Transfery drużyn Pro Tour!

Ciekawe czy powodem odejścia De Plusa z Jumbo, jest to że nie ma go w składzie na Tour (za niego George Bennett) czy już wcześniej był dogadany i dla tego jedzie Giro a nie Tour jak wcześniej zakładano (Bennett jak pamiętam miał jechać Giro i walczyć w generalce) ?

Ciekawe jest to, że podobno Jumbo ma przejść na rowery Cervélo (podobnie jak Sunweb). Osobiście szkoda że już nie na Bianchi…
1 Like

Lubię Bennetta i doceniam za stały progres oraz profesjonalizm, ale uważam, że de Plus jest lepszym kolarzem do drużyny, jako pomocnik.
Oomen? Zobaczymy czy doszedł do siebie. Coś mi mówi, że tak.

Coś biednie z pociągiem dla Groenewegena na Giro- dziwię się, że zdecydował się na taki długi kontrakt. Wydaje mi się, że jest tam dla niego w Jumbo za ciasno

Musi być duża presja w Jumbo na wygranie w tym roku TdF skoro wzięli Bennetta. Może rzeczywiście to dla nich niepowtarzalna szansa (w tym sensie że taki skład)? Bennett świetnie się pokazał w zeszłorocznym TdF pomagając Kruijswijkowi (szczególnie etap na Col du Tourmalet), ale jest jednak zawodnikiem który był już liderem na GT w ekipie Jumbo, więc też nie jestem taki pewien czy na 100% woli być pomocnikiem tej trójki liderów na TdF zamiast być samodzielnym liderem na generalkę w Giro (przy tak słabej obsadzie to mógłby wykręcić życiowy wynik w Giro i ogólnie w GT).
Oomen w Jumbo, to dobra wiadomość przede wszystkim dla Dumoulina. Ostatnio podobno razem trenowali w Ardenach.
De Plus w Ineos, to może być taki nowy Poels.

Czyli Krzysiek jednak odchodzi !

1 Like

Kelderman w Bora

Ciekawe jak to wpłynie na pozycję Majki w zespole? Trzeci lider po Buchmannie, Keldermanie czy może inna ekipa w przyszłym sezonie?

Kelderman wyżej od Majki!!! No nie wiem… Moim zdaniem, czas Rafała w Borze powoli mija. Teraz trzeba znów iść pod opiekę Riise :wink:

Riise to był bardzo dobry obrońca, ale czy rzeczywiście Majka takiej opieki potrzebuje :stuck_out_tongue:

1 Like

Kelderman wyżej od Majki na podstawie czego? Bo chyba nie wyników w grand tourach…

1 Like

A co mają wyniki Majki z przeszłości do tego jak w Borze za rok go ocenią i jaki cele mu przydzielą (jeśli zostanie)? Podobnie z Keldermanem. Ja nie wiem nie jestem jasnowidzem, dlatego się pytam jak kto widzi przyszłość Rafała w Bora. Na pewno nikt z trenerów i właścicieli ekipy nie będzie się patrzył tylko na zasługi (zresztą Majka osiągnął najlepsze wyniki u Tinkoffa). Gdyby pozycja kolarza np. jako lidera ekipy zależała tylko od zasług i wyników z przeszłości, to Froome nie musiał by odchodzić z Ineos. Pewnie ten sezon zdecyduję (np. pojedynek Majki z Keldermanem na Giro), a jeśli plotki że do ekipy Bora miałby trafić Lopez się potwierdzą to obaj zawodnicy tym bardziej powinni się z jak najlepszej strony pokazać.

1 Like

Jak Lopez trafi do Bory, to Rafał powinien szybko szukać nowego pracodawcy…

1 Like

Na forum cyclingnews piszą, że GvA idzie do AG2R, które prawdopodobnie straci Bardeta i Latoura.

Niby Latour do Toatal a Bardet do Sunwebu. O ile pierwszy transfer mogę zrozumieć to ewentualne przejście Bardeta budzi moje zdziwienie. Cała kariera w AG2R, niekwestionowany lider a tu w dodatku holenderska - niemiecka ekipa gdzie liderami na GT byli zazwyczaj zawodnicy którzy na czas jeżdżą dobrze lub bardzo dobrze. Co prawda w Sunwebie mają już doświadczenia z francuskimi zawodnikami, choćby za czasów Skil - Shimano, czy ostatnimi laty przygoda z Barguilem (który jednak dość wcześnie zaczynał, mając 21 lat w 2012 więc to trochę inna sytuacja). Zobaczymy czy do tego transferu dojdzie, jeśli tak, to dla mnie taki eksperyment dla Francuza.

Carl Fredrik Hagen podobno do Israela. Jutro mają oficjalnie ogłosić. Pomoc Froome’owi na Tourze i Vuelta na siebie?

Edoardo Affini z Mitchelton-Scott do Jumbo-Visma

Politt do Bory

1 Like

No i ciekawe co ten transfer znaczy. Z jednej strony Sagan - wiadomo, indywidualista, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, z drugiej zespół na brukowane klasyki relatywnie słaby. Politt z ambicjami na najwyższe cele w tego typu wyścigach. Jak się dogadają, obaj mogą na tym zyskać. Z drugiej strony, może to być też oznaka, że Politt obejmie przywództwo w tego typu wyścigach, a Sagan zechce np. ponownie przejechać Giro. Tu z kolei Ackermann nie będzie zbyt szczęśliwy. Ciasno się zaczyna robić w tej ekipie. Jest jeszcze inna opcja. Sagan na brukach bez konkretnego celu, jako przygotowanie pod Ardeny, których nigdy nie zawojował, a być może mógłby?

I chyba nie ma też wątpliwości, że Israel będzie w pełni skupiał się na wyścigach trzytygodniowych.

Bettiol zostaje w EF na 2021 (mogliby chociaż poprawny wiek napisać w ogłoszeniu :stuck_out_tongue: ) .

Transfer Politta do Bory na pewno interesujący. Zawodnik, który ma swoje ambicje do walki w klasykach i jednodniówkach, który był 2. w Roubaix i 5. w Flandrii przechodzi do zespołu z Saganem i Schachmanem. Na pewno mogą się jakoś podzielić wyścigami, a słabsza dyspozycja Sagana może go nominować do liderowania.