Transfery drużyn Pro Tour!

No to w tym jest faktycznie gorszy od Cimolai. Gwoli jasności nie uważam Pelucchiego za wymarzony transfer (rok temu wydawałby się bardziej wartościowym transferem na poziom PCT). Jedynie poruszyłem jego temat w kontekście porównania do przywołanego Cimolai.

Przydał by się jakiś “rezerwowy” sprinter który coś tam wygrywa bo z Mareczko to różnie bywa. Według mnie ani Pelucchi ani Cimolai to nie jest obecnie odpowiedni poziom. Chociaż co do tego drugiego to mam trochę wątpliwości bo on na siebie to rzeczywiście nie ma za bardzo okazji pofiniszować.

1 polubienie

Cimoilai według mnie byłby całkiem fajnym wzmocnieniem.
Natutalnie nie jest tak szybki jak Mareczko, ale ma całą masę innych atutów.
Jest dosyć wytrzymały, potrafi się podporządkować liderom, no i też doświadczony, chyba byłby dla Mareczki dobrym “mentorem”.
W dobrej formie, na takich wyścigach jak Katalonia, Baskowie czy nawet (przy odpowiednich okolicznościach) Romandia, byłby w stanie powalczyć nawet o jakąś wygraną.

Ma za to jedną poważną wadę. Sezon 2018 słabszy niż poprzednie, co się przekłada na brak gwarancji dobrej formy w 2019. Pewnie dlatego w FDJ z niego rezygnują, choć szczerze mówiąc, też mnie dziwi ta informacja.

Trochę kolejnych informacji o CCC Team.

1 polubienie

Wow, bardzo ciekawy artykuł.

Czyli z tym Henao było coś jednak na rzeczy.

Ciekawe co im nie pasowało z tym Quintaną. :stuck_out_tongue:

Przecież wiadomo od pierwszego dnia, że drużyna ma skupić się na klasykach. Szkoda, że nie udało im się zagwarantować Van Avermaetowi dobrego pomocnika w postaci Thomasa.

5 polubień

Transfer na który wielu czekało. Do CCC dołączy jeden z najlepszych kolarzy na swoim kontynencie, Valens Ndayisenga :wink:

https://www.newtimes.co.rw/sports/cycling-ndayisenga-set-move-polish-side-sprandi-polkowice

Cała Rwanda będzie chodzić na pomarańczowo :wink:

Myślę, że może być tak, że agent złożył propozycję, a teraz tym się chwali by wzbudzić zainteresowanie kolarzem. Nie wierzę by CCC sięgnęło po takiego kolarza.

Konig dalej w Borze. Jak on to robi? :smiley:

1 polubienie

Może chodzi o ccc development team ale i to wydaje się absurdalne biorąc pod uwagę wiek, osiagnięcia i pochodzenie tego kolarza. No chyba, że CCC planuje sprzedawać buty w Rwandzie :wink:

A tymczasem wg cyclingfever - Moreno Moser podpisał kontrakt z Nippo

Tak, to chyba już oficjalne. Wzięli go jako następcę Cunego. “Moser przyjdzie do nas w innej fazy kariery niż Cunego: nie tylko jest młodszy, ale ma ogromną motywację, żeby jego kariera wróciła tam gdzie należy. To chcemy z nim zrobić, chcemy żeby wrócił do wysokiego poziomu. A jeśli wtedy jakaś drużyna World Tour będzie go chciała ponownie, to będziemy się tylko cieszyć”, mówi menedżer Nippo Pelosi.

A może to PR po zachowaniu Samoiłowa w stosunku do Rezy. :smiley:

Bracia Oliveira przechodzą do UAE

BMC zaczęło obserwować na twitterze Kittela… Przypadek ? :wink:

Ale Kittel chyba ma kontrakt z Katushą na 2019?

Oczywiście :slight_smile:
Co nie zmienia faktu, że jestem sobie w stanie wyobrazić, że CCC wykupi ten kontrakt. Raczej Kittel nie był najszczęśliwszym człowiekiem w Katiuszy i może szukać zmiany. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Niemiec nie wypełni kontraktu w całości :wink:

Kittel z Katiuszy do CCC w pakiecie z Tonym Martinem? i wchodzimy z butami na rynek niemiecki :sweat_smile:

Zdaje się, że już od dłuższego czasu ccc działa na rynku niemieckim, więc chyba spokojnie możemy zaczynać kolejne po Thomasie, Henao i Dumoulinie transferowe spekulacje :wink:

No to zaczynajmy! Mareczko też się o tym dowiedział i ze strachu odzyskał formę w Chinach. Coś w tym musi być. :slight_smile: