Tour of Croatia 2018

Powalczyć powinien Radoslav Rogina, który przeważnie dobrze się tu spisywał. Mocno liczę, że pokaże się też Tadej Pogacar, który robi stałe postępy i najlepsza piątka powinna być w jego zasięgu.

Ciekaw jestem co pokaże Taylor Eisenhart, który na wyścigach w Ameryce Płn. często był w okolicach najlepszej dziesiątki. W Europie jeszcze absolutnie nic nie pokazał, ale kiedyś wypadałoby zacząć, nawet jeśli ma dopiero 23 lata.

Faworytem wydaje się być Brambilla, ale może w Treku liderem będzie Eg, który w tym roku już ładnie pokazał się w Emiratach. Właśnie Trek i Bahrain wydają się mieć najsilniejsze ekipy, ale nie wiem czy dla tych drugich te chorwackie górki nie okażą się mimo wszystko zbyt trudne.

Gazprom też ma ciekawy skład i mógłby powalczyć taki Nych, który po raz pierwszy rzucił mi się w oczy właśnie tutaj rok temu.

Ale jak wygra Tratnik to też się nie zdziwię. :grin: Facet jest w świetnej formie, a w sumie nie wiadomo jakie są jego faktyczne możliwości w jeździe pod górę. A jak nie generalka to ten ostatni etap może mu się spodobać.