Tour du Limousin (Fra / 2.1)


#1

Francuz Pierrick Fedrigo z grupy Bouyges Telecom wygrał pierwszy etap 39 edycji wyścigu Tour du Limousin. Drugie miejsce zajął Leonardo Duque (Cofidis). Trzeci był Japończyk Shinichi Fukushima (Vang). Ciekawostka jest, że szesnastu pierwszych na etapie kolarzy zyskało aż 16min przewagi nad resztą stawki.

1 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 3.38.15
2 Leonardo Duque (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
3 Shinichi Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang 0.02
4 Gilles Canouet (Fra) Agritubel
5 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole
6 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux
7 Yann Pivois (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
8 Yukiya Arashiro (Jpn) Cycle Racing Team Vang
9 Cédric Hervé (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
10 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF
11 Ivan Velasco Murillo (Spa) Orbea
12 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prévoyance
13 Carl Naibo (Fra) AG2R Prévoyance 0.07
14 Maxime Méderel (Fra) Auber 93 0.11
15 Manuel Calvente Corbas (Spa) Agritubel 0.19
16 Arnaud Gérard (Fra) Française des Jeux 0.31
17 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93 16.04
18 Alexey Lyalko (Kaz) Cycling Team Capec
19 Jean-Luc Delpech (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
20 Tom Veelers (Ned) Rabobank (Continental)
21 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom
22 Benoît Daeninck (Fra) French National Team
23 Nicolas Rousseau (Fra) AG2R Prévoyance
24 Ricardo Van Der Velde (Ned) Rabobank (Continental)
25 John Nilsson (Swe) Auber 93
26 Gustavo Dominguez Lemo (Spa) Orbea
27 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
28 Julien El Fares (Fra) French National Team
29 Xabat Otxotorena Arrar (Spa) Orbea
30 Stéphane Augé (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
31 Julen Zubero (Spa) Orbea
32 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile
33 Guillaume Levarlet (Fra) French National Team
34 Benoît Ebrard (Fra) AG2R Prévoyance 16.10
35 Denis Robin (Fra) Agritubel
36 Takehiro Mizutani (Jpn) Cycle Racing Team Vang
37 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
38 Emilien Benoit Bergès (Fra) Auber 93
39 Jan Soetens (Bel) Jartazi-7Mobile
40 Antoine Dalibard (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
41 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF
42 Thierry De Groote (Bel) Jartazi-7Mobile
43 Blaise Sonnery (Fra) French National Team
44 Clément Lhotellerie (Fra) Crédit Agricole
45 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prévoyance
46 Peter Stetina (USA) Team TIAA-CREF
47 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF
48 Rob Ruijgh (Ned) Rabobank (Continental)
49 Jean Mespoulede (Fra) Auber 93
50 Stéphane Bonsergent (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h


#2

To się zdarza jeśli w ucieczce sa przedstawiciele prawie wszystkich grup


#3

Francuz Noan Lelarge (Jean Floc’h) wygrał drugi etap wyścigu Drugi na mecie był jego rodak Stéphane Goubert (AG2R), a trzeci Jean-Luc Delpech. Liderem wyścigu pozostał Pierrick Fedrigo (Bouyges Telecom). Do mety dojechała rozbita ucieczka 16 kolarzy (tak jak dzień wcześniej), którzy mają już spore straty. Peleton stracił prawie 7min.

  1. etap - 16.08.2006 : Tulle - Saint Léonard, 185,3km
    1 Noan Lelarge (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 4.32.53
    2 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prévoyance 0.19
    3 Jean-Luc Delpech (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 0.37
    4 Benoît Salmon (Fra) Agritubel 0.39
    5 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile 0.45
    6 Julen Zubero (Spa) Orbea
    7 David Moncoutie (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.48
    8 Patrice Halgand (Fra) Crédit Agricole
    9 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 0.52
    10 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 1.11
    11 Amaël Moinard (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 1.18
    12 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93 1.45
    13 Clément Lhotellerie (Fra) Crédit Agricole 4.59
    14 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole 5.30
    15 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux
    16 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux
    17 Thierry De Groote (Bel) Jartazi-7Mobile 6.41
    18 Benoît Daeninck (Fra) French National Team
    19 John Nilsson (Swe) Auber 93
    20 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF

