Tour de Suisse 2019

Szkoda ale i tak świetny wynik.

1 Like

Fajniutkie top10. Oby wyścig okazał się ciekawszy niż Dauphine :stuck_out_tongue:

e:
lol, Kelderman 7. od końca.

Na 4 km miał 18 s straty, ale pewnie tylko tyle km zdołał wytrzymać w pozycji, biorąc pod uwagę te złamanie kręgu w szyjnego i to że jeszcze niedawno ze względu na to, nie wiedzieli w ekipie czy jest w ogóle szansa na start w Szwajcarii.
Zresztą cele określone na ten wyścig w Sunwebie, to etapy, bez walki w GC. Także start Wico pewnie będzie podobny trochę do występu Toma w Delfinacie.
e:
Jednak miał małą kraksę, ale na szczęście nic mu się nie stało, oprócz straty czasu.

L.L.Sanchez trochę w swoim stylu, tudzież w stylu Cummingsa. Piękny atak, a CCC, Sunweb i reszta zapomnieli chyba, że nie powinni do niego liczyć czasu jak do całodniowego uciekiniera.

Niesamowite, że kolarz, który dość regularnie popisuje się takim sprytem olał Marczyńskiego, Poljańskiego i Masa na Vuelcie 2017 na etapie do Port de Sagunt zakładając, że zaraz ich wciągnie peleton.

Sagan is back? Co mówicie?

Cummings raczej w znacznej mierze sam załatwiał sobie wygrane (przeciętna ekipa), a dziś była kapitalna akcja całej ekipy Astany. Najpierw zrobili naprawdę mocne tempo jak na TdS i potem atak Fraile, co doprowadziło że peleton na ostatniej premii górskiej się podzielił i w drugiej grupie zostali Sagan, Matthews, i chyba Trentin z GVA i za nim zdążyli dogonić pierwszą grupę po zjeździe, to Lulu w najlepszym momencie zaatakował i zanim ruszył Sunweb z CCC to miał już z 25 s przewagi. Naprawdę wzorowy plan rozbicia peletonu i załatwienia specjalistów od klasyków.

Czytałem jego książkę i tam było napisane, że on nie może dobrze jeździć kiedy jest nieszczęśliwy. Ostatnio na pewno był, bo nikt nie jest szczęśliwy procesując się z rodziną o pieniądze, zwłaszcza kiedy najlepsza z żon stoi twardo po drugiej stronie. Jeśli sobie z tym poradził, to raczej is back, zobaczymy niedługo. :sunglasses:

Na jakim kanale leci tds?

od 15:50 na Polsat Sport News

No to chyba Peter, znów jest szczęśliwym człowiekiem;)

Mam wrażenie że gdyby w Sunwebie dali wolną rękę Hirschiemu na finiszach to nie przegrałby z Matthewsem. Szkoda że musi robić na ‘‘niezawodnego’’ Australiczyka. Kolejny ładny finisz zanotował Garcia. Wyrasta powoli na największą nadzieję Hiszpanów w klasykach.

Co do Sagana to inne określenia niż Król nie pasują. Siedemnaste etapowe zwycięstwo w Szwajcarii. Na zakończenie kariery może się zakręcić w okolicach 25 a może nawet 30 zwycięstw. Tylko gdyby był skuteczniejszy w monumentach to mógłby ubiegać się o tytuł kolarza 21 wieku.

Powoli wyrasta?! Ja myślałem, że już od kilku dobrych lat nią był. :stuck_out_tongue: W dużej mierze dlatego, że u Hiszpanów tych nadziei nie za wiele. :wink:

Szczerze wątpię czy byłby szybszy, ale do ucieczki mogli by młodego Szwajcara puścić. Matthews sam przyznał że jeszcze nie jest na 100% w formie (dopiero zjechał z Teneryfy), dziś dla niego te końcowe 100 m gdzie był podobno 11% to jednak trochę za krótko (jak i pewnie dla GVA) za to dla Sagana wręcz idealnie (dla Vivianiego pewnie o 50 m za dużo :wink:). Podsumowując to Bling raczej nie ma szans z Saganem, po tym co Peter dziś pokazał, jak i patrząc na profile następnych etapów (podobnie GVA). Za to ekipa Bory np.na 2 etapie nie wyglądała za dobrze gdzie Słowak prawie został sam (chyba Konrad tylko był), więc najlepiej np. dla Sunwebu czy CCC to ucieczki z Bevinem i Hirschi a nie zużywanie prawie wszystkich zawodników dla GVA i Matthewsa i dowożenie Sagana do wygranej…

Jeśli Thomas nie wygra wyścigu, a Bernal nie będzie na podium to będzie porażka dla INEOS i sygnał ostrzegawczy przed TdF.

Jest takie cos jak INTERCYZA , gdy sie NIE chce walczyc po rozwodzie o SWOJE pieniadze.
Alimenty i tak bedzie placil , ale to akurat inna bajka …

Ale dopiero teraz coś wygrał więc można liczyć na jakiś większy przeskok. Ma zresztą dopiero 23 lata więc ma jeszcze czas do rozwoju. Nie wszyscy są Pogacarami.

Przy takim składzie nie oczekiwałbym że Peter będzie miał 5 towarzyszy z peletonie zredukowanym do 40 nazwisk. Ważne żeby kontrolowali ucieczki przez 3/4 etapu aby za dużo minut nie zyskały a resztę zrobią inne ekipy gdy będzie blisko meta.

Może to sam Matthews powinien pójść do ucieczki skoro jest na straconej pozycji jeszcze przed rozpoczęciem sprintu.

No to Sagan wtedy nie potrzebuje drużyny, bo Deceuninck będzie pracował cały czas. :yum:

Pewnie była. Tam bardziej chodziło o lody kręcone przez teścia ze szwagrem, dosyć paskudne w smaku. :slightly_smiling_face:

Dobry pomysł, np. z Asgreenem i GVA. Wydaję się że 5 etap idealny do ucieczki. Bora jeśli jutro jeszcze przytrzyma koszulkę, to w środę przy dużej ucieczce może się nie obronić (Ineos raczej tylko pomoże jak ktoś dla nich groźny ucieknie)

Thomas poważna kraksa, wygląda na obojczyk

Chyba nic poważnego, będzie żył;) Ale sytuacja w INEOS w tym roku tak zła, że nie do wiary.

Teraz już nie wygląda tak źle, rękami rusza normalnie ale dzwon konkretny. Ciekawe, że nikt z nim nie został.

Czy jest jeszcze ktoś w Ineos kto w tym roku się poważnie nie rozbił? Aż dziwne jak w tym roku wszystko im się sypie. Może coś nie tak z tym modelem roweru?