Transfery drużyn Pro Tour!

Dawniej np też Mróz Borek Wielkopolski. O starych ekipach amatorskich nie wspominając :slight_smile:

Pamiętam jak oglądałem wiadomości sportowe, gdzie jako drugą informację podawali, że od kolejnego roku - prócz Mroza - będzie w peletonie (bodaj) 5 innych ekip zawodowych. Jedną z nich była Legia Bazyliszek Warszawa.

1 polubienie

Francuzi lubią lokalizować się. Roubaix - Lille Metropole, Delko Marseille itp. WB to Wallonie Bruxelles, że pozwolę sobie na wycieczkę na północ.

Ja pamiętam Weltour-Radio Katowice :wink: A obecnie np. w III dywizji Minsk Cycling Club, Synergy Baku albo WM52/FC Porto

Jak jest FC Porto, to jest też i Benfica Lizbona :), a przynajmniej była.

Panowie, naliczyłem równo 20 postów z rzędu (z moim 21 :stuck_out_tongue: ) które nie mają nawet najmniejszego związku z transferami zespołów kolarskich.

Nigdy nie byłem zwolennikiem nadmiernego tępienia “off-topicu” na forach dyskusyjnych, ale jako, że to mój ulubiony wątek na tym forum, to apeluję o korzystanie z umiarem ze swobody, jaką dają nam tu moderatorzy. :smiley:

Atlas Lukullus Ambra to dokładnie szło.

A propos Banaszka, to ostatni jego polski twór BDC, czyli Banszek Duda Company, często przez niechętnych mu rozwijany był jako Banaszek Duda Cuda :wink:

No i Gaviria do Team UAE. Tego się nie spodziewałem. I może i Mas wyjdzie z Quick-Step.

(dzisiejsza Gazzetta)

No to niech CCC powalczy o Ulissiego. Bo chyba transfer Gavirii może oznaczać, że na Włochu już tam nie stawiają. A swoją drogą to Gaviria nie miał ważnego kontraktu w QS? UAE wykupili go czy jak?

Kristoff i Gaviria, D.Martin i Aru. Za dużo grzybów w barszcz, poza tym taka drużyna sporo kosztuje.

Wydaje mi się, że któryś z nich się z ekipą pożegna.

Mówi artykuł, że drużyny - QS i UAE - i zawodnik już znaleźli porozumienie, musi się jeszcze zgodzić CPA. Po prostu, według artykułu, Quick-Step musi zmniejszyć budżet za rok 2019.

Wydaję mi się, że dla UAE pieniądze nie grają większej roli. Jak by tylko chcieli to budżetem przebili by spokojnie nawet SKY😉

No to znowu można trochę pofantazjować ;). Team CCC podpisuje kontrakty z Ulissim, Carapazem i Masem. Do tego z Mohorićem i Vakoćem :smiley:

Dokładnie - budżet mają na poziomie Sky. Wyniki… niekoniecznie. Może w sprintach gorsze :wink:

Gino Mader, rewelacja tegorocznego Tour de l’Avenir, od przyszłego sezonu w Dimension Data.

Kolejny ciekawy transfer DDD. Pewnie wysoki kontrakt Cavendisha wychodził im bokiem i postanowili to zmienić i zainwestować pieniądze w nowych zawodników. Mam nadzieję, że przyszły sezon będą mieli wyraźnie lepszy od obecnego.

Ulissy przedłużył dziś z UAE

A Carapaz z Movistarem :slight_smile:

Czyli co, prysły już chyba ostatecznie marzenia o tym, że w CCC, obok uzupełnień składu, pojawią się jeszcze zawodnicy, których z czystym sumieniem będzie można nazwać wzmocnieniem?

Nie wiem czego się spodziewaliście, przecież od początku była mowa, że drużyna jest budowana pod van Avermaeta i nie będzie zawodników na generalki GT.