Temat robię bo trochę cicho u nas w dziale wyścigi, a Tour Méditerranéen po problemach powraca. No i chcę gdzieś wrzucić profile i listę startową dla ludzi typujących Jesteśmy chyba pierwszym portalem na świecie, który je ma
W tym roku to już 39 edycja tego wyścigu. Kategoria 2.1.
Najwięcej zwycięstw: Gerrie Knetemann (3)
Ostatni zwycięzca to David Moncoutie.
Lista startowa:
Cofidis:
- David Moncoutie
- Yohann Bagot
- Florent Barle
- Michael Buffaz
- Edwig Cammaertz
- Leonardo Duque
- Arnaud Labbe
- Roman Zingle
AG2R La Mondiale:
- Rinaldo Nocentini
- Romain Bardet
- Manuel Belletti
- Jimmy Casper
- Sylvain Georges
- Sebastien Hinault
- Romain Lemarchand
- Matteo Montaguti
Team Europcar:
- Thomas Voeckler
- Sebastien Chavanel
- Jerome Cousin
- Cyrille Gautier
- Vincent Jerome
- Pierre Rolland
- Angelo Tulik
- Sebastien Turgot
Vacansoleil DCM Pro Team:
- Matteo Carrara
- Romain Feillu
- Martijn Kreizer
- Tomasz Marczyński
- Jacek Morajko
- Wouter Poels
- Rafael Valls Ferri
- Frederik Veuchelen
SaxoBank Sunguard:
- Volodimir Gustov
- Benjamin Noval
- Daniel Navarro
- David Tanner
- Luke Roberts
- Mads Christensen
- Nicki Sorensen
- Rafał Majka
FDJ - Big Mat:
- Arnaud Courteille
- Kenny Elissonne
- Frederic Guesdon
- Yauheni Hutarovich
- Remi Pauriol
- Thibault Pinot
- Jeremy Roy
- Jussi Veikkanen
Astana Pro Team:
- Maxim Iglinskiy
- Simone Ponzi
- Jacopo Guarnieri
- Borut Bozic
- Assan Bazayev
- Dymitriy Fofonov
- Francesco Gavazzi
- Francesco Masciarelli
Team Garmin - Barracuda:
- Christophe Le Mevel
- Kolco Fernandez de Larrea
- Murillo Fischer
- Michael Kreder
- Dan Martin
- Tom Peterson
- Sebastian Rosseler
- Peter Stetina
Acqua&Sapone:
- Massimo Codol
- Claudio Corioni
- Alessandro Donati
- Stefano Garzelli
- Francesco Ginanni
- Vladimir Miholjevic
- Francesco Reda
- Fabio Taborre
Greenedge Cycling Team:
- Beppu Fumiyuki
- Simon Clarke
- Alan Davis
- Jens Keukeleire
- Brett Lancaster
- Wesley Sulzberger
- Thomas Vaitkus
- Matthew Wilson
Bretagne Schuller:
- Geoffroy Lequatre
- Dimitri Champion
- Renaud Dion
- Romain Hardy
- Florian Vachon
- Gael Malacarne
- Florian Guillou
- Guillaume Bagot
Spidertech by C10
- Johan Patrick Mc Carty
- Bjorn Selander
- David Boily
- Keven Lacombe
- Guillaume Boivin
- Lucas Euser
- Caleb Fairly
- Will Boutley
Team Type Sanofi:
- Julien Antomarchi
- Remi Cusin
- Julien El Fares
- Filippo Fortin
- Aldo Ino Ilesic
- Kiel Reijnen
- Joseph Rosskopf
- Martijn Verschoor
Movistar:
- Jose Ivan Gutierrez
- Jonathan Castroviejo
- Ignatas Konovalovas
- David Lopez
- Angel Madrazo
- Nairo Quintana
- Enrique Sanz Unzue
- Francisco Jose Ventoso
Saur Sojasun:
- Maxime Mederel
- Paul Poux
- Etienne Tortelier
- Fabrice Jeandesboz
- Rony Martias
- Jean Lou Paiani
- Laurent Mangel
- Jeremie Galland
V.C La Pomme Marseille:
- Yohan Cauquil
- Mathieu Delaroziere
- Thomas Vaubourzeix
- Toms Skuijns
- Edvaldas Siskievicius
- Benjamin Giraud
- Pierre-Luc Perrichon
- Clement Koretzky
Accent Jobs Willems Verandas:
- Leif Hoste
- Andy Cappelle
- Kevyn Ista
- Steven Caethoven
- Win de Vocht
- Sjef Scheirlinckx
- Arnoud Vangroen
- Evert Verbist
Endura Racing:
- Alexandre Blain
- Ian Bibby
- Rene Mandri
- Rob Partridge
- Scott Thwaites
- Jonathan Tiernan-Lock
- Ian Wilkinson
- Russel Downing
W nazwiskach może pojawić się śladowa ilość błędów, spisałem je bezpośrednio z prezentacji wyścigu, nie ma tego w necie jeszcze. Profile etapów w załączniku, skrobnę jutro coś o podjazdach ciekawych jak znajdę chwilę czasu.