Transfery drużyn Pro Tour!

A co mają wyniki Majki z przeszłości do tego jak w Borze za rok go ocenią i jaki cele mu przydzielą (jeśli zostanie)? Podobnie z Keldermanem. Ja nie wiem nie jestem jasnowidzem, dlatego się pytam jak kto widzi przyszłość Rafała w Bora. Na pewno nikt z trenerów i właścicieli ekipy nie będzie się patrzył tylko na zasługi (zresztą Majka osiągnął najlepsze wyniki u Tinkoffa). Gdyby pozycja kolarza np. jako lidera ekipy zależała tylko od zasług i wyników z przeszłości, to Froome nie musiał by odchodzić z Ineos. Pewnie ten sezon zdecyduję (np. pojedynek Majki z Keldermanem na Giro), a jeśli plotki że do ekipy Bora miałby trafić Lopez się potwierdzą to obaj zawodnicy tym bardziej powinni się z jak najlepszej strony pokazać.

1 Like

Jak Lopez trafi do Bory, to Rafał powinien szybko szukać nowego pracodawcy…

1 Like

Na forum cyclingnews piszą, że GvA idzie do AG2R, które prawdopodobnie straci Bardeta i Latoura.

Niby Latour do Toatal a Bardet do Sunwebu. O ile pierwszy transfer mogę zrozumieć to ewentualne przejście Bardeta budzi moje zdziwienie. Cała kariera w AG2R, niekwestionowany lider a tu w dodatku holenderska - niemiecka ekipa gdzie liderami na GT byli zazwyczaj zawodnicy którzy na czas jeżdżą dobrze lub bardzo dobrze. Co prawda w Sunwebie mają już doświadczenia z francuskimi zawodnikami, choćby za czasów Skil - Shimano, czy ostatnimi laty przygoda z Barguilem (który jednak dość wcześnie zaczynał, mając 21 lat w 2012 więc to trochę inna sytuacja). Zobaczymy czy do tego transferu dojdzie, jeśli tak, to dla mnie taki eksperyment dla Francuza.

Carl Fredrik Hagen podobno do Israela. Jutro mają oficjalnie ogłosić. Pomoc Froome’owi na Tourze i Vuelta na siebie?

Edoardo Affini z Mitchelton-Scott do Jumbo-Visma

Politt do Bory

1 Like

No i ciekawe co ten transfer znaczy. Z jednej strony Sagan - wiadomo, indywidualista, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, z drugiej zespół na brukowane klasyki relatywnie słaby. Politt z ambicjami na najwyższe cele w tego typu wyścigach. Jak się dogadają, obaj mogą na tym zyskać. Z drugiej strony, może to być też oznaka, że Politt obejmie przywództwo w tego typu wyścigach, a Sagan zechce np. ponownie przejechać Giro. Tu z kolei Ackermann nie będzie zbyt szczęśliwy. Ciasno się zaczyna robić w tej ekipie. Jest jeszcze inna opcja. Sagan na brukach bez konkretnego celu, jako przygotowanie pod Ardeny, których nigdy nie zawojował, a być może mógłby?

I chyba nie ma też wątpliwości, że Israel będzie w pełni skupiał się na wyścigach trzytygodniowych.

Bettiol zostaje w EF na 2021 (mogliby chociaż poprawny wiek napisać w ogłoszeniu :stuck_out_tongue: ) .

Transfer Politta do Bory na pewno interesujący. Zawodnik, który ma swoje ambicje do walki w klasykach i jednodniówkach, który był 2. w Roubaix i 5. w Flandrii przechodzi do zespołu z Saganem i Schachmanem. Na pewno mogą się jakoś podzielić wyścigami, a słabsza dyspozycja Sagana może go nominować do liderowania.

Przez wczorajszą sytuacje mogło umknąć komuś, że Darel Impey przechodzi do Israel Start-up Nation.

Gijs Van Hoecke na 2 lata do AG2R Citroen

1 Like

Van Avermaet odchodzi definitywnie z drużyny aktualnie sponsorowanej przez CCC

Prawdopodobnie do AG2R razem z Jungelsem. Dodać Naesena i mogą zrobić niezły show na klasykach.

Od dawna łączony jest z AG2R ale coś mi przeczucie podpowiada, że może się skończyć na ISN…

Rozbiory CCC:

No i wspomniany wcześniej Gijs Van Hoecke również do AG2R

W momencie jak to pisałem było jeszcze info, że Michael Schar również do A2GR przechodzi ale właśnie usunęli.

A z poza CCC to ciekawy transfer:

A na deser wisienka od jak zawsze genialnego Ge Dendta :wink:

2 Likes

Ciekawe, że GvA z racji wieku załapał się na tak długi kontrakt.
Być może to też był dla niego argument, żeby się tam przenieść.

Zawsze twierdziłem, że Bardet to nie facet na zwycięstwo w GT (ani teoretycznie nawet na podium GT, w 2016 i 2017 dał radę trochę przez słabość rywali), w Ag2r fajnie budowali drużynę wokół niego, ale też ewidentnie wywierali przez to presję i myślę, że w takim Sunwebie może się fajnie odnaleźć w trochę innej roli.

Gilbert jeszcze starszy i też się załapał rok temu. :slight_smile:

1 Like

Woods do Israela pomimo tego, że miał ważny kontrakt z EF do 2021.

Zaczynam się martwić o EF, które, podobnie jak w czasach problemów sponsorskich z 2017, nie potwierdziło jeszcze żadnego nowego zawodnika (ani nie ma żadnych plotek łączących kolarzy z tym zespołem).

Niech zrobią fuzję CCC & EF :stuck_out_tongue: Jak osobno nie dają rady utrzymać ekipy to może razem :smiley:

Trentin jest przymierzany od UAE ale to jeszcze nie potwierdzone.