścił, tylko o to że miał to pod kontrolą w przeciwieństwie do Majki. Wydaję mi się że Rigo teraz tak jeździ ekonomicznie co mu przynosi efekty i tak dziś pojechał po drugie miejsce w GC.

Bronicie Majki nikt nie jest przeciwko niemu każdy kto choć raz jedził szosą wie co to jest za wysiłek. Problem w tym że on co roku ba jego trener że jest w formie wygrania a rzeczywistość jest inna. Nawet Zebra nadal słaby z niego pomocnik.

A może to po prostu pewni komentatorzy nakręcają widzów coraz bardzie i bardziej gadając czasami bzdury i pompując balonik coraz bardziej i bardziej a potem jest boom i wielkie rozczarowanie.
Spójrzmy na fakty. Majka to bardzo dobry i solidny góral, który potrafi zabrać sie w ucieczkę w GT i ją wykorzystać do maksimum. Czy jest kolarzem na klasyfikacje ogólna? Przy sprzyjających okolicznościach na pewno tak jak na vuelcie czy giro w przeszłości.
Ale niestety tylko w sprzyjających okolicznościach moim zdaniem. To nie jest pewniak na podium taki jak Froome czy Nibali.
Życzę mu jak najlepiej i będę mocno trzymał kciuki, że te sprzyjające okoliczności nastąpią w tym roku.
Moim zdaniem duży błąd Bory, że zabierają Poljanskiego. Bardzo słaby sezon w którym w ogóle nie istniał. Kolejny zresztą. A poza tym brak jakichkolwiek przesłanek, że bedzie lepiej.

1 polubienie

Poljanski to tak na prawdę jedyny oddany pomocnik Majki, na którego bądź co bądź Majka prawie zawsze może liczyć :wink: w przeciwieństwie do innych zawodników Bory

No chyba prawda z tym pompowaniem balonika przez komentatorów. Ja kolarstwo obserwuję tak naprawdę od 2-3 lat, choć sam jeżdżę poważniej i mniej poważnie do wielu lat i z rowerem się nie rozstaję. Ufam temu co mówią komentatorzy, bo zakładam,że znają sie lepiej ode mnie. Nie zmienia to faktu, że w ciągu tych kilku sezonów kiedy na poważnie obserwuję kolarstwo widzę już pewne prawidłowości - w tym co mówią komentatorzy. Pompowanie balonika zawsze w cenie!!! Szkoda, że nawet przez takie osoby, które na kolarstwie znają się naprawdę dobrze (np. Dariusz Baranowski). Czyli nawet jak Majka jedzie dosyć słabo, to wytłumaczymy jego formę w inny sposób. A za miesiąc i tak nikt nie będzie pamiętał co się mówiło, prawda???

Rok temu na TDF też miał być bardzo dobrze przygotowany. Kraksa i babki zbite w tym roku ma być podobnie. Jak będzie miał takich pomocników jak Zebra to daleko zajedzie.

To akurat prawda z tym pompowaniem balonika przez komentatorów. Bo przecież Majka to świetny kolarz. Pewniak do TOP10 Wielkich Tourów, czasem nawet wyżej, wygrywanie etapów GT, jak chce to walczy o wygraną w jednotygodniówkach. To raczej nie jest mało, nie każdy może być Froomem czy Quintaną. Ale Majka ma słabe punkty, które nie pozwalają mu być głównym faworytem do wygrania TdF. I może po prostu trzeba mówić o realistycznych celach, a nie od sierpnia do czerwca opowiadać o świetnej formie i o tym, że powalczy o wygranie TdF.

A jak się wszyscy nasłuchają tych opowieści o szansach na wielki wynik, to potem oczekiwania są niewspółmiernie duże w stosunku do rzeczywistych możliwości Majki.

1 polubienie

Ale ja nie neguje lojalności Poljanskiego tylko jego umiejętności.
Spójrzmy na fakty i zespoły przeciwników Majki do powiedzmy podium.
Sky: pomocnikami sa zwycięzcy kolarskich monumentów, były mistrz świata, zwycięzcy tygodniówek.
Movistar: trzech liderów ale tez jacy pomocnicy. Amador TOP 5 GT nie tak dawno.soler zwycięzca tygodniówki.
BMC: jest Van garderen czyli były TOP 10 GT, jest zwycięzca monumentu.
No i jest nasze bora… niby jest Sagan ale jakoś Słowak noe kojarzy mi sie z pomocą Rafalowi. Ok Bodnarowi czy bratu jeszcze jeszcze ale nie sadze żeby tyrał na Majkę zreszta ma swoje cele których inni w innych zespołach nie maja i poświęcają swoje cele liderowi.
I jak ma sie teraz Poljanski do takich asów ? … pisanie, że to solidny pomocnik przy składach innych ekip to po prostu niesmaczny żart

