Tour de Suisse 2013

to nie wchodzi w gre, no chyba ze rafał bedzie c Contadorem do końca co jest możliwe ale mało prawdopodobne

Oby tylko Contador był z Rafałem do końca :mrgreen: Znowu aż tak nieprawdopodobne to nie jest. Wiesz, poziom się wyrównał :slight_smile:

wiem ale rafał jest młodym zawodnikiem,nie wiadomo jak zareaguje na dwa GT w roku, najważniejsze dla niego to jest unikanie kontuzji szczegulnie kolana, solidna praca i walka w przyszłorocznym Giro o zwyciestwo!

Kolega Sebka ma racje niech odpocznie potrenuje jazde na cza pojedzie troche klasykow dynamicxnych tygodniowek by kiedys nie tracil na plaskich etapach touru i czasowwkach.2 toury w tym roku nie potrzebnie

Tompoz

TdS na Polsacie będą pokazywać?

Jutrzejsza czasówka dopiero o 21.05 na Polsat Sport Extra.

Zmiany na trasie drugiego etapu. Ze względu na warunki pogodowe nie przejadą przez Nufenenpass, bo. Także pobliska przełęcz Furka jest nieprzejezdna dla kolarzy.

Wsiądą do autokarów w Quinto, czyli miejscu startu i przejadą do Ulrichen po drugiej stronie Nufenenpass i dalej zgodnie z planem.

Mnie się ten podjazd na początku etapu nie podobał, bo po nim zjazd i aż do podnóża finału długie odcinki płaskie, gdzie peleton szybko zjedzie się do kupy, a z przodu będzie harcować grupka “słupów reklamowych”. Taki profil etapu to czyste marnotrawstwo mozliwości stworzonych przez naturę. Co nie znaczy, że po skasowaniu tego jest lepiej :slight_smile:

no Maniek będzie walczył o Tour, ciekawe jakie ma plany na TdF zapewne pomoc De Gendtowi a w razie niepowodzenia, TdP i Vuelta?

swoją drogą jak myślicie jaką pozycje w Vacansoleil ma Maniek?

Lista startowa 1. etapu:

pelotonwatch.com/calendar/20 … order.html

Wiecie może kiedy,zacznie,się transmisja z Szwajcarii na streamach?

Wg SRF Sport zwycięzcą TdS 2006 jest Jan Ullrich. Pokazała się tabela ze zwycięzcami od 2003 roku i Ullrich jest na pierwszym miejscu wg szwajcarskich organizatorów. Komentują Jagi i Sven Montgomery. Montgomery wymienił Armstronga jako zwycięzcę z 2001. Mamy więc dwie rzeczywistości:

  1. tą, którą pisze CAS czy USADA
  2. rzeczywistość komentatorów oraz tabel jakie prezentują i które widzą telewidzowie
    Właśnie tego obawiałem się, gdy CAS debatował nad Ullrichem, a potem USADA robiła swoje.

na planszach z Giro jest zawsze duże zamieszanie odnośnie ilości zwycięstw etapowych Petacchiego, Garzellego, di Luki…

ciekaw jestem tego TdS.
najbardziej na zwycięzcę tego wyścigu pasuje van Garderen, ale ze względu na brak tradycyjnej czasówki, to nie będzie zwykłe TdS (co nie zmienia faktu, że Amerykanin i tak jest głównym faworytem, o ile wykaże odpowiednie podejście).

Podobny charakter miał TdS 2008, kiedy to zamiast normalnej czasówki był górska (na przełęcz Klausen), choć o trochę innym profilu (bez dojazdu, łagodniejszy i dłuższy podjazd).

Pada w Szwajcarii? Coś wszyscy teraz słabiutkie czasy uzyskują…

na razie Meyer 9;39

[size=75][ Dodano: Sob 08 Cze, 2013 16:09 ][/size]
silny wiatr w Szwajcarii utrudnia jazdę

Opłacało się jechać na początku, bo teraz już nie ma chyba szans na dobry wynik :slight_smile:

macie tickera ?

ticker.live-radsport.ch/flashtic … &type=text

miał szczęście ten Meyer że jechał tak wcześnie:)

Cancellara wyśmienicie, wygrałby zdecydowanie w normalnych warunkach.