Klasyfikacja generalna :
1 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 8.17.35
2 Leonardo Duque (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.02
3 Cédric Hervé (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 0.11
4 Shinichi Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang 0.12
5 Gilles Canouet (Fra) Agritubel
6 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole
7 Yann Pivois (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 0.15
8 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF 0.16
9 Yukiya Arashiro (Jpn) Cycle Racing Team Vang
10 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux
11 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prévoyance
12 Ivan Velasco Murillo (Spa) Orbea
13 Carl Naibo (Fra) AG2R Prévoyance 0.21
14 Maxime Méderel (Fra) Auber 93 0.25
15 Manuel Calvente Corbas (Spa) Agritubel 0.33
16 Arnaud Gérard (Fra) Française des Jeux 0.45
17 Noan Lelarge (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 9.33
18 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prévoyance 9.56
19 Jean-Luc Delpech (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 10.10
20 Julen Zubero (Spa) Orbea 10.21

[size=75][ Dodano: Czw 17 Sie, 2006 14:34 ][/size]

No tak, nikomu nie zależy na pogoni za uciekinierami.

[size=75][ Dodano: Pią 18 Sie, 2006 11:04 ][/size]
3. etap - 17.08.2006 : Bourganeuf - Vassivière en Limousin, 194,3km
1 Stéphane Augé (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 4.57.36
2 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank (Continental)
3 Ludovic Martin (Fra) French National Team
4 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
5 Jean-Marc Marino (Fra) Crédit Agricole
6 Sébastien Duret (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
7 John Nilsson (Swe) Auber 93 0.04
8 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.09
9 Julien Mazet (Fra) Auber 93
10 Francois Parisien (Can) Team TIAA-CREF 0.18
11 Thor Hushovd (Nor) Crédit Agricole 4.54
12 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prévoyance
13 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93
14 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux
15 Jan Soetens (Bel) Jartazi-7Mobile
16 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF
17 Stéphane Bonsergent (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
18 Sébastien Hinault (Fra) Crédit Agricole
19 Leonardo Duque (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
20 Martyn Maaskant (Ned) Rabobank (Continental)

Klasyfikacja generalna :
1 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 13.20.05
2 Leonardo Duque (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.02
3 Cédric Hervé (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 0.11
4 Shinichi Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang 0.12
5 Gilles Canouet (Fra) Agritubel
6 Yann Pivois (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 0.15
7 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF 0.16
8 Yukiya Arashiro (Jpn) Cycle Racing Team Vang
9 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux
10 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prévoyance
11 Ivan Velasco Murillo (Spa) Orbea
12 Carl Naibo (Fra) AG2R Prévoyance 0.21
13 Maxime Méderel (Fra) Auber 93 0.25
14 Manuel Calvente Corbas (Spa) Agritubel 0.33
15 Arnaud Gérard (Fra) Française des Jeux 0.45
16 Noan Lelarge (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 9.33
17 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prévoyance 9.56
18 Jean-Luc Delpech (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 10.10
19 Julen Zubero (Spa) Orbea 10.21
20 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile 10.22

[size=75][ Dodano: Pon 21 Sie, 2006 14:13 ][/size]
Etap 3 - 17 sierpnia: Bourganeuf - Vassivière en Limousin, 194.3 km

