Tour de Suisse 2013

Profile:

1. etap: Quinto → Quinto 8,1 km. (ITT)

2. etap: Quinto → Crans-Montana 161 km.

3. etap: Montreux → Meiringen 203 km.

4. etap: Innertkirchen → Buochs 161 km.

5. etap: Buochs → Leuggern 176 km.

6. etap: Leuggern → Meilen 186 km.

7. etap: Meilen → La Punt 206 km.

8. etap: Zernez → Bad Ragaz 181 km.

9. etap: Bad Ragaz → Flumserberg 26,8 km. (ITT)

Jak widać, edycja dość trudna, z trudnymi górskimi końcówkami (Crans-Montana od trudniejszej strony, La Punt przez Albulla pass - wszyscy to znamy).
Na drugim etapie premia górska na Nufenen Pass, bodaj najwyżej położonej drodze wykorzystywanej regularnie na Tour de Suisse (możliwe, że zalega tam jeszcze całkiem sporo śniegu).
Decydująca niewątpliwie będzie końcowa czasówka (z podjazdem na metę ok. 10 km ze średnim nachyleniem 9% i 20%-procentowymi momentami).

możliwa lista statowa

To Majka jedzie czy nie jedzie? Wg mnie miałby tu spore szanse, bo powinien być w dobrej formie po Giro, trasa mu sprzyja, mało jazdy na czas po płaskim. Myślę, że Top 5 mocno prawdopodobne, a przy szczęściu może coś więcej.

Trasa:

[forums.rowery.org/t/trasa-tour-de-suisse-2013/24348/1)

Jedzie Rafał.

To jakaś trefna lista startowa chyba

Rafał podobno będzie startował w Tour de Luxembourg

Ten wyścig jednak znalazł się w pewnym dołku. Nazywanie go dziś Czwartym Tourem byłoby mocno na wyrost. Spada powoli do roli uboższej siostry Dauphine.
Uświadomiłem to sobie, gdy zaczęłem się zastanawiać, kto go wygrał przed rokiem i nie mogłem sobie przypomnieć. Musiałem sprawdzić. Z Dauphine nie miewam tego typu problemów :slight_smile:

O ile mnie pamieć nie myli to w ostatnich latach, z murowanych faworytów tylko Schleck jeździł Szwajcarię. Szwajcaria jest w innym pakiecie programowym i dlatego nie pokazują jej na np. Eurosport. Myślę, że prestiż przez to spada. Szkoda.

Na 80 % Majka jedzie TDS. :slight_smile:

portal.bikeworld.pl/rower/artykul:a1/10953/Rafał+Majka:+Dałem+radę+na+Giro+(wywiad)/

Te 20% może zadecydować, że Rafał nie jedzie na TdS:

http://teamsaxotinkoff.com/races.asp?r_id=3017#nu

Tylko że ten skład Saxo jest już od tygodnia a wywiad z Majką był w czwartek lub piątek :stuck_out_tongue:

Na liście startowej na oficjalnej stronie wyścigu nie ma Rafała, także wśród rezerwowych.

Kilka dni temu jeszcze był. Czyli wynika że jego następnym startem będzie Tour de Luxembourg.

Jeszcze wczoraj Majka był na stronie Saxo w składzie na Luxemburg, dzisiaj już go nie ma

Majkomania normalnie :stuck_out_tongue:

Wielu chciałoby, żeby wystartował w TdS. Jest szansa na czołówkę i dużo punktów do rankingu WT

Lepiej żeby porządnie wypoczął po Giro.

otóż to, trzeba mieć nadzieje ze Contador wygra TDF i nie pojedzie na Vuelte, w takim wypadku ekipa pewnie postawi na rafała.

Panowie spokojnie, on ma 23 lata.

Albo Contador wygra Tour i pojedzie Vueltę razem z Majką. Coś jak Froome i Wiggins zeszłoroczny Tour, albo Niemiec i Scarpa tegoroczne Giro. :wink: