Transfery drużyn Pro Tour!

transfery

Ciekawe, jak zrezygnowanie przez SKY z pompowania pieniędzy w kolarstwo wpłynie na rynek transferowy pod koniec przyszłego roku.
CCC na 2020 ma kontrakty z GvA, Pauwelsem i De Marchim, jesli chodzi o tych (na oko) “kosztowniejszych” zawodników. Także wygląda na to, że pojawi sie troche wolnych środków.
Czy jest szansa przejąć kilu Skyowców?

Ktoś tu wcześniej w tym temacie pisał, że ze źródeł zbliżonych do zespołu dowiedział się, że CCC planowało uczynić Thomasa drugim najlepiej zarabiającym zawodnikiem w WT.

Jeśli to prawda, to na pewno będzie ich stać na przejęcie co najmniej jednej gwiazdy. Ja od samego początku koncepcji “CCC w WT” myślałem, że zatrudnienie kogoś z dwójki Kwiato/Majka byłoby świetnym sposobem na legitymizację tego projektu. O ile łatwiej byłoby “sprzedać” niedzielnym kibicom w Polsce historię, że zespół CCC wspiera na Giro/TdF/TdP polskiego lidera. Bo z tych Polaków w kadrze na 2019 to niestety większość będzie tylko statystami. A historie o Kwiato jako liderze na TdF ze wsparciem polskiej drużyny (nawet, jeśli de facto nie jechałby na generalkę) wywołałyby w mass mediach o wiele więcej szumu niż np. sukcesy GvA we flandryjskich klasykach.

Z tym, że podejrzewam, że jednak Miłek wszedł do WT by przede wszystkim promować markę CCC na rynkach zagranicznych. W Polsce rozpoznawalność marki CCC jest bardzo wysoka i nie sądzę by CCC jako sponsor ekipy kolarskiej na poziomie WT spowodowało wzrost rozpoznawalności tej marki. Może w bardzo niewielkim stopniu co najwyżej wpłynąć na poprawę oceny marki. Ale w bardzo znikomym. Natomiast jeśli chodzi o klasyki flandryjskie to powiem tak - sukcesy GvA mogą wpłynąć na bardzo znaczącą poprawę rozpoznawalności marki CCC na tamtym rynku.

Może i masz rację. :thinking:

(jeśli jeszcze nie było) Pippo Pozzato skończył karierę.

Dobrze rozumiem, że Stefan Denifl zrezygnował z kontraktu w CCC?

Szkoda Denifla. Najpierw ciężki rok w Aqua-Blue, a teraz to.
Pozostaje życzyć powodzenia i mieć nadzieję, że jakoś mu się wszystko ułoży.

Chciałbym, żeby na jego miejsce wzięli Cieślika, dla którego byłaby to chyba ostatnia szansa w karierze, żeby się pokazać na najwyższym poziomie, na którą można powiedzieć, że zasłużył tegorocznymi występami, ale obawiam się, że w CCC mają inne plany.

Ta zaskakująca sytuacja tylko pokazuje, że CCC idąc w minimalizm z liczbą zawodników ogromnie ryzykuje. W trakcie sezonu dojdą kontuzje, urazy, choroby (oby jak najmniej - ale jednak trzeba z tym się liczyć) i nagle okazać się może, że zamiast układać skład na wyścig wg predyspozycji będzie układanie wg dostępności. No ale ma być podniesiona minimalna liczba kolarzy w ekipie WT więc przed kolejnym sezonem CCC będzie musiało sięgać po kolejnych kolarzy

Ja myślę, że to przemyślana strategia ze strony CCC. Skoro w okolicznościach późnego wejścia na rynek transferowy i być może ograniczonego zaufania do nowej struktury wśród potencjalnych zawodników nie udało się pozyskać kolarzy o takim potencjale, na jaki liczono, to chyba nie ma sensu wydawać pieniędzy na dokooptowanie kilku kolejnych “zapchajdziur”. Na układanie całego składu na wszystkie wyścigi wg predyspozycji nie ma co liczyć, i tak niektórzy kolarze z przyszłorocznego CCC znaleźli się w WT trochę na wyrost i trudno powiedzieć, żeby to robiło jakąś wielką różnicę w jakim typie wyścigów będą brali udział, bo i tak raczej nie będą się niczym wyróżniać.
Po prostu ten rok trzeba jakoś “przezimować” i wzmocnić kadrę na 2020 lepszymi zawodnikami, niż ci, którzy byli dostępni na 2019.

Koch, Sisr, Schlegel nie byliby takimi znowu zapchajdziurami…

Zoidl w CCC!!!

To zależy jak definiować “zapchajdziury”. Nie chcę tutaj wychodzić na kogoś z brakiem szacunku do pracy jaką wykonują ci zawodnicy, ale jakoś niespecjalnie widzę któregokolwiek z nich jako kolarza regularnie robiącego różnicę w wyścigach na poziomie WT, nawet w roli pomocnika. Jak porównasz ich z zawodnikami z innych zespołów w WT, to myślisz, że tego typu zawodnicy wywalczyliby np. miejsce w składzie na jakiś GT w większości ekip, zakładając, że wszyscy tam byliby zdrowi? Ja mam wątpliwości.

Tylko ze CCC nie celuje w GT - Koch w każdej ekipie WT myślę ze na jeden GT do składu by się dostał no może poza Sky

Nie ma włoskiej grupy w WT w 2019r.

W 2018 też nie było .

Tylko mi się Denifl z Zoidlem od czasu do czasu mylił? :wink:

Wg Wadeckiego skład CCC powiększy się o jeszcze jednego kolarza.

Wadecki nie takie cuda opowiadał w dawnym CCC!:joy:

Być może wywiad był przeprowadzony przed zatrudnieniem Zoidla i mowa tu o nim. Chociaż z drugiej strony pewnie wtedy wspomniałby o możliwości rozwiązania kontraktu z Deniflem.