1 Stéphane Augé (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 4.57.36
2 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank (Continental)
3 Ludovic Martin (Fra) French National Team
4 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
5 Jean-Marc Marino (Fra) Crédit Agricole
6 Sébastien Duret (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
7 John Nilsson (Swe) Auber 93 0.04
8 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.09
9 Julien Mazet (Fra) Auber 93
10 Francois Parisien (Can) Team TIAA-CREF 0.18
11 Thor Hushovd (Nor) Crédit Agricole 4.54
12 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prévoyance
13 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93
14 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux
15 Jan Soetens (Bel) Jartazi-7Mobile
16 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF
17 Stéphane Bonsergent (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
18 Sébastien Hinault (Fra) Crédit Agricole
19 Leonardo Duque (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
20 Martyn Maaskant (Ned) Rabobank (Continental)
21 Arnaud Gérard (Fra) Française des Jeux
22 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom
23 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
24 Rob Ruijgh (Ned) Rabobank (Continental)
25 Ivan Velasco Murillo (Spa) Orbea
26 Ricardo Van Der Velde (Ned) Rabobank (Continental)
27 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prévoyance
28 Yukiya Arashiro (Jpn) Cycle Racing Team Vang
29 Gustavo Dominguez Lemo (Spa) Orbea
30 Shinichi Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang
31 Cédric Hervé (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
32 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
33 Benoît Ebrard (Fra) AG2R Prévoyance
34 Gilles Canouet (Fra) Agritubel
35 Guillaume Levarlet (Fra) French National Team
36 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux
37 Carl Naibo (Fra) AG2R Prévoyance
38 Yann Pivois (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
39 Stéphane Bergès (Fra) Agritubel
40 Jean-Luc Delpech (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
41 Sylvain Cheval (Fra) French National Team
42 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom
43 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Cycling Team Capec
44 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF
45 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
46 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile
47 Bart Aernouts (Bel) Rabobank (Continental)
48 Antoine Dalibard (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
49 Nicolas Hartmann (Fra) French National Team
50 Patrice Halgand (Fra) Crédit Agricole
51 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux
52 Maxime Méderel (Fra) Auber 93
53 Peter Stetina (USA) Team TIAA-CREF
54 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
55 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prévoyance
56 Clément Lhotellerie (Fra) Crédit Agricole
57 Dan Bowman (USA) Team TIAA-CREF
58 Nicolas Rousseau (Fra) AG2R Prévoyance
59 Huub Duyn (Ned) Rabobank (Continental)
60 Cédric Coutouly (Fra) Agritubel
61 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux
62 Florian Morizot (Fra) Auber 93
63 Julien El Fares (Fra) French National Team
64 Arnaud Lesvenan (Fra) French National Team
65 Noan Lelarge (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
66 Julen Zubero (Spa) Orbea
67 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF
68 Ilya Chernyshov (Kaz) Cycling Team Capec
69 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Cycling Team Capec
70 Stéphane Poulhies (Spa) AG2R Prévoyance
71 Benoît Salmon (Fra) Agritubel
72 Aaron Villegas Trapaga (Spa) Orbea
73 Juan Miguel Mercado Martin (Spa) Agritubel
74 Manuel Calvente Corbas (Spa) Agritubel
75 Benjamin Johnson (Aus) Agritubel
76 Benoît Daeninck (Fra) French National Team
77 Denis Robin (Fra) Agritubel
78 Bert Scheirlinckx (Bel) Jartazi-7Mobile
79 Blaise Sonnery (Fra) French National Team
80 Thierry De Groote (Bel) Jartazi-7Mobile 5.42
81 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom 5.58
82 Koji Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang 6.46
83 Ivan Ramiro Parra Pinto (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 7.25
84 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom
85 Takashi Miyazawa (Jpn) Cycle Racing Team Vang 7.35
86 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 8.36
87 Amaël Moinard (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 11.43
88 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
89 Xabat Otxotorena Arrar (Spa) Orbea
90 Dailos Diaz Armas (Spa) Orbea
DNF Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole
DNF David Moncoutie (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
DNF Giovanni Bernaudeau (Fra) Bouygues Telecom
DNF Jean Mespoulede (Fra) Auber 93
DNF Tom Veelers (Ned) Rabobank (Continental)
DNF William Frischkorn (USA) Team TIAA-CREF