Jeśli już zahaczyliście o komentatorów przy okazji Majki i tego wyścigu to nurtuje mnie pewna sprawa.
Ostatnio podczas transmisji na którymś z wcześniejszych etapów, o ile pamiętam red. Probosz tłumaczył dlaczego Majka startuje w tym wyścigu a nie np. w Delfinacie (min że niby trener Patxi Vila twierdził że dla jego formy na TdF do najlepszy wyścig). Zastanawia mnie jedno skoro jeden ze sponsorów zespołu jest także sponsorem tego wyścigu to może jest to także bardzo ważny wyścig dla zespołu. Ja podczas oglądania na ES nie usłyszałem od komentatorów że to też mogło być powodem startu Majki, ale nie oglądałem wszystkich relacji, także może było coś na ten temat?

No i jak już lecimy odnośnie trenerów to co Sylwas robi w tej ekipie. Co jak co ale On to chyba ma większe pojęcie niż taki Vila.

Ze Szmydem też podobna sytuacja. Rok temu trenował z Quintaną i tak samo zapewniał przed Tourem, że Nairo jest w życiowej formie. Wiemy jak się skończyło. :slight_smile:

Skąd taka teza? (20 znaków)

Z tym, że Szmyd zaznaczał, że często po GT kolarze kręcą najlepsze liczby w życiu, ale rzadko udaje im się to potem przełożyć na wyniki z powodu zmęczenia. Pamiętam, że mówił, że ostrzegał Nairo, żeby nie przegiął z treningiem, bo to zgubne wrażenie siły.

Ok, rozumiem o co Ci chodzi ale patrząc czasem jak jeździ Bora wyżej cenie lojalność Poljańskiego niż rzeczywistą moc w górach np. Formolo.
Na 3 etapie dookoła Słowenii Majka i Formolo wyglądali jakby jeździli w dwóch różnych drużynach. Majka skacze za atakującym Roglicem a goni ich kto…? Formolo. Ponadto 0 pomocy Majka otrzymał od Włocha… Poljański mimo, że kozakiem wybitnym nie jest ma jednak serce by wyżyłować z siebie ostatnie poty by jednak trochę pomóc - przynajmniej takie mam wrażenie.

2 polubienia

W Tinkoff Saxo z Patxi Vila osiagnal najwiekszy sukces w GT na Vuelcie - podium 3 miejsce… wiec ze Vila nie ma pojecia o trenowaniu to raczej bym nie twierdzil kwestia ile w tym jego zaslugi a reszty trenerow z Saxo

Inna kwestia to ze po odejsciu od Saxo a wraz z przejsciem do Bory robi reges w wynikach ale narazie poczekajmy jeszcze do TDF i Vuelty z tego potwierdzieniem

Nie wiem co o tym sądzić!? Dyrektor sportowy Bory: Rafał pojechał fantastyczną czasówke!

Może się za dużo czegoś nawdychał? :wink:

Jechał z zaciągniętym hamulcem by nie zdradzić pełni mocy przed TdF :upside_down_face:
No ale ok. Ja tam czekam ze spokojem. Według mnie to już będzie koniec zabawy, wóz albo przewóz.

Zobaczymy stosunek całej Bory do osoby Majki po tym jakich dają mu pomocników. Mają przecież Niemca Buchmana który ma ogromny potencjał. Najlepiej Patrick Konrad +Muhlberger +Poljański. Jeżeli Rafał zostanie tylko z Pawłem, to nie liczmy że sam coś większego zrobi. Z mocniejszymi pomocnikami(lub w ogóle z jakimikolwiek) można albo gonić na płaskim i robić akcje na pojazdach.

Jak dla mnie to Majka nie potrzebuje pomocników. Tzn. oczywiście są potrzebni w sytuacji awaryjnej. Ale ogólnie na TdF ton będą nadawać inni a zadaniem Rafała będzie jedynie trzymanie koła. Dla mnie przykładowo jeśli Majka w górach byłby w stanie utrzymać się Quintany to nawet nie obchodzi mnie jak pojedzie bruki czy czasówkę. Albo czy gdzieś przepadnie na wiatrach. Po prostu musi pokazać że jego jedyna mocna strona faktycznie jest mocna.