Tour of Britain


#1

Rozpoczął się wyścig dookoła Wielkiej Brytanii. Na 1.etapie wycofał się (niestety) Andreas Klöden :frowning: Nieco ponad 2 i pół minuty przed peletonem finszowała 3-osobowa ucieczka. Zwraca uwagę, że na etapie nie finiszowało kilku bardzo dobrych sprinterów :arrow_right: Baden Cooke, Olaf Pollack, Paride Grillo, Robert Hunter i… Tom Boonen :exclamation: Spore straty poniosła dwójka znanych zawodników :arrow_right: Juan Manuel Gárate (85. miejsce, 6.18 min straty) i Leon van Bon (87. miejsce, + 6.31 min)…

Wyniki 1. etapu (Glasgow - Zamek Douglas), 162 km :arrow_right:

1. Martin Pedersen (DEN) CSC 4.03.38 2. Luis Pasamontes (ESP) Unibet.com 3. Mathew Goss (AUS) South Australia.com-AIS 4. Francesco Chicchi (ITA) QuickStep-Innergetic 2.36 5. Filippo Pozzato (ITA) QuickStep-Innergetic 6. Russell Downing (GBR) DFL-Cycling News-Litespeed 7. Mark Cavendish (GBR) T-Mobile 8. James Vanlandschoot (BEL) Landbouwkrediet-Colnago 9. Alex Rasmussen (DEN) Denmark 10.Jeremy Hunt (GBR) Unibet.com 11.Roger Hammond (GBR) Great Britain 12.Enrico Degano (ITA) Barloworld 13.Luke Roberts (AUS) CSC 14.Giosue Bonomi (ITA) Barloworld 15.Nick Nuyens (BEL) QuickStep-Innergetic 16.Piet Rooijakkers (NED) Skil-Shimano 17.Erwin Thijs (BEL) Unibet.com 18.Evan Oliphant (GBR) Recycling.co.uk 19.Michael Morkov (DEN) Denmark 20.Nico Mattan (BEL) Davitamon Lotto 21.Frederik Veuchulen (BEL) Chocolade Jacques-Topsport 22.Maarten Tjallingii (NED) Skil-Shimano 23.Andy Cappelle (BEL) Landbouwkrediet-Colnago 24.Kenny Lisabeth (BEL) Chocolade Jacques-Topsport 25.Dean Downing (GBR) DFL-Cycling News-Litespeed 26.Hugo Sabido (POR) Barloworld 27.Frederik Willems (BEL) Chocolade Jacques-Topsport 28.Jakob Piil (DEN) CSC 29.Moises Aldape Chavez (MEX) Ceramica Panaria-Navigare 30.Karsten Kroon (NED) CSC
Ważne linki :arrow_right:
STRONA WYŚCIGU
LISTA STARTOWA

Dodam, że tytułu sprzed roku broni Belg Nick Nuyens z grupy Quick Step.


#2

Dużo znanych nazwisk na liscie startowej.

[size=75][ Dodano: Sro 30 Sie, 2006 22:48 ][/size]
Brytyjczyk Roger Hammond (Discovery Channel) wygrał 2. etap wyścigu Tour of Britain z Blackpool do Liverpoolu (163km).
Nowym liderem dzięki bonifikatom czasowym na premiach został Mathew Goss.

Etap 2

1 Roger Hammond (GBr) Great Britain                    3.54.15
2 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano                          
3 Russell Downing (GBr) DFL-Cycling News-Litespeed            
4 Mark Cavendish (GBr) T-Mobile                               
5 James Vanlandschoot (Bel) Landbouwkrediet-Colnago           
6 Francesco Chicchi (Ita) QuickStep-Innergetic                
7 Alex Rasmussen (Den) Denmark                                
8 Enrico Degano (Ita) Barloworld                              
9 Rene Weissinger (Ger) Skil-Shimano                          
10 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com                               
11 Maarten Tjallingii (Ned) Skil-Shimano                      
12 Iljo Keisse (Bel) Chocolade Jacques-Topsport               
13 Paride Grillo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare              
14 Dean Downing (GBr) DFL-Cycling News-Litespeed              
15 Kenny Lisabeth (Bel) Chocolade Jacques-Topsport            
16 Tom Boonen (Bel) QuickStep-Innergetic                      
17 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com                           
18 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago                
19 Nick Gates (Aus) Davitamon Lotto                           
20 Mathew Goss (Aus) South Australia.com-AIS                  
21 Kristan House (GBr) Recycling.co.uk                        
22 Evan Oliphant (GBr) Recycling.co.uk                        
23 Filippo Pozzato (Ita) QuickStep-Innergetic                 
24 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport          
25 Luke Roberts (Aus) CSC                                     
26 Hugo Sabido (Por) Barloworld                               
27 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                        
28 Bert Roesems (Bel) Davitamon Lotto                         
29 Nico Mattan (Bel) Davitamon Lotto                          
30 Nick Nuyens (Bel) QuickStep-Innergetic                     
31 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon Lotto                   
32 Paul Manning (GBr) Landbouwkrediet-Colnago                 
33 Koen Barbe (Bel) Chocolade Jacques-Topsport                
34 Moises Aldape Chavez (Mex) Ceramica Panaria-Navigare       
35 Andy Schleck (Lux) CSC                                     
36 Tom Barras (GBr) DFL-Cycling News-Litespeed                
37 Frederik Veuchulen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport        
38 Rob Partridge (GBr) Recycling.co.uk                        
39 Christian Vandevelde (USA) CSC                             
40 Igor Astarloa (Spa) Barloworld                             
41 Martin Pedersen (Den) CSC                                  
42 Andre Steensen (Den) Denmark                               
43 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com                               
44 Leon Van Bon (Ned) Davitamon Lotto                         
45 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile                            
46 Karsten Kroon (Ned) CSC                                    
47 Jakob Piil (Den) CSC                                       
48 Hidenori Nodera (Jpn) Skil-Shimano                         
49 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare            
50 James Meadley (Aus) South Australia.com-AIS                
51 Robert Hunter (RSA) Phonak iShares                         
52 Daniel Kreutzfeldt (Den) Denmark                           
53 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano                        
54 Ryan Cox (RSA) Barloworld                                  
55 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com                           
56 Wilfried Cretskens (Bel) QuickStep-Innergetic              
57 Robin Sharman (GBr) Recycling.co.uk                        
58 Johann Tschopp (Swi) Phonak iShares                        
59 Glenn D'Hollander (Bel) Chocolade Jacques-Topsport         
60 Andrew Tennant (GBr) Great Britain                         
61 Axel Merckx (Bel) Phonak iShares                           
62 Casper Jorgensen (Den) Denmark                             
63 Koos Moerenhout (Ned) Phonak iShares                       
64 Ben Greenwood (GBr) Recycling.co.uk                        
65 Alex Coutts (GBr) DFL-Cycling News-Litespeed               
66 Mads Christensen (Den) Barloworld                          
67 Michael Rogers (Aus) T-Mobile                              
68 Michael Morkov (Den) Denmark                               
69 Patrick McCarty (USA) Phonak iShares                       
70 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile                            
71 Joeri Clauwaert (Bel) Landbouwkrediet-Colnago              
72 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare            
73 Wim Vansevenant (Bel) Davitamon Lotto                      
74 Jean Claude Lebeau (Bel) Landbouwkrediet-Colnago           
75 Juan Manuel Garate (Spa) QuickStep-Innergetic              
76 Christopher Newton (GBr) Recycling.co.uk                   
77 Mathew Lloyd (Aus) South Australia.com-AIS                 
78 Jonathon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS              
79 Shaun Higgerson (Aus) South Australia.com-AIS              
80 Jonas Ljungblad (Swe) Unibet.com                           
81 Simon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS                 
82 Geraint Thomas (GBr) Great Britain                     0.24
83 Ian Stannard (GBr) Great Britain                       0.50
84 Ben Swift (GBr) Great Britain                              
85 Cameron Jennings (Aus) DFL-Cycling News-Litespeed          
86 Edward Clancy (GBr) Landbouwkrediet-Colnago            1.33
87 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare          1.39
88 Ross Sander (GBr) Great Britain                        1.41
89 Baden Cooke (Aus) Unibet.com                           1.44

Klasyfikacja generalna po 2 etapie

1 Mathew Goss (Aus) South Australia.com-AIS            7.57.35
2 Martin Pedersen (Den) CSC                               0.02
3 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com                        0.08
4 Roger Hammond (GBr) Great Britain                       2.44
5 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano                      2.48
6 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon Lotto                    
7 Russell Downing (GBr) DFL-Cycling News-Litespeed        2.50
8 Bert Roesems (Bel) Davitamon Lotto                          
9 Iljo Keisse (Bel) Chocolade Jacques-Topsport            2.52
10 Francesco Chicchi (Ita) QuickStep-Innergetic           2.54
11 Mark Cavendish (GBr) T-Mobile                              
12 James Vanlandschoot (Bel) Landbouwkrediet-Colnago          
13 Alex Rasmussen (Den) Denmark                               
14 Enrico Degano (Ita) Barloworld                             
15 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com                               
16 Filippo Pozzato (Ita) QuickStep-Innergetic                 
17 Maarten Tjallingii (Ned) Skil-Shimano                      
18 Luke Roberts (Aus) CSC                                     
19 Dean Downing (GBr) DFL-Cycling News-Litespeed              
20 Kenny Lisabeth (Bel) Chocolade Jacques-Topsport            
21 Evan Oliphant (GBr) Recycling.co.uk                        
22 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago                
23 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                        
24 Nick Nuyens (Bel) QuickStep-Innergetic                     
25 Nico Mattan (Bel) Davitamon Lotto                          
26 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport          
27 Kristan House (GBr) Recycling.co.uk                        
28 Hugo Sabido (Por) Barloworld                               
29 Paride Grillo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare              
30 Frederik Veuchulen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport        
31 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com                               
32 Moises Aldape Chavez (Mex) Ceramica Panaria-Navigare       
33 Koen Barbe (Bel) Chocolade Jacques-Topsport                
34 Tom Barras (GBr) DFL-Cycling News-Litespeed                
35 Christian Vandevelde (USA) CSC                             
36 Jakob Piil (Den) CSC                                       
37 Tom Boonen (Bel) QuickStep-Innergetic                      
38 Karsten Kroon (Ned) CSC                                    
39 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile                            
40 Nick Gates (Aus) Davitamon Lotto                           
41 Igor Astarloa (Spa) Barloworld                             
42 Rob Partridge (GBr) Recycling.co.uk                        
43 Michael Morkov (Den) Denmark                               
44 Andy Schleck (Lux) CSC                                     
45 Andre Steensen (Den) Denmark                               
46 James Meadley (Aus) South Australia.com-AIS                
47 Robin Sharman (GBr) Recycling.co.uk                        
48 Joeri Clauwaert (Bel) Landbouwkrediet-Colnago              
49 Paul Manning (GBr) Landbouwkrediet-Colnago                 
50 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare            
51 Ben Greenwood (GBr) Recycling.co.uk                        
52 Ryan Cox (RSA) Barloworld                                  
53 Michael Rogers (Aus) T-Mobile                              
54 Jonas Ljungblad (Swe) Unibet.com                           
55 Axel Merckx (Bel) Phonak iShares                           
56 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com                           
57 Wilfried Cretskens (Bel) QuickStep-Innergetic              
58 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare            
59 Koos Moerenhout (Ned) Phonak iShares                       
60 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano                        
61 Cameron Jennings (Aus) DFL-Cycling News-Litespeed          
62 Johann Tschopp (Swi) Phonak iShares                        
63 Simon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS                 
64 Robert Hunter (RSA) Phonak iShares                         
65 Jean Claude Lebeau (Bel) Landbouwkrediet-Colnago           
66 Alex Coutts (GBr) DFL-Cycling News-Litespeed               
67 Patrick McCarty (USA) Phonak iShares                       
68 Mathew Lloyd (Aus) South Australia.com-AIS                 
69 Mads Christensen (Den) Barloworld                          
70 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile                            
71 Shaun Higgerson (Aus) South Australia.com-AIS              
72 Casper Jorgensen (Den) Denmark                         3.18
73 Geraint Thomas (GBr) Great Britain                         
74 Andrew Tennant (GBr) Great Britain                     3.40
75 Ian Stannard (GBr) Great Britain                       3.44
76 Edward Clancy (GBr) Landbouwkrediet-Colnago            4.27
77 Ben Swift (GBr) Great Britain                          4.30
78 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare          4.33
79 Baden Cooke (Aus) Unibet.com                           4.38
80 Jonathon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS          4.59
81 Ross Sander (GBr) Great Britain                        5.59
82 Juan Manuel Garate (Spa) QuickStep-Innergetic          6.36
83 Leon Van Bon (Ned) Davitamon Lotto                     6.49
84 Christopher Newton (GBr) Recycling.co.uk               8.08
85 Wim Vansevenant (Bel) Davitamon Lotto                  8.20
86 Rene Weissinger (Ger) Skil-Shimano                     9.29
87 Hidenori Nodera (Jpn) Skil-Shimano                         
88 Glenn D'Hollander (Bel) Chocolade Jacques-Topsport    10.03
89 Daniel Kreutzfeldt (Den) Denmark                      11.20