Klasyfikacja generalna po 3 etapie

1 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 13.20.05
2 Leonardo Duque (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.02
3 Cédric Hervé (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 0.11
4 Shinichi Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang 0.12
5 Gilles Canouet (Fra) Agritubel
6 Yann Pivois (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 0.15
7 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF 0.16
8 Yukiya Arashiro (Jpn) Cycle Racing Team Vang
9 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux
10 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prévoyance
11 Ivan Velasco Murillo (Spa) Orbea
12 Carl Naibo (Fra) AG2R Prévoyance 0.21
13 Maxime Méderel (Fra) Auber 93 0.25
14 Manuel Calvente Corbas (Spa) Agritubel 0.33
15 Arnaud Gérard (Fra) Française des Jeux 0.45
16 Noan Lelarge (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 9.33
17 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prévoyance 9.56
18 Jean-Luc Delpech (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 10.10
19 Julen Zubero (Spa) Orbea 10.21
20 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile 10.22
21 Benoît Salmon (Fra) Agritubel
22 Patrice Halgand (Fra) Crédit Agricole 10.31
23 Stéphane Augé (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 11.08
24 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 11.09
25 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93 11.22
26 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 11.24
27 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank (Continental)
28 John Nilsson (Swe) Auber 93 11.28
29 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
30 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
31 Sébastien Duret (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 11.30
32 Jean-Marc Marino (Fra) Crédit Agricole
33 Julien Mazet (Fra) Auber 93 11.39
34 Ludovic Martin (Fra) French National Team 11.59
35 Francois Parisien (Can) Team TIAA-CREF 14.36
36 Clément Lhotellerie (Fra) Crédit Agricole 14.41
37 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux 15.07
38 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole 15.09
39 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux 15.13
40 Ricardo Van Der Velde (Ned) Rabobank (Continental) 16.18
41 Nicolas Rousseau (Fra) AG2R Prévoyance
42 Guillaume Levarlet (Fra) French National Team
43 Benoît Daeninck (Fra) French National Team
44 Gustavo Dominguez Lemo (Spa) Orbea
45 Julien El Fares (Fra) French National Team
46 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom
47 Benoît Ebrard (Fra) AG2R Prévoyance 16.24
48 Stéphane Bonsergent (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
49 Rob Ruijgh (Ned) Rabobank (Continental)
50 Antoine Dalibard (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
51 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF
52 Jan Soetens (Bel) Jartazi-7Mobile
53 Sébastien Hinault (Fra) Crédit Agricole
54 Denis Robin (Fra) Agritubel
55 Peter Stetina (USA) Team TIAA-CREF
56 Blaise Sonnery (Fra) French National Team
57 Thor Hushovd (Nor) Crédit Agricole
58 Huub Duyn (Ned) Rabobank (Continental)
59 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Cycling Team Capec
60 Arnaud Lesvenan (Fra) French National Team
61 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF
62 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
63 Sylvain Cheval (Fra) French National Team
64 Juan Miguel Mercado Martin (Spa) Agritubel
65 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
66 Ilya Chernyshov (Kaz) Cycling Team Capec
67 Bart Aernouts (Bel) Rabobank (Continental)
68 Florian Morizot (Fra) Auber 93
69 Aaron Villegas Trapaga (Spa) Orbea
70 Benjamin Johnson (Aus) Agritubel
71 Nicolas Hartmann (Fra) French National Team
72 Bert Scheirlinckx (Bel) Jartazi-7Mobile
73 Dan Bowman (USA) Team TIAA-CREF
74 Cédric Coutouly (Fra) Agritubel
75 Stéphane Poulhies (Spa) AG2R Prévoyance
76 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prévoyance 16.58
77 Thierry De Groote (Bel) Jartazi-7Mobile 17.12
78 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom 17.28
79 Stéphane Bergès (Fra) Agritubel 17.38
80 Amaël Moinard (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 17.50
81 Ivan Ramiro Parra Pinto (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 18.55
82 Martyn Maaskant (Ned) Rabobank (Continental) 19.37
83 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Cycling Team Capec
84 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 20.06
85 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom 21.43
86 Koji Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang 22.11
87 Takashi Miyazawa (Jpn) Cycle Racing Team Vang 23.00
88 Xabat Otxotorena Arrar (Spa) Orbea 23.07
89 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 23.13
90 Dailos Diaz Armas (Spa) Orbea

