Transfery drużyn Pro Tour!

Dzięki, widocznie źle zrozumiałem. Jest jeszcze nadzieja na lepszy skład :slight_smile:

Będzie więcej transferów z CCC Sprandi

Nie no. Jazda po linii najmniejszego oporu…

Coś mi tu nie gra w tym wszystkim. Jaki jest prawdziwy cel Miłka? Może tylko kupił licencję by ją sprzedać szybko z zyskiem?

Rui Costa, Visconti, Vakoc, Chernetski jeszcze są bez kontraktów.

Nieaktualne. Costa zostaje w UAE.

Rui skreślony to z ciekawszych nazwisk (choć już nie porywających) to dodałbym Van Asbroecka. Minaliego (z takich poniżej 30-tki).

Na liście procyclingstats Tao Geoghan Hart wciąz figuruje jako zawodnik bez kontraktu.
Durbidge i może Dibben - gdyby CCC wciąż myślało o sukcesach w TTT.

Najciekawszy wydaje sie ten Czerniecki z Astany.

Bardzo dobry rok. Na dodatek atrakcyjny narodowościowo (dla sponsora) kolarz. Minali z kolei chyba jest jednym z ostatnich młodych dostępnych na rynku. Oprócz Harta, czy Restrepo (ale Restrepo ma za sobą słaby rok jednak).

Tak czy siak w wyścigach bez GvA kadrowo CCC będzie wyglądało jak ekipa z dziką kartą a nie WT.

Z sensownych zawodników wciąż dostępny jest wcześniej wspominany Cimolai który jakby nie było na trudniejszych końcówkach gdzieś tam może pofiniszować i można myśleć o czymś innym niż ucieczki a i na etapach gdzie Mareczko nie odpadnie z pewnością jego pomoc byłaby nieoceniona.

2 polubienia

Ponad miesiąc temu twierdziłem że:

Bardzo prawdopodobne. Stawiam że pozostałe transfery to będą: Wiśniowski, Bernas, Schlegel, Cieślik, Zoidl, Ten Dam i Koch. I koniec, żadnych pozytywnych zaskoczeń. Ostatnie wypowiedzi Wadeckiego oraz Van Avermaet’a na to wskazują

Czyli pozostają jeszcze: Schlegel, Cieślik (tu jednak mogłem się mylić), Zoidl i Denifl (zamiast przewidywanego Kocha).

1 polubienie

Van Asbroeck potwierdził, że ciągle jeszcze nie ma kontraktu na przyszły rok. Szkoda, że CCC go raczej nie zatrudni. W formie z drugiej połowy 2018 byłby dobrym pomocnikiem dla GvA. W ogóle to się dziwię, że EF go nie chciało zatrzymać
.

Schlegel odchodzi i nie będzie zawodnikiem CCC (Wilier Trestina, Nippo)

Podsumowując:

CCC ma:
Na brukowane klasyki - van Avermaet
na Ardeny i jesienne włoskie klasyki - De Marchi
Na tygodniówki - Pauwels i Antunes
Na sprinty - Mareczko
Na TT - Bevin, Rosskopf
Na GT - ewentalne ucieczki po etap De Marchi, Geschke,
Na GT - trudniejsze końcówki Van Avermaet

Na Grody - Owsian, Gradek, Bernas

Przydałoby sie jeszcze wzmocnic siłę ognia. A skoro nie bardzo jest już wybór, to brać zawodników jeżdżących ofensywnie (np. Navardauskas - akcje zaczepne + TTT), chętnie atakujących,
Może będzie jazda bez sukcesów, ale przynajmniej atrakcyjna.

Jak Vacansoleil niegdyś. Bez sukcesów (np. w 2011 raptem trzy zwycięstwa na poziomie WT), ale z zębem.

To oni jako WT mogą na Grody?

na Grody raczej Brożyna i Małecki

Cholerni puryści muszą dowcip zepsuć :wink:
w takim razie nie na Grody, tylko Szlakiem Walk majora Hubala…

Stefan Denifl ostatnim zawodnikiem w grupie CCC Team na sezon 2019

Denifl to kolejny w CCC z trójką z przodu przy wieku i po słabym sezonie.
Ktoś wie co dalej z Cieślikiem ?

Pewnie Elkov Author lub inna polska grupa CT

Definitywnie ostatnim?
Już zobaczyłem na stronie BMC:
“Austrian rider Stefan Denifl will return to the WorldTour in 2019 as the latest rider to sign with CCC Team, the continuation of Continuum Sports.”