Transfery drużyn Pro Tour!

transfery

Czemu “Doping” zamknięty?

Kontynuując wątek… Siwcow to może nie kolarz pierwszego szeregu, tym bardziej w roku 2018, ale jego wpadka to mimo wszystko spory cios dla kolarstwa. Było nie było, przez 10 lat jeździł w absolutnie topowych grupach.

Myślicie, że z tym Henao to był kontrolowany przeciek, czy Baranowski tak sobie tylko powiedział o tym podczas relacji?

McNulty zostaje w Rally, więc kolejny kolarz łączony z CCC będzie jeździł gdzie indziej.

Luis Ricardo Villalobos dołączy do EF od połowy przyszłego roku. Kiedy ostatnio jakiś meksykański kolarz jeździł w najwyższej lidze?

Robert Power i Nicolas Roche w Sunwebie (potwierdzone)

W WT nigdy żaden nie jeździł. Wcześniej to pewnie dopiero Alcala.

Ja myślę, że po prostu zobaczył Kolumbijczyka na ekranie i tak sobie luźno połączył go z CCC. Bo potem sprawiał wrażenie przerażonego, gdy Jaroński zaczął go naciskać. :slight_smile: Chyba że jest tak dobrym aktorem.

Mi to właśnie trochę brzmiało jakby się przestraszył tego, że wypaplał coś, czego miał nie podawać do informacji publicznej.

Ale może jest tak właśnie, jak Ty piszesz.

Raz już w Eurosporcie było mówione że dość znany kolarz z Sky jest bliski porozumienia z CCC i kto to niby mógł być( chodziło raczej o kolarza w kontekście jazdy na generalkę )?
Thomas, Froome, Bernal wiadomo że nie ( w tedy już było wiadomo że Thomas zostaje w Sky )
De La Cruz ma kontrakt na 2019
Geonghegan Hart jakios mi nie pasuje zeby Wadecki się tak zachwycał( bo Wadecki też.mowil że liczy że się dogadają i że będzie to duży transfer).
Poels ma kontrakt
Rosa ma kontakt
Więc zostaje Sergio Henao.

Oczywiście przyjmując dwa warianty że kolarz na generalkę i znany dla Wadeckiego.
A Baranowski nie zaprzeczył , próbował jak najszybciej uciąc temat. A taki Henao patrząc co jest na rynku wolnego to by był dobrym transferem. Myślę że i dla niego to szansa na jazdę na własne konto.

Rosa to w ogóle ostatnio nawet jako pomocnik nie jest brany a co dopiero na jazde o generalke

Inna sprawa że Henao tak samo

Czyli jednak to ja dałem się nabrać. :wink: Sergio i Sebastian Henao blisko CCC. Jeśli wróci do swojej najlepszej formy to będzie wielkie wzmocnienie. A jeśli nie to tylko duże. Tak czy inaczej chyba zdecydowanie najlepszy transfer do tej pory.

Karierę obu Henao śledzę dość dokładnie i myślę, że byłby to naprawdę dobry transfer. Sergio Henao pasuje do roli lidera na tygodniówki i Ardeny, ale też trzeba szczerze przyznać, że ten sezon ma mocno średni. Swego czasu byl bardzo regularny w swoich występach, teraz wręcz przeciwnie. Może nowe miejsce pracy spowoduje, że wróci do dawnej dyspozycji. Ciekawe też jak spisze się w GT. Jego najlepszy występ to również jego debiut w GT, czyli Giro 2012. Potem niemal zawsze jechał jako pomocnik i dobrych wyników brakowało. Nie wiem czy jeszcze stać go na top10 GT, ale wydaje się, że lepszą opcją byłaby jazda po etapy na Giro czy Vuelcie.

Ciekawszy przypadek to jego młodszy kuzyn, który też najlepszy występ w GT miał w debiucie w 2014 na Giro, gdzie był ósmy na pamiętnym etapie, gdzie Quintana uciekł w trakcie neutralizacji, której nie było :wink: i potem był ósmy na czasówce pod Grappę. W kolejnych sezonach jeździł coraz więcej jako pomocnik i jakoś brakowało wyników. W tym roku to już w ogóle kompletna klapa i właściwie jedynym wyścigiem, gdzie jechał na siebie był wyścig Dookoła Niemiec, gdzie wyglądał dobrze pod górę, ale trasa trochę nie dla niego. W Burgos był ósmy, ale też pracował na kolegów. Myślę, że jakby mu dać wolną rękę to kilka mniejszych wyścigów ze sporą ilością gór mógłby w okolicach top10-top15 pojechać. Ewentualnie dobry pomocnik dla Antunesa (albo Antunes dla niego :P)

Wszystko racja, choć mnie się wydaje, że Sergio w tym sezonie jest jednak dość regularny :wink:

Wadecki jest w programie Probosza i Błachuta “Wjechało” w Weszło.FM. Na plotki o Henao w CCC odpowiada, że są rozmowy, ale jest sceptyczny, bo woķół Henao musiałaby być zbudowana drużyna, by coś osiągnąć. Uważa, że należy skupiać się na klasykach wobec van Avermaeta. Należy odczekać rok, by zakontraktować kogoś lepszego.
Nazwa drużyny CCC Team, ma widnieć polska flaga, chociaż to skomplikowane pod względem prawnym.
Będzie też ekipa kontynentalna, raczej na pewno z Małeckim i Palutą.
2 dyrektorów sportowych i 4 masażystów, łącznie około 10 osób ma iść do WT.
Newsem jest, że będzie World Tourowa ekipa kobiet z Mariane Vos jako liderką.

Drużyna zbudowana pod Henao, ależ bajki… Co ten Pietrek…

Sorry ale jeśli na jednym biegunie jest prawda,cała prawda i tylko prawda, a na drugim historie typu Grupa Kolarska Grom :wink: to niestety na razie te wszystkie historie z CCC, a tym bardziej teraz tą grupą kobiecą z Marianne widzę gdzieś po środku a nawet bliżej im do bieguna z gromami :wink:
Czas leci, inne grupy działają, kontraktują dobrych zawodników, a tu na razie to wszystko zostaje tylko w sferze plotek, domysłów i niepotwierdzonych informacji.

Żeby nie było- trzymam kciuki za CCC choćby stało się nagle nawet amatorskim klubikiem. Przez lata to praktycznie polski jedynak na rynku grup zawodowych i szanuję Pana Miłka i jego cały Team za wszystko co robią dla Polskiego Kolarstwa.
Gdyby w Polsce powstała kobieca grupa kolarska i to dodatkowo z Vos to ja obiecuję dożywotnio kupować laczki w CCC, jakkolwiek szkaradne i tandetne by nie były :wink:

Martwi mnie tylko sposób w jaki to wszystko jest podawane do informacji i fakt, że jak na razie to wygląda na: GvA i dalej pustka.

Jednak bardzo chcę móc to wszystko odszczekać w przyszłości

Henao? Top 15 GT moze by mieli.

No bez jaj. Henao to w nie jest obecnie zawodnik nawet na dyche GT, a co dopiero zeby wokół niego drużynę budowac.

No dokładnie, pierwszy lepszy podjazd w stylu Etny i 2 minuty straty

Aż z ciekawosci sprawdziłęm i tylko 55 sekund jednak :smiley:
ale np. Hermans tylko 40 stracił

W generalce był 13, ale do 10 Formoli stracił… 15 minut :slight_smile:

No ale przecież był pomocnikiem. Przed nim byli jeszcze Poels i oczywiście Froome. Moc w nogach na pewno ma na dziesiątkę w Wielkim Tourze. Tylko to jeszcze nic nie znaczy. Ostatnio prawie zawsze jedzie jako pomocnik dla kogoś i nie wiadomo czy poradziłby sobie jako lider.

Ja tam myślę, że skoro Henao skończył tegoroczne Giro na 13-tym miejscu jako pomocnik głównego faworyta i późniejszego zwycięzcy, to jak najbardziej nie można wykluczyć tego, że z wolną ręką, przy odpowiedniej motywacji i dobrej formie dałby radę się załapać do dychy. Niezależnie od tego, jaką stratę do 10-tego zawodnika miał, każdy kolejny wyścig układa się inaczej.

W sumie jak tak patrzę, to o ile w tym roku niespecjalnie dał argumenty do budowania zespołu na poziomie WT wokół siebie (chociaż z takim poziomem i tak byłby największą nadzieją CCC na dobre wyniki w górzystych wyścigach), to już w zeszłym roku wyniki ładne miał z wygraną w P-N i 4-tym miejscem w Strzale Walońskiej. No ale ten komentarz o budowaniu drużyny wokół Kolumbijczyka mnie intryguje. Czyżby jednak Henao negocjował z jakimś mocniejszym od CCC zespołem, którzy wierzy w to, że stać go na liderowanie, czy może po prostu Sergio nie widzi sensu liderowania zespołowi, w którym i tak miałby bardzo słabych pomocników i preferuje zostać w mocniejszym zespole, w którym wolną rękę będzie miał od czasu do czasu, ale jeśli już uda mu się osiągnąć świetną dyspozycję, to nie będzie skazany na radzenie sobie sam?

Henao to bardziej człowiek na górzyste klasyki, może jakieś etapy czy tygodniówki. Wg mnie, szkoda energii na to by się zastanawiać czy jest w stanie ukończyć Giro/Vueltę w TOP10.