Etap 4 - 18 sierpnia: Guéret - Limoges, 181.5 km

1 Sébastien Hinault (Fra) Crédit Agricole 4.32.19
2 Cédric Coutouly (Fra) Agritubel
3 Antoine Dalibard (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
4 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
5 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole 0.33
6 Ludovic Martin (Fra) French National Team 0.34
7 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux
8 Yukiya Arashiro (Jpn) Cycle Racing Team Vang
9 Huub Duyn (Ned) Rabobank (Continental)
10 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom
11 Aaron Villegas Trapaga (Spa) Orbea 0.38
12 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux 0.41
13 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 0.46
14 Leonardo Duque (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
15 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prévoyance 0.49
16 Benjamin Johnson (Aus) Agritubel
17 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prévoyance
18 Thierry De Groote (Bel) Jartazi-7Mobile
19 Martyn Maaskant (Ned) Rabobank (Continental)
20 Thor Hushovd (Nor) Crédit Agricole
21 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile
22 Shinichi Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang
23 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
24 Patrice Halgand (Fra) Crédit Agricole
25 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prévoyance
26 Yann Pivois (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
27 Maxime Méderel (Fra) Auber 93
28 Guillaume Levarlet (Fra) French National Team
29 Gustavo Dominguez Lemo (Spa) Orbea
30 Cédric Hervé (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
31 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF
32 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux
33 Clément Lhotellerie (Fra) Crédit Agricole
34 Benoît Daeninck (Fra) French National Team
35 Ivan Velasco Murillo (Spa) Orbea
36 Gilles Canouet (Fra) Agritubel
37 Julen Zubero (Spa) Orbea
38 Julien Mazet (Fra) Auber 93
39 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Cycling Team Capec
40 John Nilsson (Swe) Auber 93
41 Jean-Luc Delpech (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
42 Carl Naibo (Fra) AG2R Prévoyance
43 Manuel Calvente Corbas (Spa) Agritubel
44 Peter Stetina (USA) Team TIAA-CREF
45 Stéphane Bergès (Fra) Agritubel
46 Arnaud Gérard (Fra) Française des Jeux
47 Nicolas Hartmann (Fra) French National Team
48 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux
49 Koji Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang
50 Jan Soetens (Bel) Jartazi-7Mobile
51 Benoît Salmon (Fra) Agritubel
52 Florian Morizot (Fra) Auber 93
53 Juan Miguel Mercado Martin (Spa) Agritubel
54 Xabat Otxotorena Arrar (Spa) Orbea
55 Noan Lelarge (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
56 Jean-Marc Marino (Fra) Crédit Agricole
57 Nicolas Rousseau (Fra) AG2R Prévoyance
58 Julien El Fares (Fra) French National Team
59 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
60 Stéphane Bonsergent (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h
61 Blaise Sonnery (Fra) French National Team 1.01
62 Sébastien Duret (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 1.10
63 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux 1.21
64 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank (Continental) 1.50
65 Stéphane Poulhies (Spa) AG2R Prévoyance 1.55
66 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom 2.24
67 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom 2.29
68 Stéphane Augé (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 2.34
69 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93 0.49
70 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 4.23
71 Sylvain Cheval (Fra) French National Team
72 Bart Aernouts (Bel) Rabobank (Continental) 5.06
73 Arnaud Lesvenan (Fra) French National Team 5.09
74 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF 5.19
75 Benoît Ebrard (Fra) AG2R Prévoyance
76 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF
77 Dan Bowman (USA) Team TIAA-CREF
78 Denis Robin (Fra) Agritubel 5.35
79 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Cycling Team Capec
80 Ricardo Van Der Velde (Ned) Rabobank (Continental)
81 Takashi Miyazawa (Jpn) Cycle Racing Team Vang
82 Dailos Diaz Armas (Spa) Orbea
83 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
DNF Arnaud Coyot (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
DNF Amaël Moinard (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
DNF Ivan Ramiro Parra Pinto (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
DNF Bert Scheirlinckx (Bel) Jartazi-7Mobile
DNF Rob Ruijgh (Ned) Rabobank (Continental)
DNF Ilya Chernyshov (Kaz) Cycling Team Capec
DNF Francois Parisien (Can) Team TIAA-CREF

