Tour de Suisse 2019

Coś nie ma chętnych do zakładania tematów dotyczących wyścigów?
Dziś właściwie się już zaczął jeden z ważniejszych wyścigów a tu cisza i większe zainteresowanie ogórkiem na Węgrzech i MWG :wink:
Trasa TdS:


Lista startowa:
https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-suisse/2019/stage-1/startlist
Zapraszam do dyskusji.

Czas Bodnara 10:50 o sekundę lepszy od Kragha Andersena i o 8 lepszy od Kunga o tyle samo pokonał Patricka Bevina. Dennis to wygra 10:49 szkoda tej sekundy.

Bevin mnie trochę zawiodł, przy takiej obsadzie miałem nadzieje, że powalczy o wygraną a tu słabo.

Który obecnie miejsce ma Bodi nigdzie nie widzę transmisji?

Drugi jest na razie Maciek.

Brawa dla Bodego za 2 miejce jakieś setne do Denisa stracił.

I tak już zostało, brakło o włos

Myślałem ,że Sajnoka będzie stać w tej czasówce na niezły wynik , ale dystans na niego zbyt długi.

Szkoda ale i tak świetny wynik.

1 polubienie

Fajniutkie top10. Oby wyścig okazał się ciekawszy niż Dauphine :stuck_out_tongue:

e:
lol, Kelderman 7. od końca.

Na 4 km miał 18 s straty, ale pewnie tylko tyle km zdołał wytrzymać w pozycji, biorąc pod uwagę te złamanie kręgu w szyjnego i to że jeszcze niedawno ze względu na to, nie wiedzieli w ekipie czy jest w ogóle szansa na start w Szwajcarii.
Zresztą cele określone na ten wyścig w Sunwebie, to etapy, bez walki w GC. Także start Wico pewnie będzie podobny trochę do występu Toma w Delfinacie.
e:
Jednak miał małą kraksę, ale na szczęście nic mu się nie stało, oprócz straty czasu.

L.L.Sanchez trochę w swoim stylu, tudzież w stylu Cummingsa. Piękny atak, a CCC, Sunweb i reszta zapomnieli chyba, że nie powinni do niego liczyć czasu jak do całodniowego uciekiniera.

Niesamowite, że kolarz, który dość regularnie popisuje się takim sprytem olał Marczyńskiego, Poljańskiego i Masa na Vuelcie 2017 na etapie do Port de Sagunt zakładając, że zaraz ich wciągnie peleton.

Sagan is back? Co mówicie?

Cummings raczej w znacznej mierze sam załatwiał sobie wygrane (przeciętna ekipa), a dziś była kapitalna akcja całej ekipy Astany. Najpierw zrobili naprawdę mocne tempo jak na TdS i potem atak Fraile, co doprowadziło że peleton na ostatniej premii górskiej się podzielił i w drugiej grupie zostali Sagan, Matthews, i chyba Trentin z GVA i za nim zdążyli dogonić pierwszą grupę po zjeździe, to Lulu w najlepszym momencie zaatakował i zanim ruszył Sunweb z CCC to miał już z 25 s przewagi. Naprawdę wzorowy plan rozbicia peletonu i załatwienia specjalistów od klasyków.

Czytałem jego książkę i tam było napisane, że on nie może dobrze jeździć kiedy jest nieszczęśliwy. Ostatnio na pewno był, bo nikt nie jest szczęśliwy procesując się z rodziną o pieniądze, zwłaszcza kiedy najlepsza z żon stoi twardo po drugiej stronie. Jeśli sobie z tym poradził, to raczej is back, zobaczymy niedługo. :sunglasses:

1 polubienie

Na jakim kanale leci tds?

od 15:50 na Polsat Sport News

No to chyba Peter, znów jest szczęśliwym człowiekiem;)

Mam wrażenie że gdyby w Sunwebie dali wolną rękę Hirschiemu na finiszach to nie przegrałby z Matthewsem. Szkoda że musi robić na ‘‘niezawodnego’’ Australiczyka. Kolejny ładny finisz zanotował Garcia. Wyrasta powoli na największą nadzieję Hiszpanów w klasykach.

Co do Sagana to inne określenia niż Król nie pasują. Siedemnaste etapowe zwycięstwo w Szwajcarii. Na zakończenie kariery może się zakręcić w okolicach 25 a może nawet 30 zwycięstw. Tylko gdyby był skuteczniejszy w monumentach to mógłby ubiegać się o tytuł kolarza 21 wieku.

Powoli wyrasta?! Ja myślałem, że już od kilku dobrych lat nią był. :stuck_out_tongue: W dużej mierze dlatego, że u Hiszpanów tych nadziei nie za wiele. :wink:

Szczerze wątpię czy byłby szybszy, ale do ucieczki mogli by młodego Szwajcara puścić. Matthews sam przyznał że jeszcze nie jest na 100% w formie (dopiero zjechał z Teneryfy), dziś dla niego te końcowe 100 m gdzie był podobno 11% to jednak trochę za krótko (jak i pewnie dla GVA) za to dla Sagana wręcz idealnie (dla Vivianiego pewnie o 50 m za dużo :wink:). Podsumowując to Bling raczej nie ma szans z Saganem, po tym co Peter dziś pokazał, jak i patrząc na profile następnych etapów (podobnie GVA). Za to ekipa Bory np.na 2 etapie nie wyglądała za dobrze gdzie Słowak prawie został sam (chyba Konrad tylko był), więc najlepiej np. dla Sunwebu czy CCC to ucieczki z Bevinem i Hirschi a nie zużywanie prawie wszystkich zawodników dla GVA i Matthewsa i dowożenie Sagana do wygranej…