Tour Down Under 2012

to chyba Greipel na dzisiaj przepadl

Staruszek Freire ich załatwił i kto wie czy np na primavera nie edzie podobnie :slight_smile:

Ten gość nigdy nie przestanie zaskakiwać. Jeden z tych kolarzy, którego wyniki robia na mnie największe wrażenie.

To kto na jutro(dzisiaj w nocy) ? Pojedynek Valverde z Gerransem ? Matthews się utrzyma i wygra ? A może górale dojdą do głosu (Rogers, Hesjedal, Lloyd, LuLu Sanchez) ? Obstawiam jednak, że wygra Valverde a grupka na szczycie Willungi będzie liczyć najwyżej kilkunastu zawodników. Tempo pewnie będzie bardzo wysokie by ujechać Hagena i Matthewsa. Gerrans powinien obronić koszulkę, ale musi utrzymać się na kole Valverde.

Można to gdzieś zobaczyć live?

Live stream z dwóch ostatnich etapów ma być tu:

wwos.ninemsn.com.au/livestreamin … 8403278#cf

Nie wiem, czy będzie georestricted czy open.

dzieki Grzdylu

a jesli chodzi o rywalizacje - jakis Hesjedal mi chodzi po glowie :wink:

Kryterium było otwarte.

Ja z kolei jestem ciekaw czy Łagutin pozytywnie zaskoczy

Jak ktoś nie śpi i chce obejrzeć to na Sky Sports 4 leci własnie wyścig :wink:
tutaj można obejrzeć:
mypremium.tv/

Jak na razie etap roku :wink: .

Właściwie było wszystko co trzeba, żeby zadowolić kolarskiego kibica: ucieczka, wspinaczka, Jens Voigt, ostra selekcja w peletonie, rywalizacja faworytów, wreszcie łzy wzruszenia i radości Pitiego, który po dwóch latach wraca do ścigania i to wraca w wielkim stylu. Choć Willunga to nie Muur de Huy czy Cauberg.

Mimo, że sprawa wygranej jest jeszcze pozornie otwarta, nie myślę, żeby w Adelajdzie Piti mógł cokolwiek nadrobić nad Gerransem, a musiałby przyjechać 73 miejsca wyżej niż Australijczyk, żeby zwyciężyć z nim mając ten sam czas.

Zresztą dla Hiszpana nie sama wygrana jest chyba najważniejsza…

Valverde i Valverde, znowu sie zaczelo, ulubieniec powraca :stuck_out_tongue:

  1. Javi Moreno - jeden z ciekawszych hiszpanskich kolarzy spoza PT zeszlego roku, juz potwierdza swoja przydatnosc.
  2. Rohan Dennis - pewnie bardzo sie przygotowywal do tej imprezy, ale mysle, ze mimo wszystko mozna jednoglosnie rzec “jest talent i angaz w PT to kwestia czasu”.
  3. N.Hass - obserwujemy dalej.
  4. L.L.Sanchez - czyzby kolejny przecietny sezon? za wczesnie na takie osady, niemiej w postbanestowskich barwach zwykl sie czuc znakomicie w tym wyscigu.
  5. Edvald Boasson Hagen - dzisiaj zgodnie z przewidywaniami, ale przed wyscigiem wykalkulowalem, ze wygra impreze bonifikatami, bedac najlepszym sprinterem obok Greipela :stuck_out_tongue:
  6. Rogers - Lombardia i ten wyscig to chyba dowod, ze problemy zazegnane
  7. Jack Bauer - absolutnie anonimowy dla mnie przed Mistrzostwami Swiata, a tutaj prosze; choc wcale juz taki mlody (85) nie jest (rok temu byl. 12 w Grodach)
  8. Gerrans - wiem, ze nalezal do glownych faworytow imprezy i juz nie raz potwierdzal swoja klase, ale przyznam otwarcie- w czasach Credit Agricole zupelnie nie dostrzegalem w nim takiego potencjalu.

Jest już gdzieś pełna lista startowa tegorocznego wyścigu?

pelnej jeszcze nie ma, tutaj jest na biezaco aktualizowana cyclingfever.com/editie.html … d=MjM2NjQ=