Klasyfikacja końcowa

1 Leonardo Duque (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 17.53.09
2 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 0.01
3 Yukiya Arashiro (Jpn) Cycle Racing Team Vang 0.05
4 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux
5 Cédric Hervé (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 0.15
6 Shinichi Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang 0.16
7 Gilles Canouet (Fra) Agritubel
8 Yann Pivois (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 0.19
9 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF 0.20
10 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prévoyance
11 Ivan Velasco Murillo (Spa) Orbea
12 Carl Naibo (Fra) AG2R Prévoyance 0.25
13 Maxime Méderel (Fra) Auber 93 0.29
14 Manuel Calvente Corbas (Spa) Agritubel 0.37
15 Arnaud Gérard (Fra) Française des Jeux 0.49
16 Noan Lelarge (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 9.37
17 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prévoyance 10.00
18 Jean-Luc Delpech (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 10.14
19 Julen Zubero (Spa) Orbea 10.25
20 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile 10.26
21 Benoît Salmon (Fra) Agritubel
22 Patrice Halgand (Fra) Crédit Agricole 10.35
23 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 10.41
24 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 11.13
25 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93 11.26
26 John Nilsson (Swe) Auber 93 11.32
27 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
28 Jean-Marc Marino (Fra) Crédit Agricole 11.34
29 Julien Mazet (Fra) Auber 93 11.43
30 Ludovic Martin (Fra) French National Team 11.48
31 Sébastien Duret (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 11.55
32 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank (Continental) 12.29
33 Stéphane Augé (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 12.57
34 Clément Lhotellerie (Fra) Crédit Agricole 14.45
35 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole 14.57
36 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 15.02
37 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux 15.09
38 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux 15.11
39 Sébastien Hinault (Fra) Crédit Agricole 15.26
40 Cédric Coutouly (Fra) Agritubel 15.32
41 Antoine Dalibard (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 15.34
42 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom 16.07
43 Huub Duyn (Ned) Rabobank (Continental) 16.11
44 Aaron Villegas Trapaga (Spa) Orbea 16.17
45 Guillaume Levarlet (Fra) French National Team 16.22
46 Gustavo Dominguez Lemo (Spa) Orbea
47 Benoît Daeninck (Fra) French National Team
48 Nicolas Rousseau (Fra) AG2R Prévoyance
49 Julien El Fares (Fra) French National Team
50 Stéphane Bonsergent (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 16.27
51 Thor Hushovd (Nor) Crédit Agricole 16.28
52 Jan Soetens (Bel) Jartazi-7Mobile
53 Peter Stetina (USA) Team TIAA-CREF
54 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Cycling Team Capec
55 Benjamin Johnson (Aus) Agritubel
56 Juan Miguel Mercado Martin (Spa) Agritubel
57 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
58 Florian Morizot (Fra) Auber 93
59 Nicolas Hartmann (Fra) French National Team
60 Blaise Sonnery (Fra) French National Team 16.40
61 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux 17.00
62 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prévoyance 17.02
63 Thierry De Groote (Bel) Jartazi-7Mobile 17.16
64 Stéphane Poulhies (Spa) AG2R Prévoyance 17.34
65 Stéphane Bergès (Fra) Agritubel 17.42
66 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom 19.07
67 Martyn Maaskant (Ned) Rabobank (Continental) 19.41
68 Sylvain Cheval (Fra) French National Team 20.02
69 Bart Aernouts (Bel) Rabobank (Continental) 20.45
70 Arnaud Lesvenan (Fra) French National Team 20.48
71 Benoît Ebrard (Fra) AG2R Prévoyance 20.58
72 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF
73 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF
74 Dan Bowman (USA) Team TIAA-CREF
75 Ricardo Van Der Velde (Ned) Rabobank (Continental) 21.08
76 Denis Robin (Fra) Agritubel 21.14
77 Koji Fukushima (Jpn) Cycle Racing Team Vang 22.15
78 Xabat Otxotorena Arrar (Spa) Orbea 23.11
79 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom 23.27
80 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Cycling Team Capec 24.27
81 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 24.56
82 Takashi Miyazawa (Jpn) Cycle Racing Team Vang 27.50
83 Dailos Diaz Armas (Spa) Orbea 28.03

