Transfery drużyn Pro Tour!

transfery

Generalnie z tej ekipy można by się zainteresować kimś z czwórki Dunbar, Blythe, Hansen lub Pedersen (Pedersen ten sezon poniżej oczekiwań, ale myślę, że nie na darmo jednak był tym Mistrzem Europy U-23 rok temu).

Dania ma mieć drużynę PCT w sezonie 2019 więc można się spodziewać ze jak gdzieś mają trafić Hansen czy Pedersen to właśnie tam

Z tego co mi wiadomo w CCC zostały już może 2 - 3 miejsca w zespole, więc skład prawie gotowy. De Gendt poza CCC łączony jest z Wanty. Philipsen to też oprócz CCC zainteresowanie ze strony chociażby Quick Step.

Mam nadzieję, że te 2-3 miejsca zostaną wykorzystanie należycie. CCC na poziomie PCT z pewnością niekoniecznie musiałoby być zachęcające dla Hansena czy Pedersena w sytuacji gdyby Duńczycy mieli swoją ekipę PCT. Ale CCC na poziomie WT? Czemu nie. Ale wszystko to spekulacje. W kontekście kolarzy Aqua może być pewien bonus w rozmowach z nimi (potencjalnych rozmowach). Kolarze tej ekipy niekoniecznie rozglądali się za nowymi drużynami (Dunbar i Pedersen mieli kontrakty do 2019 roku). Więc pewnie nie będą teraz wybrzydzać na oferty.

Dunbar pojechał dobry Tour d l’Avenir więc może mieć kilka dobrych ofert.

Z Bahrain Merida też są dobrzy zawodnicy do wzięcia: Navardauskas miał kłopoty ale przecież to jest bardzo dobry kolarz - medalista MS (z rynku CCC). Siutsou, Pibernik? Może Bonifazio to też super zawodnik choć w sumie nie wiem czy CCC będzie się pchało w sprinterów mając już takowych (

O Bonifazio już kiedyś wspominałem, chociaż bardziej marzyłby mi się Ackermann. Zastanawia mnie, że do tej pory nie ma oficjalnej informacji o przedłużeniu kontraktów z Ackermannem, Buchmannem i Konradem. Czy też Postelbergerem. Wszyscy ciekawi zawodnicy, na dodatek z rynków CCC.
A od wspomnianego wcześniej Pozzato widzę tłum ciekawszych zawodników. W tym profilu kolarz oprócz Ackermanna, czy Bonifazio bez kontraktu ciągle chyba są Nizzolo, Van Asbroeck (tu juz za samo Van w nazwisku powinni go wziąć :smiley: ), Battaglin, McLay (sezon słaby ale i tak większe nadzieje by dawał od Pozzato).

Myślę, że Pozzato brany jest pod uwagę jako ważny element składu na Roubaix czy Ronde, a nie jako sprinter, więc nie ma co porównywać go do Ackermanna, który aktualnie jest o niebo lepszym sprinterem. W ogóle jeżeli chodzi o sprinty, to jeżeli potwierdzi się transfer Mareczki to należałoby zapewnić mu jakiś przyzwoity pociąg, bo nie raz pokazywał już, że szybkość ma tyle, że gubi się w końcówkach.
Natomiast Battaglin byłby super transferem, a w lotto jumbo robi się już ciasno, więc jest duża szansa na zmiane drużyny przez Włocha

Pozzato już miał ogłosić koniec kariery. Ale w tym roku wyniki tak słabe i kalendarz taki beznadziejny, że on chciałby mieć szansę, w innej drużynie, startować jeszcze raz w swoich ulubionych klasykach północnych. Czysto jako pomocnik kapitana (np. Van Avermaeta).

Pelluchi wydaję się być przytłamszony przez trio Bory(Sagan, Bennett, Pascal), może po niego mogliby sięgnąć?

Hermanos Izagirre idą do Astany, mówiło się o tym i ja przespałem czy to news?

Pelluchi podobnie jak Mareczko wymięka na każdym wiadukcie, dwóch takich to za dużo na jeden zespół.

Pelucchi, Matteo Pelucchi (20 znaków)

Wiedziałem , ze któraś litera jest podwójna, ale nie pamiętałem czy to l czy c.

Zwykle nie poprawiam, ale skoro było dwa razy z rzędu postanowiłem to zrobić. Przypomniały mi się czasy, kiedy śledziłem angielskojęzyczne fora i grupy dyskusyjne. Nie było dnia bez “Cippolini” lub “Betinni”.

Dobrze, że nie mamy do czynienia z kolarzami z Madagaskaru :smiley:

Zawsze też z Bennatim mam problem ( n czy t podwójne) i kilka innych nazwisk by się znalazło, których poprawnej pisowni nie potrafię zapamiętać.

Przy malgaskich nazwiskach jedyną metodą zapisania bez błędu jest kopiuj wklej.

Są z Erytrei, Amanuel Ghebreigzabhier. Nie wiem czy jest sens nauki jego nazwiska, po prostu Amanuel.

zawsze też można uprościć tego Marokańczyka z Emiratow: Ananas.

Malgasze najlepsi np. RANDRIANANTENAINA Emile

Dobrą dekadę temu pojawiła się w lekkiej atletyce taka niezła sprinterka-płotkarka z Madagaskaru. Ramalalanirina się nazywała (bez kopiuj wklej, choć i tak pomyliłem - napisałem Ramalaranirina, a potem sprawdziłem :wink: ). Nawet niezła, więc czasami i do finału komentatorzy musieli się z nią męczyć. A potem się okazało, że ma całkiem niezłe koleżanki i w sztafecie okazało się, że jej nazwisko jest jednym z prostszych. Była bodajże też jakaś jej kumpela dwojga nazwisk :slight_smile: .

Kojarzę, ona zawsze mi się myliła z Jayashinge ze Sri Lanki, bo jakoś w podobnym czasie się pojawiły i obie z egzotycznych lekkoatletyczne państw.

Tom Bohli też nie zostanie na przyszły sezon w BMC - CCC
http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_111452.htm
Kolejny dobry zawodnik na czas po Kungu, Denisie i TVG. Dobrze że chociaż Bevin się ostał no i Geschke doszedł, ale trzon ekipy na czas już jest po za, niestety. Będzie raczej trudno zbudować tak mocną ekipę jaka była na TTT.