Transfery drużyn Pro Tour!

Pomysł jest jaki jest, tylko jaki jest jego sens, na wyścig i tak zapraszają 20-22 drużyny.

1 polubienie

Ja tam jestem przeciwny, bo taki brak stabilności i pewności zagwarantowania sobie licencji WT na kilka lat na pewno nie pomoże zespołom w zapewnieniu sobie stabilnego sponsoringu.
A sens jest chyba taki, że to część większej całości, w której byłyby awanse i spadki pomiędzy pierwszą a drugą dywizją, a organizatorzy mieliby większą swobodę w rozdawaniu dzikich kart (bo więcej wolnych miejsc)?

1 polubienie

Trochę w innym temacie niż CCC - czy słyszeliście coś na temat tego by rekonwalescent Petr Vakoc miał opuścić Quick-Step? Na Cyclingfever jako rumour pojawił się pytajnik przy jego ekipie na sezon 2019…

Nie on jeden. Cavagna też podobno miejsca u Lefevere’a dłużej nie zagrzeje.

Do CCC ich ,

Ponoć CCC nie zatrudni żadnego dużego nazwiska, bo wszyscy mają już kontrakt. Oczywiście nie wiadomo czy Vakoc to duże nazwisko ale myślę, że można zapomnieć np. o Carapazie

Kontrakt za porozumieniem stron zawsze można wykupić, zwłaszcza jeżeli takiemu zawodnikowi nie układa się w obecnej ekipie. Takim zawodnikiem jest np. Aru.
Biorąc pod uwagę zawodników, z jakimi CCC rozmawiało, należy wnioskować, że pieniądze nie byłyby przeszkodą.

Rozmowy rozmowami, ale należy zwrócić uwagę na to, że żadne duże nazwisko finalnie nie złożyło podpisu. Vakoc byłby ciekawym transferem, ale myślę, że QSF nie zostawi go na lodzie.

Cavagna na 99% zostanie u Lefevere’a

No to zależy od definicji “dużego nazwiska”. Jak dla mnie Carapaz niekoniecznie się łapie. To trochę zawodnik na dorobku jeszcze. Jego największe sukcesy jak do tej pory to 4-ty w generalce + etap na Giro, co niekoniecznie musi rozbudzać wyobraźnię “niedzielnego kibica”.

Z tych zawodników do grona “dużych nazwisk” bez żadnego zawahania zaliczyłbym jedynie Cavendisha, Rui Costę i Tony’ego Martina.

Ani Carapaz ani Vakoc to nie są duże nazwiska.

Ulissi jeszcze może się zaliczać do dużych nazwisk

Chociaż osobiście w Carapaza w CCC nie wierzę, niezależnie od tego, czy uznać go za duże nazwisko, czy nie. :wink:

Przypominam, że ostatnio jak słyszeliśmy o dużym nazwisku w CCC to okazał się nim Białobłocki :wink:

5 polubień

Dla obecnego CCC są to nazwiska wręcz ogromne, zwłaszcza Carapaz.

Dla obecnego, w przyszłym sezonie to ma być jednak inna drużyna. Chociaż nie. Vakoca nawet dla obecnego CCC nie nazwalbym wielkim nazwiskiem.

Kondrad i kilku innych z Bory przedluzyli kontrakty. Szczerze! ja już nie wiem kogo sensownego CCC może jeszcze ściągnąć!?

Caicedo w EF Education.

Mają z Carapazem wspólną przeszłość alkoholową, to teraz kolega z Movistaru czuł się zobligowany załatwić mu kontrakt w WT :wink:

Co ciekawe, pochodzą z tej samej prowincji.

No ja liczyłem, że pójdzie do Movistaru. Ta Astana też wyglądała dla niego dosyć obiecująco, ex-Garmin to jednak mniej rozwojowa ekipa, zwłaszcza dla górali.

Może być (nie)ciekawe jeśli poniższe okaże się prawdą. Nie jest pewien czy CCC w takim składzie da radę załapać się w rankingu do najlepszych 18 drużyn.

_The 2019 UCI World Ranking, and by extension, the points accumulated in races, will likely prove decisive in deciding which 18 teams secure a place in the new-look 2020 WorldTour.

1 polubienie