Transfery drużyn Pro Tour!

Krajewski, Wadecki i Missaglia przenoszą się do nowego CCC. Polska drużyna będzie nazywać się CCC Team, a dotychczasowy zespół będzie istniał na poziomie Continental.

1 polubienie

Czyli nic nowego wszystko wiadome już było od dawna

Niby racja, że to dużo większe nazwiska.
Ale w sumie już przebrzmiałe. Martin juz nie jest królem czasówek, Cavendish też już nie jest króelm sprintów, a i Costa ostatnie poważne zwyciestwa odnosił w sezonie 2015.
Nie mniej - na poziom CCC w tym momencie byłoby to spore wsparcie.

Ja bym z tej listy stawiał na Mohorica i Geoghana Harta (oni naprawde nie maja jeszcze klubów na przyszły sezon?)
A gdyby CCC nadal miało w planach walczyc o sukcesy w TTT to jeszcze Martin i Durbridge.
A i jeszcze nastepni Słoweńcy: Mezgec i Polanc.

Zgadza się, ale teraz już jest to oficjalnie potwierdzone.

No tak, duże nazwisko nie zawsze idzie w parze z obecną wartością sportową. :wink:

Mimo wszystko bym na miejscu CCC w takich zawodników nie celował. Za duże ryzyko, że wyniki sportowe nie uzasadnią zarobków, jakich tego typu kolarze na pewno sobie zażyczą, co byłoby sporym obciążeniem dla budżetu, który, sądząc po zakontraktowanych zawodnikach, jest chyba jednym z niższych w WT. Oczywiście posiadanie byłego mistrza świata to zawsze fakt, który można jakoś tam marketingowo dobrze sprzedać, szczególnie w przypadku nowego zespołu na tym poziomie, ale akurat Cavendish i Costa pochodzą z krajów, które rynkami zbytu dla CCC nie są, więc te korzyści byłyby ograniczone.

Tony Martin miał być ponoć dogadany z Jumbo, ale coś dużo czasu minęło od tej informacji, a oficjalnego potwierdzenia wciąż nie ma. :thinking:

1 polubienie

Sunweb juz oficjalnie z Cervélo:


Przy okazji zaprezentowano nowe S5 (dla mnie wygląd kosmiczny) w malowaniu dla Sunwebu i na fotkach jak i na filmiku wydaję się że czerwono biało granatowy (wydaje mi się że taki ciemny granat a nie czarny ale nie jestem pewny na 100%), co by mogło też świadczyć o nowych strojach ewntualnie na przyszły sezon.
Ciekawe też jak z Giant i nowym CCC, kiedy oficjalne info o współpracy?

Ze źródeł bliskich UEA mam info, że Costa nie dostanie nowego kontraktu. To wiadomość jeszcze sprzed MŚ co prawda, ale znowu nie było tam jakiegoś rewelacyjnego wyniku. Mimo ewidentnego zjazdu formy Ruia, byłby to jednak ciekawy kąsek dla CCC. Zwłaszcza że tam poza Gregiem nie ma ani kawałka kolarza, który mógłby być liderem w trudniejszym terenie.

1 polubienie

Wow masz znajomych w UAE?

P.s. Czemu zawyżyli wzrost Dumoulinowi i Kirchmann?

Jak to się ma do informacji według której nikt z dużych nazwisk nie trafi do CCC, bo wszyscy mają już kontrakty?

Jak dla mnie Costa to duże nazwisko- w końcu były mistrz świata. Jeśli nie przedłuży z UAE to może już dawno dogadał się z innym zespołem? W CCC byłby pewnie najlepszym zawodnikiem na tygodniówki, nawet w tegorocznej formie (m. in. 5-ty w Romandii). Ale skoro miałoby nie być już żadnych dużych nazwisk, to Costa mi tu nie pasuje do tej układanki.

Przypuszczam, że o Przemka Niemca chodzi.

1 polubienie

Co do CCC to spekulacja i pobożne życzenia, bo jak to można taki skład w WT mieć…

Można się pocieszać, że mimo wszystko chyba lepszy, niż taki Footon-Servetto. :wink:

Ale Vueltę jednak ogolili :smiley:

1 polubienie

Chyba musieli Ci się pomylić z jakąś inną ekipą. :wink:

EDIT: no dobra, to ta sama ekipa wygrała Vueltę, ale już pod zupełnie inną nazwą, z mocniejszym składem i jako ekipa pro-conti. Nieprzypadkowo użyłem nazwy Footon, bo tę nosili tylko przez rok.

Co do Costy to podają, że ma opcje przedłużenia kontraktu. Ma też oferty z EF, Astany, Cofidisu i Katiuszy. Ani słowa o CCC :wink:

Powiem inaczej, bo źle się wysłowiłem. Nie przedłużyli z nim umowy na dotychczasowych warunkach. Gdyby to mieli zrobić, to już by to się stało, bo do końca września coś takiego musi się wydarzyć. No to teraz szuka nowego kontraktu. Może to się stać w Emiratach. Ale na zdecydowanie gorszych warunkach finansowych.

I tak lepszych, niż jakie CCC mogłoby oferować, mi się wydaje.

Z tego co się orientuje to dla CCC pieniądze raczej nie są problemem.

Rozmawiali z Thomasem i nie tylko i pieniądze na stole leżały niemałe. Tylko że przejście do CCC jest raczej traktowane w drużynach WT jak zejście ligę niżej. Coś jak Barguil do Fortuneo. Niby CCC ma licencję WT i będzie w najważniejszych wyścigach, ale nie do końca wiadomo czego się po nich spodziewać. Myślę, że właśnie ten brak pewności, a nie pieniądze, jest przeszkodą w rekrutowaniu zawodników z czołówki.

Co oczywiście nie wyklucza, że jakiś mocny zawodnik, który szuka jeszcze kontraktu a wynikami nie może się pochwalić, w końcu zacumuje w CCC. Miejsce w składzie jeszcze się znajdzie.

Dlatego podejrzewam, że skoro CCC nie interesuje się Costą, to znaczy, że prowadzi rozmowy z kimś większym.

Biorąc pod uwagę ich budżet, pewnie tak, ale chyba to wygląda tak, że się Rui nie za bardzo sprawdził w tej ekipie, więc po co przepłacać?

Tych większych już zbyt wielu nie zostało. Z UEA wolałbym Ulissiego od Costy. Z tym, że Ulissi to trochę tak jakby kolejny kolarz typu GvA. Niby cały czas Carapaz pozostaje bez kontraktu. 4-ty kolarz tegorocznego Giro na dodatek kolarz rozwojowy byłby świetnym transferem. Pytanie czy Movistar faktycznie go odpuści? Valverde jednak jest u schyłku kariery. Landa i Quintana nie do końca przekonują. W kontekście samego roku 2019 to taki Carapaz w CCC mógłby liczyć spokojnie na liderowanie w dwóch grand tourach na co zdecydowanie nie ma szans w Movistarze. Na ile to realne?