Klasyfikacja górska

1 Maxime Méderel (Fra) Auber 93 15 pts
2 Julien Mazet (Fra) Auber 93 14
3 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux 12
4 Leonardo Duque (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 8
5 Sébastien Hinault (Fra) Crédit Agricole 8
6 John Nilsson (Swe) Auber 93 8
7 Aaron Villegas Trapaga (Spa) Orbea 6
8 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 4
9 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93 4
10 Arnaud Lesvenan (Fra) French National Team 4
11 Cédric Hervé (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 4
12 Antoine Dalibard (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 3
13 Ludovic Martin (Fra) French National Team 3
14 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prévoyance 3
15 Noan Lelarge (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 2
16 Benoît Salmon (Fra) Agritubel 2
17 Cédric Coutouly (Fra) Agritubel 2
18 Stéphane Augé (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 1
19 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole 1
20 Ivan Velasco Murillo (Spa) Orbea 1
21 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 1

Klasyfikacja sprinterska

1 Leonardo Duque (Col) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 9 pts
2 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 9
3 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux 6
4 Stéphane Augé (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 6
5 Cédric Hervé (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 5
6 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 4
7 Gilles Canouet (Fra) Agritubel 4
8 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole 4
9 Sébastien Hinault (Fra) Crédit Agricole 3
10 Huub Duyn (Ned) Rabobank (Continental) 2
11 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 2
12 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 2
13 Cédric Coutouly (Fra) Agritubel 1
14 Antoine Dalibard (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 1
15 Stéphane Bonsergent (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 1
16 Ludovic Martin (Fra) French National Team 1
17 Julen Zubero (Spa) Orbea 1
18 Clément Lhotellerie (Fra) Crédit Agricole 1
19 Yann Pivois (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 1

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Yukiya Arashiro (Jpn) Cycle Racing Team Vang 17.53.14
2 Carl Naibo (Fra) AG2R Prévoyance 0.20
3 Arnaud Gérard (Fra) Française des Jeux 0.44
4 Julen Zubero (Spa) Orbea 10.20
5 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 10.36
6 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93 11.21
7 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 11.27
8 Jean-Marc Marino (Fra) Crédit Agricole 11.29
9 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank (Continental) 12.24
10 Clément Lhotellerie (Fra) Crédit Agricole 14.40
11 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux 15.06
12 Antoine Dalibard (Fra) Groupe Sportif Bretagne-Jean Floc’h 15.29
13 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom 16.02
14 Huub Duyn (Ned) Rabobank (Continental) 16.06
15 Guillaume Levarlet (Fra) French National Team 16.17
16 Nicolas Rousseau (Fra) AG2R Prévoyance
17 Julien El Fares (Fra) French National Team
18 Jan Soetens (Bel) Jartazi-7Mobile 16.23
19 Peter Stetina (USA) Team TIAA-CREF
20 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Cycling Team Capec
21 Benjamin Johnson (Aus) Agritubel
22 Florian Morizot (Fra) Auber 93
23 Nicolas Hartmann (Fra) French National Team
24 Blaise Sonnery (Fra) French National Team 16.35
25 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux 16.55
26 Stéphane Poulhies (Spa) AG2R Prévoyance 17.29
27 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom 19.02
28 Martyn Maaskant (Ned) Rabobank (Continental) 19.36
29 Sylvain Cheval (Fra) French National Team 19.57
30 Bart Aernouts (Bel) Rabobank (Continental) 20.40
31 Arnaud Lesvenan (Fra) French National Team 20.43
32 Benoît Ebrard (Fra) AG2R Prévoyance 20.53
33 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF
34 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF
35 Dan Bowman (USA) Team TIAA-CREF
36 Ricardo Van Der Velde (Ned) Rabobank (Continental) 21.03
37 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Cycling Team Capec 24.22

Klasyfikacja drużynowa

1 Bretagne Jean Floc’h 53.38.01
2 Francaise Des Jeux 0.27
3 Agritubel 12.00
4 AG2R Prevoyance 12.11
5 Cofidis Le Crédit par telephone 18.49
6 Credit Agricole 19.57
7 Auber 93 20.08
8 Vang 24.06
9 Orbea 28.49
10 TIAA - CREF 34.36
11 Bouygues Telecom 42.31
12 French National Team 45.23
13 Jartazi-7Mobile 45.39
14 Rabobank 46.30