W czwartek 3. etap wyścigu z Bradford do Sheffield (180 km).


#3

Etap dzisiejszy wygrał Włoch Filippo Pozzato z Quick Step, a nowym przodownikiem wyścigu został Duńczyk Martin Pedersen z CSC. Etapu nie ukończyli tacy zawodnicy jak :arrow_right: Juan Manuel Garate, Moises Aldape Chavez, Paride Grillo, Koos Moerenhout, Baden Cooke i co najważniejsze, Matthew Goss, dotychczasowy lider.

Wyniki 3. etapu (Bradford - Sheffield, 180 km) :arrow_right:

1 Filippo Pozzato (Ita) QuickStep-Innergetic 4.28.18 (40.25 km/h) 2 Michael Rogers (Aus) T-Mobile 0.32 3 Nick Nuyens (Bel) QuickStep-Innergetic 4 Martin Pedersen (Den) CSC 5 Johann Tschopp (Swi) Phonak iShares 6 Andy Schleck (Lux) CSC 0.39 7 Iljo Keisse (Bel) Chocolade Jacques-Topsport 1.02 8 Russell Downing (GBr) DFL-Cycling News-Litespeed 9 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 1.06 10 Kristan House (GBr) Recycling.co.uk 1.08 11 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano 1.10 12 Karsten Kroon (Ned) CSC 13 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com 1.12 14 Hugo Sabido (Por) Barloworld 15 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 16 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile 17 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com 1.14 18 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com 19 Maarten Tjallingii (Ned) Skil-Shimano 1.12 20 Roger Hammond (GBr) Great Britain 2.02 21 Luke Roberts (Aus) CSC 22 James Vanlandschoot (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 23 Ian Stannard (GBr) Great Britain 24 Michael Morkov (Den) Denmark 2.16 25 Robert Hunter (RSA) Phonak iShares 5.30 26 Ryan Cox (RSA) Barloworld 27 Jakob Piil (Den) CSC 12.46 28 Simon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS 15.45 29 Kenny Lisabeth (Bel) Chocolade Jacques-Topsport 19.20 30 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano

Klasyfikacja generalna :arrow_right:

1 Martin Pedersen (Den) CSC 12.26.24 2 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com 0.51 3 Filippo Pozzato (Ita) QuickStep-Innergetic 2.11 4 Michael Rogers (Aus) T-Mobile 2.46 5 Nick Nuyens (Bel) QuickStep-Innergetic 2.47 6 Johann Tschopp (Swi) Phonak iShares 2.55 7 Andy Schleck (Lux) CSC 3.02 8 Russell Downing (GBr) DFL-Cycling News-Litespeed 3.21 9 Iljo Keisse (Bel) Chocolade Jacques-Topsport 3.23 10 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 3.29 11 Kristan House (GBr) Recycling.co.uk 3.31 12 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano 3.33 13 Karsten Kroon (Ned) CSC 14 Hugo Sabido (Por) Barloworld 3.34 15 Maarten Tjallingii (Ned) Skil-Shimano 3.35 16 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 17 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com 18 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile 19 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com 3.38 20 Roger Hammond (GBr) Great Britain 4.15 21 Luke Roberts (Aus) CSC 4.21 22 James Vanlandschoot (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 4.25 23 Michael Morkov (Den) Denmark 4.39 24 Ian Stannard (GBr) Great Britain 5.15 25 Ryan Cox (RSA) Barloworld 7.53 26 Robert Hunter (RSA) Phonak iShares 27 Jakob Piil (Den) CSC 15.10 28 Simon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS 18.08 29 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano 21.40 30 Mark Cavendish (GBr) T-Mobile 21.43
W klasyfikacji punktowej prowadzi Russel Downing, zaś w górskiej Andy Schleck :smiley:


#4

Słyszeliście o dzisiejszym skandalu :question: Podobno Anglicy źle skierowali peleton i ten musiał nadrobić kilka kilometrów :smiley:
Co wiecej zawodnicy zbuntowali się na organizatorów i postanowili jechać wolno, bez żadnych ucieczek :smiley:
Jedynie dobrze na tym wyszła drużyna CSC, która nie musiała sie martwić o swojego lidera :wink:
Wiecej na pro-cycling.org/index.php?katego … aa284bcc4a


#5

Niestety dzis Angole dali ciała. Kolarze trochę sie wkurzyli bo pogoda nie była zaciekawa na dodatkowe wycieczki.

CSC zdecydowanie na tym skorzystali bo dzisiejszy etap byl ostatnim na ktorym mogli wziac Martinowi koszulke lidera.


#6

A Ty Quibo oglądałeś ten etap, czy wiesz to z relacji :question:


#7

Niestety nie widzialem etapu, ogladalem realcje w necie a potem czytalem komentarze w angielskiej prasie (internetowej). Ogólnie to wielu ma niezłą bekę z organizatorów za taki błąd.


#8

W innych wyścigach zdarzały się sytuacje jeszcze bardziej kompromitujące organizatorów. Chociażby w 2000 r. podczas Wyścigu dookoła Austrii grupa uciekinierów jechała w kierunku grupy ją goniącej. Obie grupy zjeżdżały z gór i niewiele brakowało by doszło do zderzenia. Na szczęście sędziowie połapali się w sytuacji i skierowali jedną z tych grup na drogę odchodzącą w bok.
Pamiętam również śmieszny przypadek, który wydarzył się w Polsce. Podczas wyścigu Solidarności peleton przyjechał na metę z odwrotnej strony.


#9

Pamietam też sytuacje, chyba z TdP, lecz nie wiem z którego roku, gdy ucieczka wyprzedzała dokladnie o jedna pętlę peleton. Uciekinierzy wjechali od prawej strony i wylądowali pod koniec peletonu, który właśnie na tę petlę wjeżdżał :smiley: Jednak tam organizatorzy wykazali sie przytomnością umysłu i podzielili drogę, tak by uciekinierzy mogli spokojnie odjechać od peletonu.


#10

Podobna sytuacja, może ta sama: TdP 2002 r., Stargard Szczeciński - Zielona Góra. Widziałam tą sytuację live :slight_smile: . Ucieczka zaczynała drugą z czterech rund. Sędziowie zatrzymali na chwilę peleton, zapisując im czas przyjazdu na rundy.


#11

Evka, chyba myslimy o tej samej sytuacji :slight_smile: Wydaje mi sie, ze to mogło być w 2002 roku.